Lise Ortalama Yükseltme Sınavı

mycete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim size bir sorum olacaktı bu ortalama yükseltme sınavları her lisede oluyomu yani bütün her yerdeki anodolu fen imam hatip liselerinde oluyomu bide bu nasıl oluyo mesela türkçe yıl sonu notum 50 onu sınavlarla 70 e yükselte biliniyomu ve yükseltme sınavlarından yıl sonu notundan daha düşük alırsak düşük olan notmu yazılıyo bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim :)

dns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben her sene sonunda yapılıyor diye biliyorum ama tam emin değilim

OnurSorhan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Google Amcaya Sorsarsan Daha İyi Bir bilgi elde edeceğini düşünüyorum :)

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Açılın bakalım... Ihım ıhım.. :sleep:

:D

Evet, her lisede oluyor. Adı üstünde ortalama yükseltme. Eğer ortalaman düşükse tabi ki bunu yükseltmene hak tanıyor. Çalıştım, yaparım dersen bu güzel bir fırsat. Amma dediğin gibi ortalama yüksetlme sınavında kaç puan alırsan direkt ortalaman olarak o geçer. Yükselteyim derken hepten düşürme.

Başarılar, kolay gelsin. :)

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ortalama yükseltme sınavları okullar kapandıktan sonra yapılır. Dilekçe ile başvurulur, sınava girilir, sınavdan kaç alınırsa sisteme o dersin ortalaması olarak o notunuz geçer. Fakat bu senenin ortalama yükseltme sınavları geçmiş olmalı.

Ortalama yükseltme sınavları okullar kapandıktan sonra yapılır. Dilekçe ile başvurulur, sınava girilir, sınavdan kaç alınırsa sisteme o dersin ortalaması olarak o notunuz geçer. Fakat bu senenin ortalama yükseltme sınavları geçmiş olmalı.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
her okulda oluyor diye biliyorum notunu yükseltebilirsinde düşürebilirsinde moralini bozmak gibi olmasın ama çoğu kişi düşürüyor çünkü bu sınavlrada yanında kimse oturmuyor tek sırada tek kişi ve sınavlar (en azından benim girdiklerim) ölümüne zor soruları seçip yazmışlar sanki normal zorluktaki sorular yetmiyor gibi

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29

Ortalama yükseltme sene sonu okullar kapandıktan sonra ve sene başı okullar açılmadan da yapılıyor. Eylülde sınavlar olacak.

2. dönem başında da yapıyor muyduk ya hu?! Öğrenip geliyorum...

emre0606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim kredim 65 ve 3 dersten kaldım edebiyat geometri ve yabancı dil hepsi 1 . edebiyat sınavına girdim ve 89 aldım edebiyat haftada 3 saatti 3x5=15 kredi mi yoksa farklı mı. şimdiden teşekkürler

FerdiCantemur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benimde sorumluluk sınavım var senede 3 kez yapılıyor bi şubat bi haziran sonları bide eylül başları

şimdi benim arkamdan oturan çocuk hepsini benden baktı kağıdımız aynı o 58 aldı geçti ben 40 ta kaldım diğeri 44 te kaldı geçirmediler bizi bu hocalar kafalarına göre not veriyor bazı arkadşlarıma da hocalar cevapları vermiş nolacak bu halimiiz

Million

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allah o günleri ve o kaygılara düşmeyi göstermedi çok şükür :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Anadolu Lisesinde Okuyorrum 3 zayıfım var ortlama notum 2.91 matematikden girsem yeterli olurmu yükseltme sınavlarına ne kadar etkiler matematik

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar size bi soru sormak istiyorum.
şimdi ben tic.m.l okuyorum ortalamam 2.36 kredim 85 kimya,fizik,geometri derslerim 1. matematik 0.
şimdi ben kimyadan oys ye girsem gecerli not alıp 2 yapsam(ilk dönem1 bu dönemde1) kredim ve ortalamamda tutmasa 3 zayıfla gecebilirmiyim sorumsuz?? veya sorumlu olursam hangi derslerden :(

umarım anlamışsınızdır beni :D şimdiden teşekkürler. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar 6 zayıfım var ve ortalamam 2,78 anadolu lisesine gidiyorum. 2 ders versem geçermiyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
geçemezsin . en az 3 zayıfın olması gerek. 3 zayıfın olduğu halde bile ortalaman tutması lazm . yani en az 4 ders vermen gerek. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mellow:benim 5 zayıfım var ama ortalamam 52. anadolu lisesine gidiyorum. acaba bu 5 zayıftan 2 tanesini versem diğer derslere gerek duymadan ortalama ile geçebilir miyim ? acaba var mı böyle birşey ?

akrepzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yükseltme ve sorumluluk sınavları 25 haz.-12 temmuz arası.Eylulde de ayrıca bu sınavlar yapılır.Yalnız sınav dılekcenın 1 hafta önceden verılmesı gerekır.Ortalama yükseltme sınavları ıstedıgın dersten ortalamanın yukseltılmesı ıcın gırılen sınavdır.Eger kı ortalaman dusuk ve sınıfta kalmışsan 3 zayıfın kalana kadar dıger derslerden gecmelısın.Ortalama yükseltmede en fazla 4 dersten sınava gırebılırsın.6 ders zayıf ya da 0 (sıfır)Dılekcende 4 ders seçme hakkın var ama ben geçsem yeter dıyorsan 3 tane ders seçer ve geçersen sorun kalmaz.Eger Dil anlatımı dersın zayıfsa mecburen bu dersı geçmek zorundasın.

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Öncelikle kaç dersten kalırsanız kalın o dersleri geçmiş sayılacağınız ortalama ile geçme diye bir şey var. Bu ortalama okul türüne göre değişir.

Fen lisesi ve sosyal bilimler lisesinde 3.50
anadolu türü liselerde 3.00
diğerlerinde 2.50

bunun tek istisnası "dil ve anlatım" dersidir. meslek liselerinde bu dersin yanı sıra her yıl 1 ders daha olur ortalama ile geçemeyeceğiniz.

Bunun dışında 9.sınıfta 3, 10-11.sınıfta 2 dersten kalmış olsanız bile sınıfı geçebilirsiniz.

:mellow:benim 5 zayıfım var ama ortalamam 52. anadolu lisesine gidiyorum. acaba bu 5 zayıftan 2 tanesini versem diğer derslere gerek duymadan ortalama ile geçebilir miyim ? acaba var mı böyle birşey ?

sınıf geçerken dikkate alınacak ortalamanız 100 üzerinden olan değil, 5.00 üzerinden olandır. ortalama yükseltme sınavları ile ortalamanı 3.00 yaptığın takdirde sınıfı geçersin. bu 1 dersle de yapılabilir 4 dersle de. tamamen ortalamana ve sınavdan alacağın nota bağlı.

ayıca ortalamanı 3.00 yapamasan bile 9.sınıfsan 3, 10-11.sınıfsan 2 dersten kalmış olarakta sınıfı geçebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abilerim ablalarım benim ortalama 2 95 anadolu türü lisye gidiyorum 3.00 olsa geçiyorum edebiyat kimya yabancı dilden ortalama yükseltme aldım kaç alsam geçiyorum bi yardımcı olurmusunuz 3 tane 1 var bu arada :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi benim ortalamam 43.01 son bir sınav hakkım kaldı resimden 100 alsam 50.00 olurmu oratalamam

Son mesajlar