Soru Lise Anıları

Bu konuyu okuyanlar

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Lise ikiyim daha. Bir İngilizce hocamız vardı, antidepresan aldığını söylüyordu. Derslerde bazen konuşanlar oluyor diye birden ders anlatmayı bırakıp küsüyordu falan. Zamanla adam iyice sıyırdı. Haftalarca sınıftaki öğrencileri gayet ciddi bir biçimde çöp kovasını kafalarına geçirmek için kovalaması, sınavın ortasında durduk yere duvara yumruk atıp elini kırması ve sevmediği öğrencilere büyü yaptığını iddia etmesi gibi garip davranışlarının ardından okul yönetiminin araştırması sonucu akli dengesini yitirdiği ve meslekten men edildiği ortaya çıktı.

Son dersinde de bize ''Hepinizi bir gün bulup balıklarla vura vura öldüreceğim.'' demişti. Acaba vazgeçti mi yoksa hâlen bizi arıyor mu?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,521
Lise ikiyim daha. Bir İngilizce hocamız vardı, antidepresan aldığını söylüyordu. Derslerde bazen konuşanlar oluyor diye birden ders anlatmayı bırakıp küsüyordu falan. Zamanla adam iyice sıyırdı. Haftalarca sınıftaki öğrencileri gayet ciddi bir biçimde çöp kovasını kafalarına geçirmek için kovalaması, sınavın ortasında durduk yere duvara yumruk atıp elini kırması ve sevmediği öğrencilere büyü yaptığını iddia etmesi gibi garip davranışlarının ardından okul yönetiminin araştırması sonucu akli dengesini yitirdiği ve meslekten men edildiği ortaya çıktı.

Son dersinde de bize ''Hepinizi bir gün bulup balıklarla vura vura öldüreceğim.'' demişti. Acaba vazgeçti mi yoksa hâlen bizi arıyor mu?
Bu bana şuanki edebiyat hocamın sonu olacak gibi geliyor. Çünkü bizimkinin de akıl sağlığı yerinde mi çok emin değilim.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Lise son. Bir arkadaşımız vardı, her gün uyku hapı aldığından dolayı sadece uyuyordu. Yani bizim gördüğümüz okul döneminin yüzde 80'ini falan uyuyarak geçirmiştir. Sınıftaki bütün erkeklerle konuşan bir kız vardı, bu kızla birlikte bu çocuğa kışkırtma yapmaya karar verdik. Çocuk garip şekilde uyumuyor ve dersleri dinliyordu fakat hâlinden o kadar bıkkındı ki gözünü açmaya bile enerjisi yokmuş gibiydi.

Biz kızla en arkadayız, o çocuk da bir önümüzde duruyor. Ders boyunca arkadan laf attık ve sonunda teneffüs zamanı geldi çattı. Uykucu arkadaşımız arkasına bile bakmıyordu ki yanımdaki kız da bunun üstüne gidince birden ayağa kalktı. O korkuyla kız sınıfı turladı, uykucu arkadaş da kızı kovalamaya başladı. En sonunda yine benim yanıma geldi kız, oğlan da hemen önümüzde bize bakıyor. Oğlan o kadar sinirliydi ki boğa kadar derin bir şekilde nefes alıp veriyor, şişmiş ve kızarık gözleriyle de bizi tehdit ediyordu. Kız hem gülmesini tutmaya hem de oğlanı sakinleştirmeye çalışıyordu fakat arkadaşın durumu üzerine ne kadar gülmemeye çalışsan da nafile.

Esas oğlanımızın hep sırasında bulundurduğu demir bir suluk bulunurdu. Aldı suluğu masaya vurmaya başladı. Kız yine domatese döndü fakat ben kendimi daha fazla tutamadım, gülmeye başladım ve demir suluğu da kafama yedim! Fena kanattığını hatırlıyorum fakat yarılma gibi bir durum yoktu herhalde.

Uykucu arkadaş şu an İngiltere'de, en son bu yaz Türkiye'ye geldi. Burger King'e gittik, ''N'olmuş lan bu fiyatlara?'' dedi yarım saat tabelalara bakıp. Her neyse ne, olayın dışına çıkmayalım!

