Linux mint wi-fi yok?

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Bana acil yardim edermisiniz dün sibraus ile saolsun linux mint kurdum fakat wifi gozukmuyor kod filan çok karmaşık acemiyim bana yardım edicek varmı şuan 8.1 ISO indiriyorum fakat belki yardım edicek vardır lütfen (pcde ethernet giriside yok)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Panelde Sağ alt trafta sistem güncellemesi yaptın mı?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Sistem güncellemesi yap. Düzelme ihtimali var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

haaa internete bağlanamıyorsan İnternet Lan kablo tak öyle güncelle

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Aynısı bende de oldu. Telefonunu USB ile bağla. Telefon ayarlarından internet paylaşımı kısmından USB ile internet paylaşımını aktif et. Bir süre sonra internet gelecektir bilgisayara. Sonra internetten wifi driver yükle. Sonra driverları güncelle. Hepsini kendisi indirecektir

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Sistem güncellemesi yap. Düzelme ihtimali var.

haaa internete bağlanamıyorsan İnternet Lan kablo tak öyle güncelle
interneti telefondan usb ile alicamda annemin var saniyordum 5 6 dk bosa bekledim bi de hata verdi gerildim megersem internet yokmus(dun 19 dan beri gerginim bundan dolayida)?

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Aynısı bende de oldu. Telefonunu USB ile bağla. Telefon ayarlarından internet paylaşımı kısmından USB ile internet paylaşımını aktif et. Bir süre sonra internet gelecektir bilgisayara. Sonra internetten wifi driver yükle. Sonra driverları güncelle. Hepsini kendisi indirecektir
Onu zaten yapmasını özelden tavsiye etmiştim,internete bağlanıp sürücüleri indirirse bir problem kalmayacağını düşünüyorum.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
interneti telefondan usb ile alicamda annemin var saniyordum 5 6 dk bosa bekledim bi de hata verdi gerildim megersem internet yokmus(dun 19 dan beri gerginim bundan dolayida)?
Ama kendiminkinde var 20 30 dk sonra yapicam

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
@Ram_kafasi, @differentturk, @_Zaur_, uzun uğraşlar sonucu wifiyi gördüm saat 10 dan ve dün gece 19 dan beri hem kurmaya hem wifiye uğraşıyordum ama başlamadan soğdum lınuxdan inşallah değer yaptıklarıma csde +fps filan özellikle @Sibraius ve @Ram_kafasi na teşekkürler

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Bu kodları uygulamayı deneyiniz.
ne için depolama sorunu içinmi bu arada;

birde güncelleme ekrarında şunu diyor
Tüm depo indeksleri indirilemedi

Depo artık mevcut olmayabilir veya ağ problemleri nedeniyle bağlanılamamış olabilir. Eğer mevcutsa başarısız kataloğun eski bir sürümü kullanılacak. Aksi takdirde depo yok sayılacak. Ağ bağlantınızı kontrol edin ve tercihlerdeki depo adresinin doğru olduğundan emin olun.

close diyorum

E: Could not get lock /var/lib/apt/lists/lock. It is held by process 1890 (packagekitd)
E: Dosya tanımlayıcı -1 açılamadı
E: Liste dizini kilitlenemiyor

W: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your system."
hatası veriyor bir veriyor bir vermiyor diske tıklayınca hdd ye "konum bağlanamadı"diyor birde bu sorun var bide hdd erişimim yok normalmi

bunu ayrı yazıyımda
Bu kodları uygulamayı deneyiniz.
kod ne için