LoL'e Yeni Başlayacağım, Tavsiyeleriniz Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Eren OZD

Doçent
Reaksiyon puanı
268
Veigar da iyidir adc için.Bu arada son açtığım foruma bakabilirmisin ?

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Oyuna başladığı gibi direk ''/sustur all'' yaz yeter. Sana tavsiyem hemen pes edip, suçu takıma atıp flame yapma ve oyunu fazla ciddiye alıp klavyeyi, monitörü parçalama :)

saphary

Asistan
Reaksiyon puanı
83
1-Bence başlama fakat başlayacaksan şunları tavsiye ederim.
2-Oyuna girdiğin an herkesi sustur.
3-Hangi rolü seviyorsun, hangi karekter senin için yaratılmış öğren. Mesela ben Kennen, Kassadin, Jhin ustasıyım ve genelde orta koridor tercih ederim.
4-Ejderhalara çok önem verin.
5-Bir gözün mutlaka mini haritada olsunki rakipten baskın yeme.
6-Eğer orta koridor falansan ve öndeysen diğer koridorlara mutlaka yardım et.
7-Bol bol e-spor maçı ve youtube kanalı izle mesela Fenix35, Kassadins Creed gibi oyunu öğreten adamları izle.
8-Yampiri yengeci musait olduğunda kes veya ormancıdan rica et. Sana görüş sağlar.
9-Totem kullan bol bol, pembe totem al bazen.
10-Eğer ciddi rekabet için oynayacaksan karşı rakibine göre karekter al. Mesela Teemo gibi bir karekter Q yeteneği sayesinde Dariusu feci şekilde ezebilir.
11-Başkalarına sırf laf atmak için oyundan düşme.
12-Mesela sen orta koridorsan arkadaşın orman olsun ve yardımlaşarak oynayın. Örneğin arkadaşınla karşı ormanın mavi güçlendirmesini çalın, rakibini kendine yemle ve ormancın başarılı bir baskın atsın.
13-Aslında oyunu tecrübe ettikçe öğreneceksin. Sadece eğlenmekten ziyade kendini geliştirerek oyna. Mesela çalıya kafa atmaman gerektiğini falan öğreneceksin.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O oyuna asla tek başınıza başlamayın hatta hiç başlamayın derim, başlıyorsaniz da numara ver diyene verin (zaten ariyamiyorlar, arayana da sağlam fırça çekin), saçma sapan küfreden saygisizlara da hazır olun (kissadan hisse TR serverda oynanmaz).

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Numara ver diyene verin (zaten ariyamiyorlar, arayana da sağlam fırça çekin), saçma sapan küfreden saygisizlara da hazır olun (kissadan hisse TR serverda oynanmaz).
Verdikten sonra aramak yerine bambaşka sitelere yazıyorlar ben genellikle numaramı yazmak yerine Discord veya oyun sonu lobiye çağırıyorum.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
O oyuna asla tek başınıza başlamayın hatta hiç başlamayın derim, başlıyorsaniz da numara ver diyene verin (zaten ariyamiyorlar, arayana da sağlam fırça çekin), saçma sapan küfreden saygisizlara da hazır olun (kissadan hisse TR serverda oynanmaz).
30 yaşındayım yiyosa tel no ver

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
1-Bence başlama fakat başlayacaksan şunları tavsiye ederim.
2-Oyuna girdiğin an herkesi sustur.
3-Hangi rolü seviyorsun, hangi karekter senin için yaratılmış öğren. Mesela ben Kennen, Kassadin, Jhin ustasıyım ve genelde orta koridor tercih ederim.
4-Ejderhalara çok önem verin.
5-Bir gözün mutlaka mini haritada olsunki rakipten baskın yeme.
6-Eğer orta koridor falansan ve öndeysen diğer koridorlara mutlaka yardım et.
7-Bol bol e-spor maçı ve youtube kanalı izle mesela Fenix35, Kassadins Creed gibi oyunu öğreten adamları izle.
8-Yampiri yengeci musait olduğunda kes veya ormancıdan rica et. Sana görüş sağlar.
9-Totem kullan bol bol, pembe totem al bazen.
10-Eğer ciddi rekabet için oynayacaksan karşı rakibine göre karekter al. Mesela Teemo gibi bir karekter Q yeteneği sayesinde Dariusu feci şekilde ezebilir.
11-Başkalarına sırf laf atmak için oyundan düşme.
12-Mesela sen orta koridorsan arkadaşın orman olsun ve yardımlaşarak oynayın. Örneğin arkadaşınla karşı ormanın mavi güçlendirmesini çalın, rakibini kendine yemle ve ormancın başarılı bir baskın atsın.
13-Aslında oyunu tecrübe ettikçe öğreneceksin. Sadece eğlenmekten ziyade kendini geliştirerek oyna. Mesela çalıya kafa atmaman gerektiğini falan öğreneceksin.
Master Yi hoşuma gitti mesela. :) Onunla oynadım.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Numara ver diyene verirse telefon numarası ondan izinsiz müstehcen sitelerde paylaşılabilir. Bu da hattın sürekli aranması demek, kimse böyle bir şey istemez.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Numara ver diyene verirse telefon numarası ondan izinsiz müstehcen sitelerde paylaşılabilir. Bu da hattın sürekli aranması demek, kimse böyle bir şey istemez.
Ben pek onlara kafa takmıyorum, offline da olur aslında. İşte, onu kapatmak istiyorum ama neyse. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bütün tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Son bir şey daha sormak isterim, sadece botlarla kapışabiliyor muyum? Eğer o varsa kendimi geliştiririm. :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Bütün tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Son bir şey daha sormak isterim, sadece botlarla kapışabiliyor muyum? Eğer o varsa kendimi geliştiririm. :)
antreman ya da yeni oyun açıp hepsini bot seçme ve eskiden uğursuz koruluk diye harita vardı mükemmeldi.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Sana tavsiyem yasuo zed gibi herolardan uzakdır ozaman Silverdan zor çıkarsın AZ oynanan Güçlü HEROlar oyna ve öğren zevkini alırsın Mesela :
Mid lane için : Fizz orianna malhazar tavsiye ederim
jung için : sejuani zac ww
sup kesinlikle : NAUT leona
adc de iyi oynarım diyosan : vayne xayah lucian
solo ise : Camille irelia Shen
not :öneridir
Hadsiz, nerede Plasma Minigun? Xayah'mış.... Hadi oradan!
1586290681411.png

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Xayah çok iyi bence ama birkaç kere tek kullandım çok iyi. :cool: ama heim ile oyunu taşıyorum hep onun haricinde pek iyi değil neeko ile bir yere kadar ormancı ne adar kötü olsa bile alıyor. :cool: