Linux'u Kaldırıp Windows Kurmak

Bu konuyu okuyanlar

KaxaPex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben bi pc beğendim acer marka bi notebook beğendim 8gb ram 2 gb gt840m ekran kartı 2.7ghz işlemci (turbo ile) 1tb hdd

Ama tek kötü tarafı işletim sisteminin linux olması bunu nasıl win7 yapacağım? Ben de win7 format cd si var sadece ne yapacağımı bilmiyorum koç pc götürdüm 35? dedi cd yi ben versem fiyat düşer mi dedim 26,5 olur dedi ben de istemedim tabii napıcam daha laptopu almadım ama sırf linux diye de güzelim pc den vazgeçmek istemiyorum win7 cd si ile kendi başıma win 7 ye çevirebilirmiyim?

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Senin sorun biraz "DVD Player aldım. İçinde bir CD kalmış onu çıkarıp DVD taksam sorun olur mu" gibi bişey olmuş. Tabiki Win 7 yüklersin hatta onu bırakıp Win 8.1 yüklesen daha iyidir. Ama o laptop pek sağlam değil. Ekran Kartı 850M olan modellere bak.

KaxaPex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Senin sorun biraz "DVD Player aldım. İçinde bir CD kalmış onu çıkarıp DVD taksam sorun olur mu" gibi bişey olmuş. Tabiki Win 7 yüklersin hatta onu bırakıp Win 8.1 yüklesen daha iyidir. Ama o laptop pek sağlam değil. Ekran Kartı 850M olan modellere bak.

Hocam bunu 1550 tl ye bulmuşken kaçırmak istemiyorum benim sorum normal format atar gibi win cd sinden bootlayıp win i kurabilir miyim?

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
win7 den direk kuramazsınız. önce herhangi bir live linux cd si ile boot edip hardiskin formatını ext4 ten ntfs çevirmeniz lazım. sonra win7 dvd ile boot edip kurabilirsiniz

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dostum şahsen bence altı üstü format için o kadar para verme gerçekten parana yazık en fazla bir dvd al evde kendin atabilirsin formatı bir kaç video incele mutlaka kaparsın o kadar sıkıntılı bir iş değil laptop a gelicek olursak üstteki arkadaş gibi 850m li ekran kartı alman daha iyi olucaktır en azındna uzun vadede faydasını görürsün mutlu günler ... :)