Linuxtan Windowsa Nasıl Gecerim ?

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
nerden yükleyebilirim link atarmısınız lütfen
echo "deb Index of /nilarimogard/webupd8/ubuntu bionic main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/webupd8.list
curl -s "https://keyserver.ubuntu.com/pks/lookup?op=get&search=0x531EE72F4C9D234C" | sudo apt-key add
sudo apt update
sudo apt install woeusb
Program bu komutları yazdıktan sonra kurulmuş olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nerden yükleyebilirim link atarmısınız lütfen
Veya direk komutlar ile uğraşmak istemiyorsanız.
http://ppa.launchpad.net/nilarimoga...eusb/woeusb_3.3.1-1~webupd8~xenial0_amd64.deb
sitesinden indirebilirsiniz.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
echo "deb Index of /nilarimogard/webupd8/ubuntu bionic main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/webupd8.list
curl -s "https://keyserver.ubuntu.com/pks/lookup?op=get&search=0x531EE72F4C9D234C" | sudo apt-key add
sudo apt update
sudo apt install woeusb
Program bu komutları yazdıktan sonra kurulmuş olacaktır.

Veya direk komutlar ile uğraşmak istemiyorsanız.
http://ppa.launchpad.net/nilarimoga...eusb/woeusb_3.3.1-1~webupd8~xenial0_amd64.deb
sitesinden indirebilirsiniz.
sssss - Hızlı Resim böyle yaptım ama olmadı doğru mu yaptım

hyr öyle sorun olabilir
öyle yapmadım zaten şu anda usb içindekileri temizlemeye çalışıyorum

DMZMAli

Asistan
Reaksiyon puanı
90
arkadaşlar linuxtan windowsa gecmek istiyorum nasıl yapacağım biliyorsanız adımları anlatabilirmisiniz yada video linki bulabilirmisiniz
windows iso bulup rufus gibi programlarla flasha yazdır ondan sonra pcyi yeniden başlat ardından önyükleme tuşuna bas anakarta göre değişior f12 f10 f8 flndır... (anakartın uefi destekliorsa biostan uefiyi seç ve unutma uefi destekliorsa iso dosyasınıda gpt yani uefi olarak -yazdır ) ordan flashı seç gerisi zaten kolay normal win10 format :) anlamıyosan kalan kısmı ytden bakabilirsin

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
windows iso bulup rufus gibi programlarla flasha yazdır ondan sonra pcyi yeniden başlat ardından önyükleme tuşuna bas anakarta göre değişior f12 f10 f8 flndır... (anakartın uefi destekliorsa biostan uefiyi seç ve unutma uefi destekliorsa iso dosyasınıda gpt yani uefi olarak -yazdır ) ordan flashı seç gerisi zaten kolay normal win10 format :) anlamıyosan kalan kısmı ytden bakabilirsin
oooo reis anlattınta adımları söylesen anakart desteklimu nebilem

İsterseniz direk attığım http://ppa.launchpad.net/nilarimoga...eusb/woeusb_3.3.1-1~webupd8~xenial0_amd64.deb linkinden programı indirebilirsiniz,bunlar ile uğraşmamış olursunuz,hatalı kurulum yapmışsınız bu arada.
indirdim fakat nasıl kurucam

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Rufus ile iso yazdırıp Bios'ta USB'yi seçip kurulum yapabilirsiniz.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
oooo reis anlattınta adımları söylesen anakart desteklimu nebilem

indirdim fakat nasıl kurucam
cd İndirilenler sonra sudo dpkg -i dosyanınadı.deb(burayı değiştirin) yazarak paketi kurabilirsiniz yada direk çift tıklayıp kur'a basın.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
cd İndirilenler sonra sudo dpkg -i dosyanınadı.deb(burayı değiştirin) yazarak paketi kurabilirsiniz yada direk çift tıklayıp kur'a basın.
terminalde yaparken hata alındı diyor üzzerine çift tıklayıncada dosyanın içi açılıyor ve kur diye bir seçenek çıkmıyor

Linuxta exe çalıştırmak için ekstra uygulama kullanmanız lazım.
uygulama adı ne peki

kafayı yicem şimdide usbyi okumuyo

Son düzenleme:

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
terminalde yaparken hata alındı diyor üzzerine çift tıklayıncada dosyanın içi açılıyor ve kur diye bir seçenek çıkmıyor

uygulama adı ne peki

şu video'yu referans alabilirsiniz.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
şu video'yu referans alabilirsiniz.
şimdide usb yi okumuyo neden oluyo bunlar yaa en iyi çözüm bence bilgisayarcıya götürmek

şimdide usb yi okumuyo neden oluyo bunlar yaa en iyi çözüm bence bilgisayarcıya götürmek
şöyle yapsam olmazmı linuxa virtual box kurup içine vindows 10 iso yu kursam sonra ordaki klasörleri buna aktarıp kursam olmazmı birde linuxta exe nasıl çalıştırabilirim

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

şöyle yapsam olmazmı linuxa virtual box kurup içine vindows 10 iso yu kursam sonra ordaki klasörleri buna aktarıp kursam olmazmı birde linuxta exe nasıl çalıştırabilirim
Evet,virtualbox'tan yapabilirsiniz.WINE adlı program ile çalıştırabilirsiniz.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
wine kurma linki atarmısınız biliyorum çok uğraştınız
Şu video'yu referans alabilirsiniz,yalnız WINE USB belleğinizi okumaz haberiniz olsun.VirtualBox ile yapmanız daha mantıklı olacaktır.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

uygulama adı ne peki

Wine kullanabilirsiniz.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Özür dilerim size sürekli referans videolar veriyorum,işim var biraz,şu videoyu referans alabilirsiniz.
sorun değil sizi çok yordum

Özür dilerim size sürekli referans videolar veriyorum,işim var biraz,şu videoyu referans alabilirsiniz.
fakat adamın yaptığı ilk kodda hata alıyorum zsh: erişim engellendi: /root hatası

ne yapmam gerekiyor

Son düzenleme: