Lüsid rüya hakkında.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Merhaba arkadaslar lusid ruya ile ilgilenen bu konu hakkinda genis bilgisi olan veya deneyimleri bulunan kisiler paylasabilir mi? Meraklisiyim birkac kez gordum ama isteyerek olmadi :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Ben rüyada olduğumun farkına vardığım zaman tam başlayacakken bir şey ağzımı kapatıyor/tutuyor, boğuluyormuşum hissine kapılıp zorla uyanıyorum. O yüzden tam olarak beceremedim. Bu dediğimi çok yaşadım...

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
zaman tam başlayacakken bir şey ağzımı kapatıyor/tutuyor, boğuluyormuşum hissine kapılıp zorla uyanıyorum. O yüzden tam olarak beceremedim. Bu dediğimi çok yaşadım...

İlginc. Dedigin uyku felci(karabasan) olabilir belki. Ben iki gun once ruyamin farkina vardim istedigimi yapabildigimi gordum en son internette okuduklarim aklima geldi bir tepeye ciktim kostum hizlanip sicradim cok yuksekteydim yere dususum basladikca cok hizli dusuyordum icime bi heyecan geliyordu kalbim cok hizli atti tam yere cakilacakken tekrar sicradim bu sefer ziplayamadan terlemis bi sekilde ilkinerek uyandim bu lucid ruyaydi ama bu ruyayi her zaman goremiyorum rast gelirse iki uc ayda bir :D

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Benim başıma geldi böyle sabah olmuş kalktım hava nasıl diye camı açıp baktım geri yatağıma döndüm sonra uyandım yataktan aynı şekilde sanki gerçekten yataktan kalkıp bakmışım gibi oldu.garipti.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Rüyada olduğumu fark ettiğimde bilinçli olarak hep kafamı sallarım ve uyanırdım. Bir seferinde ne olacak bakalım diye uyandırmadım kendimi ve zıpladığımda slow motion gibi tekrar yere iniyordum. Ay ortamında gezinir gibi bir durumdu. :)

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Ben rüyada olduğumun farkına vardığımda istediğimi yapacağım zaman ister istemez uyanıyorum. Daha zıplamak koşmak atlamak nasip olmadı bu yüzden . Bir keresinde de rüyamda etrafımdakilere söylüyordum biz aslında şimdi rüyadayız felan diye ama beni pek tınlamıyorlardı. Geçende gördüğüm bir rüyada da gta 5 içinde istediğimi yapıyordum . Bir de rüyamda eğer araba kullanıyorsam hiç düzgün kullanamıyorum frene basıyorum durmuyo gaza basıyorum ama basmıyo direksiyon çevirdiğim kadar dönmüyor felan.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Rüyada neden sprint atılmıyor onu anlamıyorum resmen koşulmuyor çok saçma. Bazen gördüğüm rüyanın gerçekten rüya olduğunu anladığım zamanlar bir yere oturup rüyanın bitmesini bekliyorum. Uykudayken insanın rüyayı bilinçli bir şekilde yönetme durumu yok ama bilinçaltım herhalde böyle olmasını istiyor zaten her gün tonlarca saçmasapan anlamsız rüyalar görüyorum hiç görmeyeyim daha iyi uykudan tat alamıyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada lucid rüya muhabbetine çocukluktan beri ilgim var ölmeden önce bir terapist kiralayıp LSD kullanmak lazım

Lucid rüya görmeyi tetikleyen Pure Trance parçalar var gece yatmadan önce dinleyin çok fantastik rüyalar görüyorsunuz Digicult bunun için var

[video=youtube;rzzODsPvNig]http://www.youtube.com/watch?v=rzzODsPvNig[/video]

[video=youtube;_zbTmEL4Tns]http://www.youtube.com/watch?v=_zbTmEL4Tns[/video]

Nit

Asistan
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] ziyaretçi olarak geziyordum şarkılarına denk geldim şimdi yatağa girmeye korkuyorum kabuslu rüyalar göreceğimiz kesin. LSD ye benimde merakım var kullanırken yanında illa birisi olması lazım kendini öldürmene engel olması için. Bazen bende rüyada olduğumu farkediyorum ama bu etki hemen geçiyor rüyada olduğunu farketsem bile bazı şeyleri yönetemiyorsun

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Gercekten cok ilginc bir durum arastirmalar yaptim tabi bunun mumkun oldugu yonunde tum bilgiler zaten cogu kiside yapabiliyor bu insanlar akil hastasi degil ya en azindan hepsi :D ruyadayken bilincim acilinca en fazla tahminimce tabiki tam olarak bilemem 10-15 saniye surdurebiliyorum tekniklerle gelismek mumkunmus denemek lazim aslinda bir issiz olarak :D :D

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
İlk kez burada duydum bu kavramı ve hemen araştırdım.Gerçekten ilginç bir şey.
Heralde rüyaları kontrol etmek dünyadaki en güzel şeydir.
Aslında yapmış olabilirim.Çünkü gerçekten ilginç olaylar yaşayabiliyorum rüyamda.
Kavramı yeni öğrendiğim için farkında olmamış olabilirim

