Linux Sublime Text Kurarken Hata Alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
arkadaşlar wget -qO - https://download.sublimetext.com/sublimehq-pub.gpg | sudo apt-key add - bu kodu yazdıktan sonra
Warning: apt-key is deprecated. Manage keyring files in trusted.gpg.d instead (see apt-key(8)).
OK
hata verdi ne yapmam lazım acill
Terminale
(gpg --list-keys --keyid-format short --no-default-keyring --keyring $f | fgrep -iq 7D8D08F6) && echo "Key 7D8D08F6 in $f"
Önce bunu yazıp daha sonra çıkan sonuca göre
sudo rm /etc/apt/trusted.gpg.d/<keyringadıgir>.gpg
komutunu uygulamayı deneyin.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Terminale
(gpg --list-keys --keyid-format short --no-default-keyring --keyring $f | fgrep -iq 7D8D08F6) && echo "Key 7D8D08F6 in $f"
Önce bunu yazıp daha sonra çıkan sonuca göre
sudo rm /etc/apt/trusted.gpg.d/<keyringadıgir>.gpg
komutunu uygulamayı deneyin.
gpg --list-keys --keyid-format short --no-default-keyring --keyring $f | fgrep -iq 7D8D08F6
bunu yazınca bu hatayı aldım
gpg: "--keyring" seçeneği için değiştirge eksik
zsh: exit 2 gpg --list-keys --keyid-format short --no-default-keyring --keyring $f |
zsh: abort fgrep --color=auto -iq 7D8D08F6
Mesaj otomatik birleştirildi:

@undefined, yardım edebilecen mi reis

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
gpg --list-keys --keyid-format short --no-default-keyring --keyring $f | fgrep -iq 7D8D08F6
bunu yazınca bu hatayı aldım
gpg: "--keyring" seçeneği için değiştirge eksik
zsh: exit 2 gpg --list-keys --keyid-format short --no-default-keyring --keyring $f |
zsh: abort fgrep --color=auto -iq 7D8D08F6

@undefined, yardım edebilecen mi reis
terminale

cd /etc/apt/trusted.gpg.d/
ls

komutlarını girdikten sonra sorun çıkaran dosyayı bulup

rm dosyanınadı

komutunu uygulamayı deneyiniz,bunları yaptıktan sonra sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
terminale

cd /etc/apt/trusted.gpg.d/
ls

komutlarını girdikten sonra sorun çıkaran dosyayı bulup

rm dosyanınadı

komutunu uygulamayı deneyiniz.
debian-archive-buster-automatic.gpg debian-archive-jessie-automatic.gpg debian-archive-stretch-automatic.gpg kali-archive-keyring.gpg
debian-archive-buster-security-automatic.gpg debian-archive-jessie-security-automatic.gpg debian-archive-stretch-security-automatic.gpg
debian-archive-buster-stable.gpg debian-archive-jessie-stable.gpg debian-archive-stretch-stable.gpg
fakat bu dosya mavi şekilde kali-archive-keyring.gpg diğerkileri beyaz

debian-archive-buster-automatic.gpg debian-archive-jessie-automatic.gpg debian-archive-stretch-automatic.gpg kali-archive-keyring.gpg
debian-archive-buster-security-automatic.gpg debian-archive-jessie-security-automatic.gpg debian-archive-stretch-security-automatic.gpg
debian-archive-buster-stable.gpg debian-archive-jessie-stable.gpg debian-archive-stretch-stable.gpg
reis kali-archive-keyring.gpg bu mavi gözüküyor diğerkileri beyaz

Son düzenleme:

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Burada silmeniz gereken dosya ne onu tam olarak anlayamadığım için sizi başkalarına yönlendirmeliyim,daha önce böyle bir hata ile karşılaşmamıştım.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134