Lisanslı Yazılımları Nasıl Ücretsiz Kullanırız ?

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hepinizin aklına farklı bir uygulama gelmiş olabilir ama tahmin ettiğiniz gibi değil.

fcp-shipped.jpg

İsmini açıklamayan Greenwich Lisesi öğrencisinin yaptığı bir yöntem lisanslı yazılımları bedava kullanım imkanı sağlıyor.

Nasıl mı ? Gelelim esaslı soruya tabiki Steve Jobs'a mail atıp biraz acıklı belki de dürüstçe yazılımı bedava göndermesini istemekten geçiyor bu yol.

Apple'ın hazırlamış olduğu Final Cut Studio 2 yazılımını alabilecek bütçeye sahip olmayan genç delikanlı yazmış olduğu maile Apple insan kaynakları sanırsak inanmış olacak ki yazılım paketini kendisine ücretsiz göndermişler.

Öğrencinin yazmış olduğu mail

letter-to-steve3.jpg

Bu da Apple Inc Pazarlama Departmanı'ndan Richard Townhill yazmış olduğu cevap.

apple-reply2.jpg

Kopya çekerek şansınızı deneyin belki size de ücretsiz bir yazılım paketi hediye gelebilir.

Yazan : Yılmaz Yanar
SDN : ShiftDeleteNet

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
belki sadece yazılımın "paketini" göndermişlerdir :D

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
kesekçi tam da avatarına uyan bi cevap yazmışın helal olsun. kopardınn..:)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
hemen microsoft a adobe a mail atıyorum duyguyu sömürüp apple ın yaptığı babalığı övüp ne kadar fakir olduğumu ellerindeki yazılımlardan bana birer kopya gönderirlerse tüm sülalelerine dua edeceğimi belirteyim :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
şimdi ben hangisine yollayayım bu mesajı o kadar çok ki :D

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
jeton köşeli benim ya :D okudum bitirdim haberi diyom "eee nerde nası yapcaz" ama sonradan anladım tabi :)

NoNeTheLeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence bu olay an o yazılım firmasındaki yetkilinin ruh haliyle ilgili bir durum. Ruh hali iyi ki böyle bir kıyak yapıp göndermiştir. Yoksa herkes bu şekilde mail atsa neden göndersinler ki ? Ama şöyle bir durum söz konusu her firma yazılımlarını tanıtmak için belirli bir stok ayırıp tam sürüm olarak tanıtım maksatlı dağıtabilirler.

Paylaşım yaptığın için teşekkürler.