Bu konuyu okuyanlar

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
@Mehmet_Emir Bir şekilde grub yüklenmemiş ya da hata vermiş. Kurtarmakla uğraşacak bir kurulum değilse yeniden yüklemek herşeyi ile 15 dk. sürer.
Zaten başka bir dağıtım yükledim ve ilk başta kurtarmaya çalıştım yapamamıştım ama şimdi düşünüyorum da neden ilk başta diski yeniden boyutlandırarak o dağıtımı diske kurup diskin geri kalanını bir klasöre bağlamadım?

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Şu Snap'i kurmak ne kadar zormuş? Neyse pes etmek yok devam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dur Snap'in yerine Flatpak kurayım.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Linux Mint'i seven daha fazla. Pardus'ta işin içine devlet girdiği için biraz önyargılı bakıyorlar olaya.
Harbiden,Linux Mint'in kullanıcı kitlesi de Pardus'tan fazla zaten,bu Pardus'un geliştirici ekibi dağıtıldığı günden beri Pardus'u arayıp soran kalmadı zaten.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Okullardaki akıllı tahtalara Pardus yüklemişler sonrasında sorun çıkartınca Windows 8.1'e geri dönmüşler. ?
He ya.Benim de ona benzer tuhaf bir anım vardı,hocalar beni çağırıp akıllı tahtaya Pardus yükletmişlerdi sonra kullanamadıkları için tekrar Windows 10 kurmuşlardı.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
He ya.Benim de ona benzer tuhaf bir anım vardı,hocalar beni çağırıp akıllı tahtaya Pardus yükletmişlerdi sonra kullanamadıkları için tekrar Windows 10 kurmuşlardı.
Aslında bu olay tüm Linux'larda var. Komutlarla halletmek yerine GUİ kullanmak hala Linux dağıtımlarının çoğunda yaygınlaşmadı. Çoğu kişi Chrome yüklemek için komut yazmak yerine çift tıklayıp çalıştırmak istiyor.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Aslında bu olay tüm Linux'larda var. Komutlarla halletmek yerine GUİ kullanmak hala Linux dağıtımlarının çoğunda yaygınlaşmadı. Çoğu kişi Chrome yüklemek için komut yazmak yerine çift tıklayıp çalıştırmak istiyor.
Bazı paket yükleyicileri de sıkıntı çıkartabiliyor mesela Elemantry OS'da Gdebi düzgün çalışmıyor bir de,bu son kullanıcı odaklı dağıtım olma işini Linux Mint ve Ubuntu vb. dağıtımlar yapıyor neredeyse buda son kullanıcıyı direkt linux'tan bezdiriyor bence.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Bazı paket yükleyicileri de sıkıntı çıkartabiliyor mesela Elemantry OS'da Gdebi düzgün çalışmıyor bir de,bu son kullanıcı odaklı dağıtım olma işini Linux Mint ve Ubuntu vb. dağıtımlar yapıyor neredeyse buda son kullanıcıyı direkt linux'tan bezdiriyor bence.
Bir gün kendim son kullanıcı için dağıtım yapacağım :) Kafamda deli fikirler.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
@Ram_kafasi zaten eski bilgisayarlar için olduğunu düşünürsek oyun bildiğim tek iskambil var. Wine var. Firefox var. Vlc ve Libre vardı sanki. Neler vardı tam hatırlamıyorum ama bence bunlar yeterli. Düşük bir PC'de başka bir şey yapılmaz zaten.
Eski bilgisayarlar için bile pek işlevsel değil ki,Lubuntu varken eski bilgisayarlarda Tiny Core kurulacağını düşünmüyorum ben.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sadece SSD sağlığını kontrol etmek istemiştim iki saattir S.M.A.R.T verilerine erişemiyorum,gıcık oldum. :(