Liselere Okul Notuyla Yerleşe Bilirmiyiz?

Reaksiyon puanı
68
Lgs'ye hiç çalışmadım fakat yazılılara çalışmıştım şu anda ortalamam 90 üstü öylede kalıcak büyük ihtimalle.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,978
Çevrendeki liselere gidebilirsin.
(Sınavsız olanlara)

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
@ReYZ, Taktik veriyorum Sınıfta kal 1 Sene daha kazan ve bu sefer çalış. İşin esprisi okullan ilgin yok belli ondan bir yerde çırak olarak işe girebilirsin bari büyüyünce usta falan olup para kazanarsın. Öylesinden Meslek lisesine git

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
LGS'ye hiç çalışmamışsan, bence hiç vakit kaybetme ve bir meslek öğrenmeye bak.

Son zamanlarda nedense "LGS'ye çalışmadım." temalı konular açılıyor. Amacınız ne sizin, çok merak ediyorum.
Yani, hiç mi gelecekten beklentiniz yok?

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044

Son zamanlarda nedense "LGS'ye çalışmadım." temalı konular açılıyor. Amacınız ne sizin, çok merak ediyorum.
Evet bende anlamadım hocam. Herkes bir şeyi bahane ediyor ve çalışmıyor. bari ustanın yanına gidip çırak olup büyüyünce usta olup asgari ücretten fazla kazansın ama onlarada emek lazım küfür yiyeceksin azarlanacaksın çekeceksin yada Çok çalışıp yönetici olup rahat olacaksın usta olunca kurtuluş yok müşteri bulman lazım falan.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Evet bende anlamadım hocam. Herkes bir şeyi bahane ediyor ve çalışmıyor. bari ustanın yanına gidip çırak olup büyüyünce usta olup asgari ücretten fazla kazansın ama onlarada emek lazım küfür yiyeceksin azarlanacaksın çekeceksin yada Çok çalışıp yönetici olup rahat olacaksın usta olunca kurtuluş yok müşteri bulman lazım falan.
Ben neredeyse 30 yaşıma geldim, halen ders çalışıyorum.
Ülkenin durumu belli. Ya çalışacaksın, ya çalışacaksın, bunun başka bir alternatifi yok maalesef.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Ülkenin durumu belli. Ya çalışacaksın, ya çalışacaksın, bunun başka bir alternatifi yok maalesef.
Evet. Yok yatarak para kazanma diye bir şey yok ama bunu öğrenemedik ondan dolandırılmaya milletce devam edeceğiz. Bence Ders çalışmak daha iyi çünkü bari Daha fazla para kazanacaksın

Reaksiyon puanı
68

Sadece matematikte kötüyüm diğer derslerde iyiyim sadece soru çözmüyordum konuları biliyorum ama matematikte konuları anlıyorum fakat soruları çözemiyorum o yüzden matematiğe hiç çalışmadım.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Sadece matematikte kötüyüm diğer derslerde iyiyim sadece soru çözmüyordum konuları biliyorum ama matematikte konuları anlıyorum fakat soruları çözemiyorum o yüzden matematiğe hiç çalışmadım.
matematik bir soru puanı 10 dan fazla 1 yanlış bile. çok kötü 10 puan düşün

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Güzel kardeşim, iyi okulları kazanmak için matematik şart, bu bir.
İkincisi ise sadece konu çalışmak, konuyu bildiğini zannetmene yol açar. Kaldı ki kullanılmayan bilgi unutulur. Yani soru çözmek bu işin olmazsa olmazıdır.

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Akademik kariyer yapmak istemeyen birisinin 30 yaşına kadar ders çalışmasına gerek yok.
Üniden mezun olup özel sektöre girebilirsin, böylece 30 yaşına kadar ders çalışman gerekmez.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Akademik kariyer yapmak istemeyen birisinin 30 yaşına kadar ders çalışmasına gerek yok.
Üniden mezun olup özel sektöre girebilirsin, böylece 30 yaşına kadar ders çalışman gerekmez.
Özel sektörün ne durumda olduğunu biliyor musun? Hiç düşündün mü neden bu millet devlet memuru olmak için kırk takla atıyor diye?

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Zaten konuyu neredeyse herkes anlıyor, önemli olan soruyu çözmek...

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
LGS sınavında öğrencileri zorlamayacağız dediklerinde ben zaten aşırı zor soracaklarını anlamıştım bu yüzden sınava çalışmadan okul notlarıyla alınan bir liseye gittim. Kısacası karne notuyla liselere gidebilirsin. (Bazılarına)

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Özel sektörün ne durumda olduğunu biliyor musun? Hiç düşündün mü neden bu millet devlet memuru olmak için kırk takla atıyor diye?
Ne iş yaptığına bağlı, düzgün bir işin yoksa üstüne de işi çok iyi yapamıyorsan özel sektörde yaşatmazlar seni mesela. Yaptığın iş prestijli bir iş ise ve sen de işini iyi yapıyorsan fena paralar kazanırsın özel sektörde.

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
@ReYZ, Taktik veriyorum Sınıfta kal 1 Sene daha kazan ve bu sefer çalış. İşin esprisi okullan ilgin yok belli ondan bir yerde çırak olarak işe girebilirsin bari büyüyünce usta falan olup para kazanarsın. Öylesinden Meslek lisesine git
ortaokulda sınıfta kalmak imkansız neredeyse

Reaksiyon puanı
68
LGS sınavında öğrencileri zorlamayacağız dediklerinde ben zaten aşırı zor soracaklarını anlamıştım bu yüzden sınava çalışmadan okul notlarıyla alınan bir liseye gittim. Kısacası karne notuyla liselere gidebilirsin. (Bazılarına)
Şu anda öğrendim sınavsız öğrenci kabul eden liseleri şu anda benim aklımda 2 tane lise var nasıl girebilirim, ortalamam yeter mi nasıl öğrenebilirim

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Şu anda öğrendim sınavsız öğrenci kabul eden liseleri şu anda benim aklımda 2 tane lise var nasıl girebilirim, ortalamam yeter mi nasıl öğrenebilirim

Her sene değişiyor puanlar. LGS falan bittikten sonra öğretmen sizi okula çağırıp liselerin hangi notla aldığını söyler.