Lise Öğrencisi Olarak İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?

Sirius Black

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Günaydın. İnternetten para kazanmanın yollarını göstermek için yazılmış bir sürü yazı var. Genel olarak söylenenler: Youtube kanalı açmak, freelancer sitelerinde logo oluşturup satmak, blog yazmak vs. Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Mesela logo oluşturmanın işe yaramayacağını düşünüyorum. Türkiye'de freelancer olarak logo çalışmaları yapıp para kazanmak zor. Hem yerli hem yabancı sitelerde grafik tasarım üzerine okul okumuş insanlar öne çıkıyor. Bir lise öğrencisi olarak güzel logolar yapsan da öne çıkamıyorsun. Logo tasarlama ya da başka yollar için ne önerirsiniz? Etkili bir şekilde nerden, nasıl para kazanılır?

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
İmkansız değil ama zor gibi duruyor. Youtube kanalı açmak ve büyütmek çok zahmetli işler. Zaten bi yere kadar da aldığın para bir şeye değmiyor.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Eskiden lise öğrencileri yaz tatillerinde tezgahtarlık işyerlerinde ofis boyluk yaparak para kazanabiliyordu, herşeyin otomatikleştiği ve değiştiği günümüzde o imkanlar azaldı. Youtube ta korkunç bir içerik çeşitliliği var, arada fark edilmen zor. Logo tasarımı ve blog işini ayırt edici kalitede yaparsan para kazanman olası cunku o alanlara talep ve ilgi var. Lise öğrencisi de olsan, düzgün ve iyi bir logo yapıyorsan talep görürsün, yaptığın işin kalitesine oranla düşük fiyat ile tercih edilirsin. Ancak onu yapabilmek için de bayağı bir çalışmalısın. Blog için de herkesin deginmediği noktalara değinen, bunu sade ve düzgün, her tarafından reklam animasyon fırlamayan sayfada yaparsan ziyaretçilerin olur, oradan ufak bir gelir elde edebilirsin.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Trendyolda dropshhiping tarzı bir şey yapan bir tanıdığımın yanında çalışmıştım.Aralıksız 3 saat filan bilgisayar üzerinde çalışıyordum ve dakikada 1 tl kazanıyordum.Hatta bazı zamanlar dakikada 1.2-1.5 kazandığımda oluyordu.Çok iyi işti.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Trendyolda dropshhiping tarzı bir şey yapan bir tanıdığımın yanında çalışmıştım.Aralıksız 3 saat filan bilgisayar üzerinde çalışıyordum ve dakikada 1 tl kazanıyordum.Hatta bazı zamanlar dakikada 1.2-1.5 kazandığımda oluyordu.Çok iyi işti.
3 Saat = 180 dakika. 180 TL, 3 saatte iyi para. 10 gün çalışsan 1800, 1 ay çalışsan 5400 eder. 5400 TL maaş çok iyiymiş. Hem de günde 3 saat ile.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
3 Saat = 180 dakika. 180 TL, 3 saatte iyi para. 10 gün çalışsan 1800, 1 ay çalışsan 5400 eder. 5400 TL maaş çok iyiymiş. Hem de günde 3 saat ile.
Açıkçası hergün iş olmuyordu trendyol indirimleri olduğu günler iş oluyordu.En fazla 2 hafta hergün iş oldu ve son 1 aydır beklediğimiz indirimler gelmediği için iş çıkmıyor.Ama kötü bir yanıda var para çok geç hesaba yatıyor.2-3 ay önce yaptığım işlemlerin ücreti geçen hafta yeni geldi ve gelmesini beklediğim yaklaşık 1000tl daha var.Yanında çalıştığım kişi okul müdürü boş zamanlarının tamamında bu işi yapıyor ve aylık 10.000tlye yakın para kazanıyor bana gelen ücretleri göstermişti.Yani 2x müdür maaşı almış gibi oluyor.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Açıkçası hergün iş olmuyordu trendyol indirimleri olduğu günler iş oluyordu.En fazla 2 hafta hergün iş oldu ve son 1 aydır beklediğimiz indirimler gelmediği için iş çıkmıyor.Ama kötü bir yanıda var para çok geç hesaba yatıyor.2-3 ay önce yaptığım işlemlerin ücreti geçen hafta yeni geldi ve gelmesini beklediğim yaklaşık 1000tl daha var.Yanında çalıştığım kişi okul müdürü boş zamanlarının tamamında bu işi yapıyor ve aylık 10.000tlye yakın para kazanıyor bana gelen ücretleri göstermişti.Yani 2x müdür maaşı almış gibi oluyor.
Abi geç olsun güç olmasın para paradır.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
İmkansız değil ancak zor. Para kazanmak için link kısaltma servislerini de kullanabilirsiniz ancak çok kazandırmaz.

• Beğen
Reactions: 023