Yardım Linuxdan Windows Geçemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

KarmaSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bir kaç gün önce merak edip ubuntu kurdum ama oyunları açamadım windowsa dönmeyi karar verdim ama windowsa geçemiyorum woeusb kurmayı denedim hata verdi brasero ve k3b gibi programlarda denedim ama flaş diskimi görmedi bu programlar.

Çözüm
Neyse ben Sorunu Çözdüm İlk Öne Bilgisayardaki Ubuntu Yu bi Şekilde Silmek Gerekiyor Ben Biraz Kurcaladım Nasıl Sildiğimi Hatırlamıyorum Sonra başka Bi Bilgisayardan Rufus İle Windows Kurulum Usb Si Hazırlamak Gerekiyor Ben Bilgisayarda Ubuntu Üzerinden Windows Kurulum Usb si Hazırlamıştım ama O Çalışmadı O yüzden Kuzenimin Bilgisayarından Hazırladım Sonra Bios dan Usb nizi seçip Kuruluma Başlayabilirsiniz.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
bir kaç gün önce merak edip ubuntu kurdum ama oyunları açamadım windowsa dönmeyi karar verdim ama windowsa geçemiyorum woeusb kurmayı denedim hata verdi brasero ve k3b gibi programlarda denedim ama flaş diskimi görmedi bu programlar.
Bilgisayarınızın özellikleri nedir?

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Muhtemelen apt hatası "sudo apt install -f" yazarsanız woeusb kurulur.

Reaksiyon puanı
158
bios da açık değildir. usb boot. açıksa usb nin içinde ne var uefi mi yoksa eskisi mi? sonra usb portun bozuk olabilir başka girişe taktın mı?

KarmaSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
evet ama windows geçmem lazım wine ı kurmya gerek yok

bios açık ,fat diğer usb portlarında da denedim olmadı
Daha önce wine kurmaya çalıştınız sanırım, aslında yazdırmak için de program kullanmanıza gerek yok. Direk ISO'nun içindekileri taşıyabilirsin USB'ye. Install.wim diye dosya var onu ikiye bölmen gerek.

KarmaSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ha, birde laptobunuzun modeli nedir?
toshiba satalite a350-22z
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce wine kurmaya çalıştınız sanırım, aslında yazdırmak için de program kullanmanıza gerek yok. Direk ISO'nun içindekileri taşıyabilirsin USB'ye. Install.wim diye dosya var onu ikiye bölmen gerek.
denicem

Install.wim diye bi dosya yok

Son düzenleme:

KarmaSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
olmadı bi türlü windowsa geçemiyorum

lütfen yardım edin acilen windows geçmem lazım

Son düzenleme:

KarmaSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben sana kesin ve programsız çözümü gösterdim videodaki terminalin nasıl çalıştığını ve komutların neler yapabileceğini kavrarsan en kısa sürede geçersin, her şey sana bağlı.
videoda terminalden kullandığı komutlar bende hata verdi bende tekrar dd komutu ile flaş diske yazdırim dedim yazdırıldı pc yi yeniden başlatınca kurulum yeri gelmiyo ekranda yazılar çıkıyo sonra ubuntuyu başlatıyo

İso'nun içinde.
isonun içinde yok

Son düzenleme:

KarmaSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Neyse ben Sorunu Çözdüm İlk Öne Bilgisayardaki Ubuntu Yu bi Şekilde Silmek Gerekiyor Ben Biraz Kurcaladım Nasıl Sildiğimi Hatırlamıyorum Sonra başka Bi Bilgisayardan Rufus İle Windows Kurulum Usb Si Hazırlamak Gerekiyor Ben Bilgisayarda Ubuntu Üzerinden Windows Kurulum Usb si Hazırlamıştım ama O Çalışmadı O yüzden Kuzenimin Bilgisayarından Hazırladım Sonra Bios dan Usb nizi seçip Kuruluma Başlayabilirsiniz.

Çözüm

Son mesajlar