20 Temmuz 2017
6,858
5,171
293
Qemu hakkında ne düşünüyorsunuz direkt donanım üzerinde çalışıyormuş en fazla %7 kayıp oluyor diyorlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
30 Ekim 2016
9,401
9,164
293
@syfsn Deepin'i kullanmayı bıraktınız mı?
--- Gönderi Güncellendi ---
Cinnamon Applets beklediğim gibi çıkmadı. :(
Gnome eklentileri daha çok ve daha başarılı bence. @eronis
1.jpg

MrtAltg

Dekan
Emektar
22 Şubat 2007
9,834
12,107
2,958
Onu bunu boşverin döndüm dolaştım yine debian da kaldım kurun debian veya slackware aranızda bakmayın bir daha

MrtAltg

Dekan
Emektar
22 Şubat 2007
9,834
12,107
2,958
İlk başlarda zorlanacagin ama sonradan iyiki kurmuştum diyebileceğin bir dağıtım kullanım ise hangi masaüstüne aşina isen onu kurarsin

darkstar

Profesör
21 Ağustos 2016
1,640
1,482
358
Sizce Slackware'in kullanım kolaylığı nasıl?
Uzun yıllardır kullanan biri olarak cevap vereyim kullanımı en yalın linux dağıtımlarından biridir, bugüne kadar resmi repolardan yüklenip de çöken yazılım görmedim...

ilk kurulumda belki biraz yorabilir sizi ama her sorunuzun cevabı internette mevcut, biz de yardımcı oluruz tabii... milletin neden slackware kullandığını kurduğunuzda anlarsınız stabilitesi akıcılığı vs vs faziletleri vardır.

MrtAltg

Dekan
Emektar
22 Şubat 2007
9,834
12,107
2,958
Linux kullanıcılarının en çok yaptığı şey desen dağıtımdan dağıtıma atlamaktır derim herkes en iyi dağıtım arıyor en rahat ettiği dağıtımı değil sanırım

iblah60

Asistan
9 Temmuz 2014
450
482
63
29
doğru bencede çünkü ben yeni laptop aldım alır almaz manjaro denedim @eronis sayesinde ama ben Debiancıyım demeyimde Debian tabanlı linux lara alışığım bu nedenle Pardus xfce kurdum ooh ne güzel bazı unuttuklarım bilgiler hariç hiç sorun yaşamıyorum

MrtAltg

Dekan
Emektar
22 Şubat 2007
9,834
12,107
2,958
Bende normalde debian tabanlı chrunchbang kullanir dim openbox pencere yöneticisi kullanıyor du dağıtım sonlandı maalesef başka geliştiriciler bunsenlaps isimli dağıtım çıkardılar ama yükledim direk debian üzerinde cinnamon ve mate ile yoluma gidiyorum

iblah60

Asistan
9 Temmuz 2014
450
482
63
29
hem destek olmak hemde debian tabanlı olunca pardus benim iyi tabii bi sorun çıkmazsa ekibin dağıtılması felan

iblah60

Asistan
9 Temmuz 2014
450
482
63
29
haa sen hala başka ortamlarda takılıyon...:mad::mad::mad: gel be yaw linux candır gerisi amansız bi mücadele

M

Murat Burç

SDN Okuru
haa sen hala başka ortamlarda takılıyon...:mad::mad::mad: gel be yaw linux candır gerisi amansız bi mücadele
Hocam olmuyor ya
Programlar ile oyunlar linuxda yok ama pil ömrünün daha iyi olacağını düşündüğüm için aldığım cihazda yüklü gelecek Ubuntuyu kullanmayi günlük kullanımda kullanmayı düşünüyorum

iblah60

Asistan
9 Temmuz 2014
450
482
63
29
tamamn bırak demiyorum ki proğram ve oyunlar için windows eğlenceli vakit için linux

eronis

Dekan
25 Mart 2016
5,389
4,382
293
Linux kullanıcılarının en çok yaptığı şey desen dağıtımdan dağıtıma atlamaktır derim herkes en iyi dağıtım arıyor en rahat ettiği dağıtımı değil sanırım
Bu konuda foruma girdiğim günden beri pot üstüne pot kırıyorum yerimde duramadığımdan, agresifliğimden ve biraz da sabırsızlığımdan :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam olmuyor ya
Programlar ile oyunlar linuxda yok ama pil ömrünün daha iyi olacağını düşündüğüm için aldığım cihazda yüklü gelecek Ubuntuyu kullanmayi günlük kullanımda kullanmayı düşünüyorum
Tam aksine, bazı durumlarda Windows'tan az bile olabiliyor. Sebebi şu, üreticiler donanımları için Windows'a direk sürücü çıkarıyorlar. Donanımı üreten en iyi bilir ve en iyi driverları da onlar yazar bu yüzden. Linux'ta sürücü desteği firmalardan Windows kadar bulamayabiliyorsun. Benim durumum ? Bana pil ömrü konusunda sıkıntı çıkaran bir dağıtım yok. Netbook'um yoğun kullanımda çok rahat 6-7 saat götürür. Bu sadece kullanıcıların deneyimi, şahsen ben pek bir pil süresi kısalması farketmedim ama her donanımda farklı sonuç verebiliyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
22 Şubat 2007
9,834
12,107
2,958
Linux virüsünü windows antivirüsü görür mü görmez mi yada bir şey yapar mı ? yoksa yapmaz mı ?

MrtAltg

Dekan
Emektar
22 Şubat 2007
9,834
12,107
2,958
Ah ah senelerden 2000 ler felan o zaman mandriva yok mandrake , rethat halenv ar ama olsun gelecek linux vardı

Halktan Biri

Dekan
Emektar
30 Ekim 2016
9,401
9,164
293
Murat sıkıntı etme çok rahat alışırsın linux a ilk baş biraz farklı gozukur ama onuda atlatirsin
Linux'u ilk kullanacak olanlara Linux Mint'i tavsiye ederim. Özellikle de Linux Mint Xfce'yi ve Linux Mint Mate'i. Aslında Manjaro Xfce'de Linux'u ilk defa kullanacak olan kişilere kolay gelebilir bence.