Lise öğrencisine hangi telefonu önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

RNG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aklımda 2 model var;
1-S7 Edge
2-iphone 6s
S7 Edge in iyi yanları
-Batarya
Ekran
-Hızlı Şarj
Kamera
İPhone un iyi yanları
-Beni lise sona kadar götürebilir diye düşünüyorum
Uzun süre stabil kalabiliyor
Öncelikle alacağım telefon beni kesinlikle lise sona kadar götürmesi gerekiyor.Samsung gibi telefonlarda akşam %100 bıraksak bile sabah %80 veya %70 civarı alıyormuşuz şarjı.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Lise öğrencisi diyince biraz orta seviye şeyler ister diye düşünmüştüm ama en kötülerini istemiş..

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Normalde açıkçası ben android'i seviyorum ama çevremde iphone 4 bile olsa memnun olduklarını söylüyorlar.iPhone daha iyi olabilir.Mesela arkadaşta htc'nin bir telefonu vardı 820 gibi bir şeydi ekranı kırmış sonra iphone 4 vermişler buna iPhone'dan daha memnun.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Aklımda 2 model var;
1-S7 Edge
2-iphone 6s
S7 Edge in iyi yanları
-Batarya
Ekran
-Hızlı Şarj
Kamera
İPhone un iyi yanları
-Beni lise sona kadar götürebilir diye düşünüyorum
Uzun süre stabil kalabiliyor
Öncelikle alacağım telefon beni kesinlikle lise sona kadar götürmesi gerekiyor.Samsung gibi telefonlarda akşam %100 bıraksak bile sabah %80 veya %70 civarı alıyormuşuz şarjı.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
İphone al üniversite sonuna kadar kullanırsın.

RNG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lise öğrencisi diyince biraz orta seviye şeyler ister diye düşünmüştüm ama en kötülerini istemiş..
Orta seviye cihazlarla liseyi bitirebileceğimi düşünmediğim için yazmamıştım.En kötüleri derken ne demek istediğinizi de anlamadım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Nokia 215 uygundur. Telefonla oynayacağına ders çalışmak zorunda kalırsın. Kamerası bile var.

Ozzy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende herkes gibi iPhone almanı düşünüyorum ancak iPhone 7 çıksın ondan sonra iPhone 6S alırsın . Hiç olmazsa 100-200 tl cebine kalır .

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Iphone 6s al tavsiye ederim
Bende 4 ve 5 var hala kullanıyorum
Düşün ıphone 4 2011 yılında aşdım

Hala cayır cayır çalışıyor

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Sorf uzun götürsün diye bir cihaza 2800 vermek istediğine emin misin? Veya lise hayatında cebindeki 2800lirayı iyi muhafaza edebilecek misin? Onun yerine 1000-1300 civarında bir cihaz baksan 2.5 3 yıl kullansan? Lise kaça geçtin bilemiyorum ama lisede ders çalışmayan herkes pişman. Liseyi ortamı için kızlar için okuyacaksan tabi 6s alman daha mantıklı. Dersten kaçıp Kafelere giden tipler böyle yapıyor sanırım şuan.

Bak sırf bir cihaz için gözün kapalı 3000 çıkarabilecek bir aileden mi geliyorsun bilmiyorum ama telefona 3000 verebiliyor olman vermen gerektiği anlamına gelmez. Daha bu tür cihazlar için çok genç olduğunuzu düşünüyorum. Ha lise 1 e geçtiysen ve sona kadar beni götürsün dersen 5s alabilirsin paran cebinde kalır.

Sylnty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Uzun bir süre stabilitesini koruyarak gitmesini istiyorsan Iphone al. Aynı zamanda arkadaş ortamında da havan olur :D:D

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
524
'Lise öğrencisine hangi telefonu önerirsiniz' diye bir şey yok. Ailenin durumu hangisine müsaitse onu al kullan. Iphone alırsan üniversiteye bile gidebilirsin onunla. Çok gereksiz stabil bir telefon. 7 sene kullandım benim hatamdan dolayı bozuldu daha da giderdi. Eğer durumunuz müsait ise Iphone 6s 64 gb al doya doya kullan.

RNG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorf uzun götürsün diye bir cihaza 2800 vermek istediğine emin misin? Veya lise hayatında cebindeki 2800lirayı iyi muhafaza edebilecek misin? Onun yerine 1000-1300 civarında bir cihaz baksan 2.5 3 yıl kullansan? Lise kaça geçtin bilemiyorum ama lisede ders çalışmayan herkes pişman. Liseyi ortamı için kızlar için okuyacaksan tabi 6s alman daha mantıklı. Dersten kaçıp Kafelere giden tipler böyle yapıyor sanırım şuan.