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Tarih hocamız dersi çok kafaya takmazdı ve genelde herkesi geçirirdi dersinden. O kadar rahattı ki derslerinde askerlik anılarını falan anlatırdı. Yine derslerinden birinde bu sefer bize bir fıkra anlatmaya karar vermişti canım hocamız! Anlattığı fıkrayı anlatıyorum şimdi:

Zamanında İngiltere'de aşırı önemli bir ilaç bulunmuş fakat bu ilaca ne isim konulacağına bir türlü karar verilememiş. İlaç o kadar önemliymiş ki her ülkeden temsilciler giderek bir toplantı yapılmasına karar verilmiş. Türkiye temsilcisi olarak da Temel'i göndermişler. Temel toplantıya gitmiş fakat toplantı resmen bitmek bilmiyormuş! Herkes tonlarca soru soruyor, bir türlü ilaca isim bulamıyorlarmış. En sonunda Temel bu toplantıdan bayarak kapıdan çıkmış ve çıkarken de ''Peni silün, peni silün.'' demiş. Ve böylece ilacın adını Penisilin koymuşlar!

Evet, bu acı verici fıkrayı anlattıktan sonra sınıftaki hiç kimsenin gülmemesi üzerine hocamız o sessizliğin içinde bir de espriyi açıklamaya başladı. Yok Karadeniz ağzıyla ''Beni silin.'' demiş onlar da yanlış anlamış falan filan. Ben bu kadar sefil bir duruma düşen hocamıza üzülüp esprisine gülünmesini istemiştim. Çünkü herif 40 kişinin önünde rezil oluyordu resmen. Bunun üzerine espriyi açıkladığında ''Haaa!'' diye bağırıp hayatımda yaptığım en iyi sahte gülüşü yapmıştım. Ben öyle yapınca sessizliğin ortasında gelen bu tepkiyle siniri bozulmuş 40 kişi de yarılmaya başlamıştı.

Kısacası rezilliği üstüme aldım fakat hocamız esprisinin komik olduğunu sandı, yani görevimiz başarılı! Yani, aslında başarılıydı. Bizden sonra başka bir sınıfa da aynı fıkrayı anlatmış ve orada kimse gülmemiş, arkadaşım anlatmıştı. Üstüne ''Diğer sınıfta yarıla yarıla güldüler, siz anlamadınız galiba.'' falan demiş. Canım hocam benim, onlar bizim mizah seviyemizi anlayamazlar!

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benim lise anım niye böyle değil ya diyor başkaları anlatınca çok düz çok sıradan kendi kendime yaşayıp gitmişm rezillik yok gürültü yok?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Benim lise anım niye böyle değil ya diyor başkaları anlatınca çok düz çok sıradan kendi kendime yaşayıp gitmişm rezillik yok gürültü yok?
Aslında geçmişe döndüğünde güzel arkadaşlar ve yaramazlıkları hatırlamak güzel oluyor fakat bazen ''keşke yapmasaydım'' tarzı olaylar da kaçınılmaz tabii ki. Bu yüzden hayatımı hareketli ve canlı yaşadığıma hiçbir zaman pişman olacağımı düşünmüyorum, başımı çok büyük bir derde sokmadığım sürece. :D

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aslında geçmişe döndüğünde güzel arkadaşlar ve yaramazlıkları hatırlamak güzel oluyor fakat bazen ''keşke yapmasaydım'' tarzı olaylar da kaçınılmaz tabii ki. Bu yüzden hayatımı hareketli ve canlı yaşadığıma hiçbir zaman pişman olacağımı düşünmüyorum, başımı çok büyük bir derde sokmadığım sürece. :D
Bazen o an seni çok strese sokan şeyler yıllar sonra gülerek hatırlıyorsun. Geçiyor yani bir şekilde bazen "keşke yapmasaydım" demekte güzeldir. Tecrübe etmiş oluyorsun güzel duygu bunlar.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Uzun Eşek oynamak dışında aşırı rezil bir ortamdı.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Yukarıda anlattığım İngilizce öğretmenimle bir anım daha geldi aklıma. :) Henüz delirmediği zamanlarındayız ama.

Hocamız bize akıllı tahtadaki bir uygulamayla sorular sorardı. Biz bu uygulamadaki doğru veya yanlış cevapladığımızda çıkan ses dosyalarını değiştirmiştik. :) Doğru cevapladığımızda şu ses çıkacaktı:

Yanlış cevaplayınca da bir arkadaşımızın ''Aptal çocuk'' diye bağırması. Hoca bu durumu fark edince ''Gotgafalu koyun'' demişti. Bunun üstüne sınıftakilerin adamı İngilizce konuşuyor sanması ve sadece bizim anlamamız. Sonra Laz ağzıyla söylediğini fark etmiştik.

Lionel Canatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Liseye yeni geçtim, lise anım yok ama ortaokul anım var, 6.sınıfta derste hoca yokken sınıfa özel bölgemi açmıştım şakasına, sonra müdüre gittim şaşırdığım taraf müdür çok bir şey yapmadı sadece babamı aramıştı.