Linuxmu windows 7 mi daha hızlı

Bu konuyu okuyanlar

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Uzun bir süredir GNU/Linux dağıtımlarını kullanan biri olarak söylüyorum dediklerinize kesinlikle katılmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz neye göre Windows 7 diyorsunuz,verdiğiniz elle tutulur bir cevap yok gibi duruyor.
Ben elinden onlarca pc geçmiş ve defalarca nerede ise her işletim sistemini denemiş biri olarak konuşuyorum. Düşük sistemlere linux kurun diyorlar. Ancak bu sistemlerin driverleri yok. Benim argumanım bu.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ben elinden onlarca pc geçmiş ve defalarca nerede ise her işletim sistemini denemiş biri olarak konuşuyorum. Düşük sistemlere linux kurun diyorlar. Ancak bu sistemlerin driverleri yok. Benim argumanım bu.
O zaman argumanınızı geçersiz saymam en mantıklısıdır.Bu argumanızın bir dayanağı olduğunu sanmıyorum.

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
4 gb ramım var virtual boxda ubuntu çalıştıra bilirmiyim

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
O zaman argumanınızı geçersiz saymam en mantıklısıdır.Bu argumanızın bir dayanağı olduğunu sanmıyorum.
Bu argumanı geçersiz saymamalısın.6-7 sisteme denedim 4 tanesinde driverlerde sıkıntı çıkıyor. Bilgisayarcı arkadaşlara sorarsan anlatırlar zaten. @ByEmil Çalışır.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Bu argumanı geçersiz saymamalısın.6-7 sisteme denedim 4 tanesinde driverlerde sıkıntı çıkıyor. Bilgisayarcı arkadaşlara sorarsan anlatırlar zaten. @ByEmil Çalışır.
Linux yeni bir şey değil ki kaç yıldır var driverların %90 ı vardır eminim ki

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Linux yeni bir şey değil ki kaç yıldır var driverların %90 ı vardır eminim ki
5-6 senedir bütün donanımların linux driveri çıkıyor. Ama önceden böyle değildi. Bu yüzden eski cihazlara linux driver bulamıyoruz.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
linux sadece artısı performans değil açık kaynak işletim sistemi windows kapalı ücretsiz bi işletim sistemi windows ücretli
Nerede ise bütün laptopların arkasında windows ürün anahtarı bulunur.

intocrates

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
316
5-6 senedir bütün donanımların linux driveri çıkıyor. Ama önceden böyle değildi. Bu yüzden eski cihazlara linux driver bulamıyoruz.
Evet kankam ben de bulamıyorum Müge Anlı bulur belki. :D

İşin şakasını geçtim bilgin olmayan konularda yanlış yönlendirmeler yapma.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Evet kankam ben de bulamıyorum Müge Anlı bulur belki. :D

İşin şakasını geçtim bilgin olmayan konularda yanlış yönlendirmeler yapma.
Bilgim olmadığını nereden biliyorsun? Burada tecrübe konuşuyor. Ben deneyip edindiğim izlenimlere göre konuşuyorum. 5 seneden eski Hp ve acer laptopların çoğunda linux driverleri yok mesela.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bilgim olmadığını nereden biliyorsun? Burada tecrübe konuşuyor. Ben deneyip edindiğim izlenimlere göre konuşuyorum. 5 seneden eski Hp ve acer laptopların çoğunda linux driverleri yok mesela.
Peki,engin tecrübelerinizi kullanarak siz bir sürücü yazmayı deneyin o zaman.Neyse bu konuyu konuşmanın bir anlamı yok.Gerçekten boşu boşuna tartışıyoruz.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Peki,engin tecrübelerinizi kullanarak siz bir sürücü yazmayı deneyin o zaman.Neyse bu konuyu konuşmanın bir anlamı yok.
Bu alanda tecrübem yok. Gerçi bazı yöntemlerle bazen windows driveri linuxta da kullanılabiliyor ama dediğim gibi bazen

ilk ve son sahibiyim :D
Yapacak bir şey yok. Parayı ödemişsin bile : )

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
demin ubuntu ile yarım saatlik bi deneyim yaşadım ve baya memnum kaldım ama bilgisayarım özellikleri düşük olduğu ve sanal makinede çalıştırdığım için kasmalar vardı ve mx linux dağıtımında karar kıldım yarın onuda inceliycem eğer hoşuma giderse indirib kurucam

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
demin ubuntu ile yarım saatlik bi deneyim yaşadım ve baya memnum kaldım ama bilgisayarım özellikleri düşük olduğu ve sanal makinede çalıştırdığım için kasmalar vardı ve mx linux dağıtımında karar kıldım yarın onuda inceliycem eğer hoşuma giderse indirib kurucam
1 sorum var rufusta yazınca hazıryazınca başlatamı basıyorduk kapatamı :smile:

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
rusuf hakkında pek bilgim yok usb yazarken cmd kullanıyordum