Bak sırf bir cihaz için gözün kapalı 3000 çıkarabilecek bir aileden mi geliyorsun bilmiyorum ama telefona 3000 verebiliyor olman vermen gerektiği anlamına gelmez. Daha bu tür cihazlar için çok genç olduğunuzu düşünüyorum. Ha lise 1 e geçtiysen ve sona kadar beni götürsün dersen 5s alabilirsin paran cebinde kalır.
Cebimdeki 2800 lirayı iyi muhafaza edebilmek beni de düşündürüyor.5s i kime sorsam önermiyorlardı o yüzden yazmadım.İPhone alsam bile sırf ortam için değil(zaten ortamlarda takılan biri değilimdir 3-5 arkadaşım var sadece o kadar)beni ilk aldığım performansta sonuna kadar götürebilecek bir cihaz istediğim için alırım.Dediğin doğru verebiliyor olmam vermem gerektiği anlamına gelmez.Ben de en doğru sonuca ulaşmak için sizlerinde fikirlerini alıyorum.

Can Paksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Fotoğraf Kalitesi Daha İyi Bataryası Daha İyi Ekran Büyüklüğü Ve Edge Ekranı(Ergonomasi Zor) Severim Dersen S7 Edge Tavsiye Ederim Ama Uzun Ömürlü Olsun Güncelleme Desteği Uzun Olsun Compact Olsun Mağazası Vs Kaliteli Olsun Aksesuar Bakımından Zengin Olsun Satınca Zarar Etmiyeyim Ve Yıllar Gecsede Popülerliği(Kimine Göre Havası) İyi Olsun Dersen İphone Al Bana Kalsan Ben Tabikide İphone Alırım Ki Max 2 Sene Sonra S7 Edgemi O Da Ne Olur Yani Unutulur Örnek: Galaxy S5 .

Can Paksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

Çok Saçmalamışsınız Bende Zamanında Okudum Liseyi İphone Olunca Kacmam Veya Kızlarlamı Bulusmam Gerek Ki Eylüle Kadar Beklerse 2200 İthalatcı Garantili 6S Alır Galiba Siz Lise Hayatınızı Dolu Dolu Yasayamamısınız İphone Bahane Ediyorsunuz Gibime Geliyor

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Ya aslında uzun ömürlü istiyorsan farklı bir çözüm önerisi olabilir mesela orta ayarlarda bir telefon alırsın.Sosyal medya kamerası, ortalama oyunlar kullanırsın.Baktın eskidi yine orta ayarlarda bir başka telefon alırsın.Sonuçta 2500 tl'yi gözden çıkardıysan rahatlıkla 2 telefon alabilirsin.Tabii o parayı muhafaza etmekte var.Benimkide farklı bir öneri.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Çok Saçmalamışsınız Bende Zamanında Okudum Liseyi İphone Olunca Kacmam Veya Kızlarlamı Bulusmam Gerek Ki Eylüle Kadar Beklerse 2200 İthalatcı Garantili 6S Alır Galiba Siz Lise Hayatınızı Dolu Dolu Yasayamamısınız İphone Bahane Ediyorsunuz Gibime Geliyor
Bence asıl siz saçmalamışsınız ki kişisel algılamışsınız. Üstelik düzgün cümle de kuramamışsınız. Gayet tatmin edici dolu dolu bir lise hayatım oldu. Ama konunun bununla hiçbir alakası yok. Merak ederseniz 4 yılın özetini seve seve çıkarırım ama burada değil.

Ben lise çağındaki bir çocuğun, ana baba milyarder de olsa, aylık cirosu 6 sıfırlı da olsa 3000 civarında bir telefon kullanmasını, o civardaki bir kasayı cebinde bulundurmasını doğru bulmuyorum. Bu yaşlar gelişimin en önemli çağları ve kişilik bu zamanda oturuyor. Psikolojik açısını bir kenara bırakalım, ülkemiz melekler diyarı değil malum. Arkadaşımız, kendi arkadaşlarıyla bir kafeye gider, masaya telefonunu koyar, göz açıp kapayıncaya kadar bir yankesici gelir alır götürürse ne diyeceğiz? Cebinde Apple taşıyan bir çocuğun dikkat çekme potansiyeli ne kadardır sizce? Herşey 2 oyun açıyor kasmıyordan ibaret mi yani? Günlük hayatı hiç düşünmüyorsunuz bakıyorum da. Arkadaşımız özellikle lise için diye belirtmiş. Bu cihazı alsa dersler ne durumda olur? Ben liseyi orta segment bir androidle bitirdim. Lise bitti bir miktar süre geçti bir düzen kurdum şimdi paşa paşa gidip telefon alırım. Lisede üst düzey bir amiral gemisi kullansaydım hem kendi çevremdeki insanlarla ilişkim iyi olmazdı hem de eğitim düzeyim yeterli olmazdı. Hani düşük ihtimalli bir senaryo yazdım ama değindiğim nokta lise hayatı değildi. Ve kelime seçiminiz sağolsun akşam akşam gerilmedim değil. Özel hayatım sizi bu açıdan ilgilendirmez. Başka açıdan dinlemek isterseniz ayrı bir dille anlatırız.

Can Paksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bence asıl siz saçmalamışsınız ki kişisel algılamışsınız. Üstelik düzgün cümle de kuramamışsınız. Gayet tatmin edici dolu dolu bir lise hayatım oldu. Ama konunun bununla hiçbir alakası yok. Merak ederseniz 4 yılın özetini seve seve çıkarırım ama burada değil.

Ben lise çağındaki bir çocuğun, ana baba milyarder de olsa, aylık cirosu 6 sıfırlı da olsa 3000 civarında bir telefon kullanmasını, o civardaki bir kasayı cebinde bulundurmasını doğru bulmuyorum. Bu yaşlar gelişimin en önemli çağları ve kişilik bu zamanda oturuyor. Psikolojik açısını bir kenara bırakalım, ülkemiz melekler diyarı değil malum. Arkadaşımız, kendi arkadaşlarıyla bir kafeye gider, masaya telefonunu koyar, göz açıp kapayıncaya kadar bir yankesici gelir alır götürürse ne diyeceğiz? Cebinde Apple taşıyan bir çocuğun dikkat çekme potansiyeli ne kadardır sizce? Herşey 2 oyun açıyor kasmıyordan ibaret mi yani? Günlük hayatı hiç düşünmüyorsunuz bakıyorum da. Arkadaşımız özellikle lise için diye belirtmiş. Bu cihazı alsa dersler ne durumda olur? Ben liseyi orta segment bir androidle bitirdim. Lise bitti bir miktar süre geçti bir düzen kurdum şimdi paşa paşa gidip telefon alırım. Lisede üst düzey bir amiral gemisi kullansaydım hem kendi çevremdeki insanlarla ilişkim iyi olmazdı hem de eğitim düzeyim yeterli olmazdı. Hani düşük ihtimalli bir senaryo yazdım ama değindiğim nokta lise hayatı değildi. Ve kelime seçiminiz sağolsun akşam akşam gerilmedim değil. Özel hayatım sizi bu açıdan ilgilendirmez. Başka açıdan dinlemek isterseniz ayrı bir dille anlatırız.
Konuyu Açan Arkadaşın Yazdıkları Modellerere Göre Maddi Olarak Dediği Telefonları Alabilecek Durumdaki Bu Telefonlar Hakkında Görüşerlimizi Yorumlarımızı İstiyor Ben Yazdığı Bütçe Konusunda Yorumumu Dile Getirdim Para Durumunnuda İster Babasından Alsın İster Kredi Ceksin Bu Beni İlgilendirmez Çalınma Olayı Her Telefon İçin Geçerli İnsanın İçinde Niyete Kalmış Samsung Çalmıyor İphonemu Çalıyor Çalınma Olayı Herkesin Başına Gelebilir Ki Konuyla Alakası Yok Ve Ders Ve Ortamını Bozar Demişssiniz Bu Olayın Kişilikle Alakası Var Marka Ve Modelle İlgilisi Yok Dediğnizi Bende Anlatdım Var Dediğiniz Gibi Tipler Ancak Bu Forum Sadece Karşılaştırma İçin Yoksa Ben Kimseye Yargılayamam Kisiligi Veya Davranısı Hakkında Beni İlgilendirmez Sizi Kırdıysamda Özür Dilerim....

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Bence orta seviye bir telefon al üniversite kazanana kadar idare et. Üniversite sınavı çalışırken aklını çelmeyecek bir şey al. Tabi üniversite kazanmayı düşünüyorsan. :)

Reaksiyon puanı
25
Telefonu Cat12 hızda ders çalışmak için almıyorsanız gerek yok. 4s bile işini görecektir. Ama 4s öldüğünden ötürü 5s, android istersen Mi5. Bu ikiside işini bir hayli görecektir. İkiside şıktır. Yalnız uyarayım Mi5 beyaz rengi biraz lavabo gibi duruyor :D. Hatta ben vazgeçtim ucuz bir telefon arıyorum dersen 700TL altı 4-5 tane Full HD model var.

murat03_03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Sadece akşamları s7 edge WiFi kullanım şarjı 4 gidiyor çok kullanırsanız mobil veriden + WiFi etkin 2 gun parlaklık %50 de iken always on display süper bişey eğer ki başka bişey düşünürsen iphone 7 plus derim yani başka düşünme bence ama s7 edge f/p

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Lumia serisi bak bence.:)

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
İkisi arasında dersen tabikide S7 edge.
Ama beklerim dersen al bi amiral keyfine bak.