Linux masaüstü video alma.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Linuxte masa üstünün videosunu almak ıstıyorum.Yanı linux un e son halınde uyguladıgım görsellerı vıdeo ya almak için hangi programı kullanmam lazım.Varmı böyle bir program.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
istanbul diye program vardi yamulmuyorsam :)

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
record my desktop a baktım depo da bulamadım.Xvid diye bır program yukledım ama onuda kullanamadım.istanbul ve onlıne olana bakayım bırde.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Mümkün değil. Record my desktop tüm dağıtımlarda bulunur. Bende tavsiye ederim.Türkçe olarak Masaüstü kaydedici olarak yazılım merkezinden aratın. Eğer sisteminizde synaptic yüklüyse ingilizce record my desktop diye aratın. Kişisel tavsiye; programda 2-3 dakikayı geçmeyecek şekilde kayıt yapın. Yoksa kayıt bittikten sonra yapılan kayıdın kayedilmesi sırasında işlemciniz çok güçlü değilse donmalara neden olabilir.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Mümkün değil. Record my desktop tüm dağıtımlarda bulunur. Bende tavsiye ederim.Türkçe olarak Masaüstü kaydedici olarak yazılım merkezinden aratın. Eğer sisteminizde synaptic yüklüyse ingilizce record my desktop diye aratın. Kişisel tavsiye; programda 2-3 dakikayı geçmeyecek şekilde kayıt yapın. Yoksa kayıt bittikten sonra yapılan kayıdın kayedilmesi sırasında işlemciniz çok güçlü değilse donmalara neden olabilir.

Aynen dedıgın gıbı kaydederken donmalar.Ayrıca video nun kendısınde de donmalar var.4 Gb Ram, 1 Gb paylaşımsız ekran kartı, İşlenci hızı 2.53 yınede dedıgın kasmayı yapıor anlamadım gıttı.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
XVidCap adlı bir program var. Kullanışlı. Tavsiye ederim.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
onu kullanamadım tam olarak.Kurdum kaldı öylece.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Kısa kayıt yapman yarırına olur. Ama uzun videolarda çok sıkıntı çekersin. Maksimum 5-6 dakikalık görüntüler çekersen işini görür. Tabi bence en iyisi 2-3 dakikalık videolar.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
[video=youtube;p-dLcRbk45k]http://www.youtube.com/watch?v=p-dLcRbk45k&feature=mfu_channel&list=UL[/video]

Bunu yapabıldım ancak.:D Birde Linux de yenıyım, daha acemi sayılırım. Yapabilmiş mıyım acaba.:D

Reaksiyon puanı
2,146
screencast-o-matic'e kalmışsın :p güzel güzel, efektler falan ilk başlayınca çekici geliyor sonra sıkılıyorsun :D

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
yaa xvid, record my desktop felan kurdum ama kullanamadım.recordk my desktop acayıp kastı.Anlamadım en ıyısı bu geldı.Sol taraftakı menuyu gızleyemıyor muyum.Hanı ben mausu oraya getırınce o menu gelsın.:p Daha Öğrenıcegım cok sey var :D

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Sanırım fazla oldu dedıgın gıbı ali abı :D ben önce su soldakı menuyu gızlemeyı öğreneyım :D

Reaksiyon puanı
2,146
[video=youtube;sR1iw_t6Mh8]http://www.youtube.com/watch?v=sR1iw_t6Mh8[/video]

Budur galiba :)

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
[video=youtube;HY69OE9CDEA]http://www.youtube.com/watch?v=HY69OE9CDEA&feature=youtu.be[/video]

Son Hali budur.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=112533]mortality[/MENTION], sistemin neden Türkçe değil ? Ek dil paketlerini kurmadın mı?
Bu arada Masaüstün güzelmiş :D
Kubuntu paketlerini kurup KDE deneyimi de yaşayabilirsin.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Süreklı Linux ıle ılgılenemıyorum.Cunku oyun oynayamıyorum onda.:D Türkçe dil ek paketlerını yuklerım bır dahakıne. Seyı soracaktım ben.Küpte herbır masa ustune farklı bır resım koyma ımkanı varmı acaba.?

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ingılızcem kötü degıldır.Fakat okudugum kadarıyla burada Gnemo 2.2 felan kullanmıs.

--- Mesaj Güncellendi ---

Tabı eleman burda kendı çalışma alanları ıcın farklı resımlerı yukledıgınden bahsetmıs.Güzel açıklamıs.Ben gırıs yapınca denerım.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Kurcaladım ve işlem tamam.Farklı bir ayar yapmak gerekıyormus.Advanced Setting kurdum depodan sadece :D Daha basıtlestırmısler aslında.Türkçede yaptım.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
İyi iyi sen Linux olayını çözdün. En azından bazı forumlardaki gibi ağlayıp sızlamadın. (abilerim ablalarım bir yardım edin tarzında :D)
Linux kullanmak interneti doğru kullanmayı gerektirir. Önce öğrenirsin sonra öğretirsin. Usta-kalfa ilişkisi yani.
Bir de yardımseverlik de bedavadır, ona dikkat et :D
Sana bol Linux'lu günler dilerim.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Teşekkürler.Ben buraya yazıyorum bulmak ıstedıgım seyı hemen ardından bulmak ıcın Google amcayla cebelleşıyorum bir bakıyorum istedıgım seyı bulmusum zaten :D.Daha yolun başındayım ama kesinlikle çunku öğrenecegım çok sey var.Şu anda windowsta çalışan fakat linux te çalışmayan bazı programları kurmaya çalışıyorum.Onlarda kurulursa tmmdır.Linuxe tamamen gecerım.