Linux Kurulum

Bu konuyu okuyanlar

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
hocam dert değil uygulama magazasında oyunlara geldim
orda var
peki o zaman sizin için sevindim.Sıkıntı olursa yazabilirsiniz.Yalnız sadece bende mi oluyor bilmiyorum başka bilgisayarlarda hiç yaşamadım sadece bu bilgisayarda yaşıyorum kur tuşuna bastıktan sonra habire duruyor kur tuşuna macro basa basa kurmak zorunda kalıyorum bazen :D yalnız şunu farkettim biraz acemice bir anlatım yapmışım özür dilerim.

celebi123

Asistan
Reaksiyon puanı
283
peki o zaman sizin için sevindim.Sıkıntı olursa yazabilirsiniz.Yalnız sadece bende mi oluyor bilmiyorum başka bilgisayarlarda hiç yaşamadım sadece bu bilgisayarda yaşıyorum kur tuşuna bastıktan sonra habire duruyor kur tuşuna macro basa basa kurmak zorunda kalıyorum bazen :D yalnız şunu farkettim biraz acemice bir anlatım yapmışım özür dilerim.
Hocam acemice bir anlatım yapmadınız.Ben çok cahildim :)

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Hocam acemice bir anlatım yapmadınız.Ben çok cahildim :)
orda var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Steam installer onu indiriyorum
yalnız açılmayabilir incelemelere baktım açılmıyor yazanlar olmuş.Açılmaz ise terminalden kurunuz

bu arada steam ayarlarından steam play'i ordan da diğer ürünleri şununla başlat kısmının yanındaki kısma proton un son sürümünü girerseniz artık bütün platformlardaki oyun vb. ubuntu yüklü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

orda var

Steam installer onu indiriyorum
kurulum başarılı oldu mu?

Son düzenleme:

Syphex

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Sakin Ubuntu kurmak gibi bir hata yapmayin. Mint XFCE hem daha hafif, hem de baslangic icin daha uygun.

muhuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Bu genel bir eleştiridir ama şu linux sürümlerinden bunu kurun bunu kurmayın vb. bir şey diyince elinize ne geçiyor? Başka yerde zevkler ve renkler tartışılmaz diyenler neden hep böyle bunu kesinlikle kurmayın diye konuşuyor? şunu diyeceğim isteyen istediği linux sürümünü kurar, isterse mint isterse ubuntu isterse kali karışmayın başkalarının zevkine

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sakin Ubuntu kurmak gibi bir hata yapmayin. Mint XFCE hem daha hafif, hem de baslangic icin daha uygun.
Açıkçası Ubuntu kurmanın ne gibi bir hata olduğunu anlamadım GNOME arayüzü gayette iyi çalışıyor ekstra olarak arkadaş kurulumdan sonra linux a alışamayıp linux yerine Windows 10 a geçti (yargılamak için söylemiyorum)

Bu genel bir eleştiridir ama şu linux sürümlerinden bunu kurun bunu kurmayın vb. bir şey diyince elinize ne geçiyor? Başka yerde zevkler ve renkler tartışılmaz diyenler neden hep böyle bunu kesinlikle kurmayın diye konuşuyor? şunu diyeceğim isteyen istediği linux sürümünü kurar, isterse mint isterse ubuntu isterse kali karışmayın başkalarının zevkine
Evet herkesin kendi göz zevki vardır ve bana göre GNOME gayette güzel çalışıyor görüntüsüde bir o kadar hoş XCFE kullanmış biri olarak söylüyorum lütfen dağıtımları şu yönü iyi bu yönü kötü diye damgalamayın. Destek isteyen arkadaşımıza kendimde kullandığım ve emin olduğum için şahsi tercihim olarak ubuntu'yu önerdim.Herkese iyi günler dilerim

Son düzenleme:

Mcuma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Reis şuanda Ubuntu kullanıyorum.
Daha güçlü alternatifleri varken ben kullanmazdım açıkçası.

Kardeşim biz sizin için söylüyoruz Ubuntu bug dolu bir dağıtım onun yerine Mint ya da en iyisi olan Debian kurabilirsiniz.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Daha güçlü alternatifleri varken ben kullanmazdım açıkçası.

Kardeşim biz sizin için söylüyoruz Ubuntu bug dolu bir dağıtım onun yerine Mint ya da en iyisi olan Debian kurabilirsiniz.
Açıkçası mint ile alacağınız hatalar ile ubuntu'da alacağınız hatalar arasında aman aman bir fark yoktur.zaten temelde mint hem debian hemde ubuntu üzerinden geliştirilen işletim sistemidir.Ve Linux dağıtımları arasında hiçbir zaman abartılacak yada önerilmesini engelleyecek bir farkta görmedim bunu halk dilinde "atla deve değil" diye nitelendirebiliriz. "Bug dolu" tabirinede bu yüzden pek katılmıyorum.(Yargılama gibi bir amacım yok) Zevkinize göre beğendiğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz.

Syphex

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Ekstra olarak arkadaş kurulumdan sonra GNU/Linux'a alışamayıp GNU/Linux yerine Windows 10'a geçti. (yargılamak için söylemiyorum)
Eğer Ubuntu yerine Mint kursaydı böyle sonuçlanmazdı. Ubuntu çöp bir dağıtım. GNOME kullanıyor, hantal ve buglu. Mint'in kullanıcıya sağladığı kolaylıkları Ubuntu sağlamıyor.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Eğer Ubuntu yerine Mint kursaydı böyle sonuçlanmazdı. Ubuntu çöp bir dağıtım. GNOME kullanıyor, hantal ve buglu. Mint'in kullanıcıya sağladığı kolaylıkları Ubuntu sağlamıyor.
Arkadaşım afedersin ama senin derdin ne şu konu bitti artık ve zaten GNOME hantal ve buglu diyebileceğin birşey de pek yok ki arkadaş paket kurmada sıkıntı yaşadı yani bu sıkıntıyı mint yada debian kullansada aynı sorunla karşılaşacak çünkü hepsi debian tabanlı işletim sistemleri ve aynı paket sistemini kullanıyor (kabaca anlattım ve depodan bahsetmiyorum)İsteyen istediğini kullanır mint te zaten Ubuntu+debian üzerinden geliştirilen bir dağıtım linux dağıtımları arasında aman aman bir farkta yoktur isteyen isteğini kullanır şu dağıtımları artık lütfen damgalamayı keser misiniz? Gerçekten rahatsızlık veriyorsunuz.

Son düzenleme:

Syphex

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşım afedersin ama senin derdin ne şu konu bitti artık ve zaten GNOME hantal ve buglu diyebileceğin birşey de pek yok ki arkadaş paket kurmada sıkıntı yaşadı yani bu sıkıntıyı mint yada debian kullansada aynı sorunla karşılaşacak çünkü hepsi debian tabanlı işletim sistemleri ve aynı paket sistemini kullanıyor (kabaca anlattım ve depodan bahsetmiyorum)İsteyen istediğini kullanır mint te zaten Ubuntu+debian üzerinden geliştirilen bir dağıtım linux dağıtımları arasında aman aman bir farkta yoktur isteyen isteğini kullanır şu dağıtımları artık lütfen damgalamayı keser misiniz? Gerçekten rahatsızlık veriyorsunuz.
Uzunca yazı yazmama değmez, o yüzden seni kara listeye alıyorum.

Son mesajlar