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo ziyaretçi olarak geziyordum şarkılarına denk geldim şimdi yatağa girmeye korkuyorum kabuslu rüyalar göreceğimiz kesin. LSD ye benimde merakım var kullanırken yanında illa birisi olması lazım kendini öldürmene engel olması için. Bazen bende rüyada olduğumu farkediyorum ama bu etki hemen geçiyor rüyada olduğunu farketsem bile bazı şeyleri yönetemiyorsun
Şimdi kötü örnek olup milleti yoldan çıkarmayalım LSD kullanan bir kişi geride bıraktığı hayata dönemeyebiliyor. Tek kullanımda olsa bile bu mümkün. Ayrıca crocodilden sonra en tehlikeli uyuşturucu madde. Heyecan yapmayıp kendini rahat bırakırsan cennettesin kendini sıkarsan cehennemdesin

Gercekten cok ilginc bir durum arastirmalar yaptim tabi bunun mumkun oldugu yonunde tum bilgiler zaten cogu kiside yapabiliyor bu insanlar akil hastasi degil ya en azindan hepsi :D ruyadayken bilincim acilinca en fazla tahminimce tabiki tam olarak bilemem 10-15 saniye surdurebiliyorum tekniklerle gelismek mumkunmus denemek lazim aslinda bir issiz olarak :D :D

Böyle şeylere fazla kafa yorma bende zamanında yordum insana gerçek hayat boş geliyor zevk alamıyorsun hep rüya görmek istiyorsun. Gerçek hayat sana rüya gibi rüya sana gerçek hayat gibi geliyor. Bir süre sonra uyuyamıyorsun bile gerçek ile rüyayı ayırt edemiyorsun en sonunda intihara eğilimin gerçekleşiyor kötü bir durum. Mozart dinle böyle şeylerden uzak durmanı tavsiye ederim boş iş

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Lucidin bilincinde olarak bunu gormek mumkun sanirim. Ruyarimiz bilincaltimizda oluyor lucid kavrami bilincimize girdiginde ruya sirasinda bilincimiz bizi lucid olarak yani ruyayi kontrol etme biciminde uyarabilir bu bilincimizin acilmasini saglar belki birkac yerde buna benzer ornekler okumustum ayrica lucid astar seyehatin bir alt konumu olarakta degerlendiriliyormus hz.mevlananinda sik sik astral seyehatta bulundugunuda okumustum ama ne kadar dogru bilemem.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Lucid rüya görmek eşittir LSD. Aşırı paranoyak olmak lazım böyle şeyler için

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Böyle şeylere fazla kafa yorma bende zamanında yordum insana gerçek hayat boş geliyor zevk alamıyorsun hep rüya görmek istiyorsun. Gerçek hayat sana rüya gibi rüya sana gerçek hayat gibi geliyor. Bir süre sonra uyuyamıyorsun bile gerçek ile rüyayı ayırt edemiyorsun en sonunda intihara eğilimin gerçekleşiyor kötü bir durum. Mozart dinle böyle şeylerden uzak durmanı tavsiye ederim boş iş

Bos is tabi ama merak iste :) bide bikackez yasayinca hep sardim mevzuya tam ilgenemem zaten programlamaya hevesliyim :D python ogreniyorum bitirince insallah C dillerine gecicem :)

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] videodaki parçaları kendin denedin mi ? Gerçekten işe yarıyor mu ? Önceden bu olayı araştırdığımda bunun mümkün olduğunu ancak müziklerin güvenilir olmadığı yorumunu okumuştum . Yorumu tam olarak hatırlamıyorum ams size bu müziklerle bilinçaltınıza farklı fikirler ( dinsel siyasal ahlaksal vs. ) verilebilir tarzı bir şey diyordu. Bu yorum bana inandırıcı geldiği için videodaki müziklerden denememiştim .

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo videodaki parçaları kendin denedin mi ? Gerçekten işe yarıyor mu ? Önceden bu olayı araştırdığımda bunun mümkün olduğunu ancak müziklerin güvenilir olmadığı yorumunu okumuştum . Yorumu tam olarak hatırlamıyorum ams size bu müziklerle bilinçaltınıza farklı fikirler ( dinsel siyasal ahlaksal vs. ) verilebilir tarzı bir şey diyordu. Bu yorum bana inandırıcı geldiği için videodaki müziklerden denememiştim .
İnsandan insana değişir kulaklığı takın ve şunu dinleyerek uyuyun sabah ne olacak merak konusu[video]ttp://www.youtube.com/watch?v=mDX8QrcDI_o[/video]

[video=youtube;mDX8QrcDI_o]http://www.youtube.com/watch?v=mDX8QrcDI_o[/video]

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Bende işe yarıyacağını sanmıyorum çünkü kulaklığı takıp uyuduğumda uyanınca kulaklık çıkmış oluyor.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bende işe yarıyacağını sanmıyorum çünkü kulaklığı takıp uyuduğumda uyanınca kulaklık çıkmış oluyor.
Bu gece tekrar deneyeyim normal bir insan olarak hayatıma devam edersem bu konu altında alıntılarım :)

