Lumia Black Batarya & İşlemci Sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar meraba...
5 aydır lumia 520 telefonunu kullanmaktayım . Telefonda daha önceden Lumia Amber güncellemesi vardı fakat ben bir hata yapıp Lumia Black güncellemesine yükselttim . Güncelleme Amber'e göre güzel kısayolları, kullanımı var, fakat iyi bir şarj yiyici ve işlemci düşmanı gibi.
Şarj konusunda hiç kullanmadan %100 şarj ettikten sonra 6 saatte %78'e düşmüştü. Cihazı gündelik kullanım yapmadan konuşma vs. yapmadan akşam 6-7 yi zor görüyor.
İşlemci konusunda ise, basit bir uygulamada cihaz direk müthiş bir ısınma performansı gösteriyor foursquare vs.
Benim cihazımda bir sıkıntı olabilir mi ?
Cihazı Lumia Black'e yükselttikten sonra fabrika ayarları döndürmedim acaba bununla ilgisi olabilir mi yada benim yaşadığım sıkıntıları yaşayan arkadaşlar var mı ?

Konuya faydası olacak insanlar önerilerini yazabilirler...

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Telefona pil kalibrasyonu yapman belki sorunu çözebilir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Genel olarak güncellemeden sonra pil performansı düştü ama seninki baya düşmüş belki cihazda da problem olmuş olabilir

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gördüğüm 520lerin çoğunda bu var sanırım. fakat bende aksine (625 var) eskiden 1 gün giden şarjım yani 1.5 günü geçirebiliyor benim için telefon hafifledi gibi bir şey. Bence 8.1 de bu olayı düzeltirler

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemde nasıl düştü ya! Fabrika ayarlarına getirdim ve bi kaç tane uygulama yükledim ama yine bana mısın demiyor... 8.1 gelene kadar bi 7 & 8 ay geçer amaa . windows phonedan bi halt olmaaz bunu bir kere daha anladım tamam ios gibi takılmaz seri kullanıcıya yönelik yapıyosunuz ama uygulama ve kısayollar açısından felan bayağı gerideler kendileri..

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Çift tıkla uyandırma aktif ise o baya şarj yer bilgin olsun :)
Onun haricinde NSU'dan sıfır black güncellemesini de kurabilirsin

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herşey kapalı arkaplan da çalışan uygulamaları bile kapattım yani. Sıfırdan kurdum ama, Sonuç aynı yine...

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Konuyla lakasız olacak ama 8.1 güncellemesi ağustos ayına doğru gelecekmiş :hammer:

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bunlar ufak tefek gelecek yenilikler :)

http://windowsphonehaber.com/window...ikan-ozellikler-surekli-guncellenen-liste.htm

Yeni ortaya çıkan özelliklerden liste halinde bahsetmek gerekirse;

- İnternetinizi Wi-Fi sense uygulaması ile yine rehberdeki Wi-Fi Sense uygulamasına sahip olan kişilerle paylaşın.
- Sosyal ağ bildirimlerini üstten kaydıracağınız Action Center ile görüntüleyin
- Operatörler Data Sense uygulamasının limitlerini belirleyebilecek
- Operatörler otomatik olarak kendi uygulamalarını ekleyecek
- Epostalardaki resimleri daimi olarak indirme seçeneği
- Varsayılan SMS uygulamasını değiştirme, bildirimleri ile yeni SMS uygulaması imkanı
- Şifreli veya imzalı epostaları alma özelliği
- Geofence özelliği, haritada çizdiğiniz sınırlarda dolaşma; geçince uyarı imkanı.Çalınmalara karşı güvenlik önlemi olarak alınabilir.
- Office Lens: döküman tarayıp, office belgesi olarak kullanabilme özelliği
- Fabrika ayarlarına sıfırladığınızda otomatik olarak son sürüm işletim sistemine yükseltilme
- Mağaza uygulamalarını otomatik güncelleme seçeneği
- Mağaza uygulamalarını WiFi aracılığı ile otomatik güncelleme özelliği
- Bölgesel uygulama tavsiyeleri
- Parola korumalı office belgeleri desteği
- NFC için güvenilir uygulamalar listesi
- Çift tık ile uyandırma ( Lumia cihazlarda olan )
- Çift tık ile kilitleme ( tüm cihazlara gelmeyebilir)
- Bildirimlerin kapalı olacağı saatleri ayarlama
- Yeni ekran görüntüsü alma kombinasyonu : Güç + Ses Arttırma
- SD kartlarda CHKDSK desteği
- Hafıza kartına kurulan uygulama sadece 1 telefon tarafından çalıştırılabilecek; farklı bir telefonda çalıştırılamayacak.
- Belirli günlerde gelen epostalar için senkronizasyon ayarı
- Başlangıç ekranındaki canlı kutucukların sayısını ve boyutunu belirleme
- Cüzdana; bilet ve üyelik kartı tanımlayabilme
- Uygulama eşitleme imkanı
- Yedeklemeler uygulama verilerini de kapsayacak
- Fonksiyonel ekran okuyucu
- Ekran kaydı imkanı (tekrar)
- Kalp ikonuna tıklayarak favori resimleri seçebilme
- Sanal SmartCard desteği

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kesinlikle bu problem mevcut. Lumia 1520 aldım büyük bir hevesle. Modern Combat 4 gibi oyunları akıcı bir şekilde oynuyorum. Fakat tek sıkıntı batarya. Bu kadar hızlı gitmemesi gerek. Pil tasarrufu açık değilken, ekran parlaklığı düşükteyken internette takılayım dedim 10-15 dakika, sonra biraz bıraktım telefonu sonra kalktım az daha bakayım dedim 1 saatte %12 şarj gitti. Gerçekten ilginç. S III'te bile bu kadar hızlı gitmiyor. Ama üç sebebi olabileceğini düşünüyorum. 1.si telefonu daha dün aldım. Daha batarya tam açılmamış olabilir. 2.si güncelleme ile ilgili bir problem olabilir ki problem bu diye düşünüyorum. Telefon üretilen ilk seriden olabilir ki bu seçenek inşâAllah değildir ki en kötüsü bu. Çünkü ilk seri 4 ay önce üretildi. Yani batarya eskimiş hatta ölmüş olabilir bu yüzden en kısa zamanda batarya kalibrasyonu yapmayı düşünüyorum. Ve akşam bıraktım 5 saat %88den %71'e düşmüş durup dururken. Bir tek wi-fi açıktı ve arkadaki tüm programları kapadıydım. Ve telefon ısınıyor. Video çekiminde, biraz oyun oynadığımda, video izlediğimde, o kadar rahatsız etmese de müthiş bir ısınma kesinlikle mevcut. Tam kameranın sağ tarafı ve sağ üstü ısınıyor. Neyse şimdilik alabileceğim en iyi telefon bu sanırım :) sadece batarya olayı canımı sıkıyor.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] pil tüketiminiz normal. 1080p ve 6 inç olması büyük etken özellikle.

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wp 8.1 dağıtımlara bi ihtimal ağustosda başlar... 520 yede gelmesi 4 - 5 ay sürer yani. Pek umutlu değilim açıkcası wp 8.1 den, telefondan nefret ediyordum yeni yeni alışmıştım ama bu olay midemi bulandırdı...