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Adam intihar demis LSD boyle etki yaparmi cidden. Sonra bir kereden birsey olmaz deyip baslamayalim :D

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Adam intihar demis LSD boyle etki yaparmi cidden. Sonra bir kereden birsey olmaz deyip baslamayalim :D
Amerikada 7 kere LSD kullanmış olanlara iş vermiyorlar. Almanya ve Hollanda'da LSD kullanımı artık öyle bir noktaya gelmiş ki bir barda barmen LSD satışını sağdan ve soldan tuvalet fayanslarının kaçıncı sırasını yalayacağını söylüyor

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Amerikada 7 kere LSD kullanmış olanlara iş vermiyorlar. Almanya ve Hollanda'da LSD kullanımı artık öyle bir noktaya gelmiş ki bir barda barmen LSD satışını sağdan ve soldan tuvalet fayanslarının kaçıncı sırasını yalayacağını söylüyor
Peki bu videolari dinliyoruz ya herbirinin farkli etkisi vardir mutlaka bunlarin icinde bizim beynimizi yikamak amaciyla olanlarda bulunabilir mi ? Son derece tehlikeli bir durum olarak.gozukuyor madde bagimlisi olan birinin halisulasyon gormesi gibi.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki bu videolari dinliyoruz ya herbirinin farkli etkisi vardir mutlaka bunlarin icinde bizim beynimizi yikamak amaciyla olanlarda bulunabilir mi ? Son derece tehlikeli bir durum olarak.gozukuyor madde bagimlisi olan birinin halisulasyon gormesi gibi.
Ben yıllardır izliyorum herhangi bir madde bağımlılığım ve ya paranoya belirtileri yok. Sadece abuk sabuk sıkıcı rüyalar görüyorum

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ben yıllardır izliyorum herhangi bir madde bağımlılığım ve ya paranoya belirtileri yok. Sadece abuk sabuk sıkıcı rüyalar görüyorum

Peki bu ruyalar bilinclimi oluyor mesela benim LSD kullanmadan gordugum bilincli ruyalarim var gercege oldukca yakin hatta uyaninca gercek olup olmadigini anlamaya calisiyorum bi keresinde ruyada su an ruyadamiyim polemigindeyken aklima ilk gelen sey telefonumla ruyamda fotograf cekmekti bunu yaptim uyaninca baktim tabii ki yoktu fotograf insan boyle deliye baglayabiliyor :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bana da rüyada öyle birşey oluyor ki kalkamıyorum çevre aynı uyanmaya çalışıyorum uyanamıyorum bazen bir güç sanki bırakmıyor bazen o güç bir yerlere fırlatıyor hele bir keresinde yorganı çekiyorum çektikçe geliyor tam boğulacakken son anda uyandım bide kalkınca bakıosun aynı şekilde duruyor aklımı yitirecek gibi oluyorum.İşin kötü tarafı da bu durum olunca kalkıosun ya öyle bir uyku geliyor ki korkmama rağmen gene uyumak zorunda kalıyorum biliyorum gene aynısı olacak hakikaten aynısı oluyor nir keresinde 5kez üst üste oldu 2hafta önce falan en son dedim yeter lan uyumuyorum.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
lsd'nin etkisi bu halüsinasyon görme nedeni ve 3-5 yılda edebi istirihat garantili ...

Seyhoo yillardir izliyormus sacma sapan ruyalar disinda bi problem yokmus :) insandan insana fark eden birey olsa gerek

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bana da rüyada öyle birşey oluyor ki kalkamıyorum çevre aynı uyanmaya çalışıyorum uyanamıyorum bazen bir güç sanki bırakmıyor bazen o güç bir yerlere fırlatıyor hele bir keresinde yorganı çekiyorum çektikçe geliyor tam boğulacakken son anda uyandım bide kalkınca bakıosun aynı şekilde duruyor aklımı yitirecek gibi oluyorum.İşin kötü tarafı da bu durum olunca kalkıosun ya öyle bir uyku geliyor ki korkmama rağmen gene uyumak zorunda kalıyorum biliyorum gene aynısı olacak hakikaten aynısı oluyor nir keresinde 5kez üst üste oldu 2hafta önce falan en son dedim yeter lan uyumuyorum.

Aynen banada oldu cevre ayni yatyigim hafif aydinlik oda kalkamiyorum filan nefessiz oluyorum.bazen bu konuda arastirma yaptim.
Her gece yatmadan felak,nas,ihlas ve ayetel kursi dualarini okudugumda sorun kalmadi

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Aynen banada oldu cevre ayni yatyigim hafif aydinlik oda kalkamiyorum filan nefessiz oluyorum.bazen bu konuda arastirma yaptim.
Her gece yatmadan felak,nas,ihlas ve ayetel kursi dualarini okudugumda sorun kalmadi
Bende oda etki etmiyor düşün bak namaza kalkıyorum sabah kılıyorum yatıyorum gene de olabiliyor.