Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Antergos neymiş? Huzur Debian'da. Çökmediğini oturup ispatlayacagim artık :D
Hocam dün KaOS KDE'yi indirdim. Kurmaya çalıştım. Ama kurulumun orta kısımlarında hata verdi. Birkaç kez denedim ve yine hata verdi.
Diskteki mantıksal bölüme yani extended bölüme kurmaya çalışmıştım. Belki de hata disk bölümlemesinden kaynaklıdır. Şu an disk bölümlemesi çok garip bir hal aldı. :D
Adsız.jpg

Hocam sizce disk bölümlemesini nasıl yapmalıyım?

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam dün KaOS KDE'yi indirdim. Kurmaya çalıştım. Ama kurulumun orta kısımlarında hata verdi. Birkaç kez denedim ve yine hata verdi.
Diskteki mantıksal bölüme yani extended bölüme kurmaya çalışmıştım. Belki de hata disk bölümlemesinden kaynaklıdır. Şu an disk bölümlemesi çok garip bir hal aldı. :D
Ekli dosyayı görüntüle 28003
Hocam sizce disk bölümlemesini nasıl yapmalıyım?
Windows system partitionı 1. sırada olmalı.
Kurulumda aldığınız hata olsa daha kesin cevap verebilirdik. diskinizin alanı yeterliyse ki öyle gözüküyor ve diskte fiziksel hasar yoksa hatanın disk kaynaklı olma ihtimali yok gibidir. Disk bölümlerinde sorun olsa kurulumu başlatmaz.
Bence indirdiğiniz iso dosyasında veya usbye yazdırma sırasında sorun olmuş olabilir. kurulum devam ederken gelebilecek hata muhtemelen paketlerin kurulamaması hatasıdır bu da bozuk paket işaretidir. indirdiğiniz iso dosyasını kontrol eder misiniz?
Benin partition tablomu da örnek olarak alta ekliyorum sizden çok da farklı değil.
NOT: Lilo bu tarz bölümlemelerde sorun çıkartır ancak grubun problemsiz kurulması lazım.

disk.png

--- Gönderi Güncellendi ---
Debian KDE kullanıyorum.

Bu ayar sorunu çözmüyor sanırım doğru anladıysam.
mouse.png

Reaksiyon puanı
5,171

Yanlış anlaşılmasın karşıma güzel bir şeyler çıktığında burada paylaşıyorum yadeyse finixe inat değil:D

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Nedense en hoşuma giden dağıtımlar eskiler olmuştu ilk slackware i kuruşumu hatırlıyorum o zamanlar slackware in sitesinden Mustafa diye bir arkadaş vardı bana msn den kurdurmuştu sağolsun bu arada onuda andık

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ubuntu 17.10 (Artful Aardvark) Daily Build
17.10 son beta(2) sürümüne girdi. Önümüzdeki ay 19 ekimde ise kararlı sürümü ile karşımızda olacak :) Beta(2) sürümü de gayet kararlı deniyor. Kendim de deneyeceğim ama deneyeniniz de buraya yorum yazarsa süper olur :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
32"lik tv yi bilgisayara bağladım monitör olarak fena şekilde çözünürlük problemi çekiyorum

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Bu arada çok dipnot sıkıntı tv nin çöznürlüğü düşük üst çözünürlüğe çıkamıyorum el mecbur

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Bir biz beceremiyoruz şöyle videodaki gibi cafcaflı masaüstlerini

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Uğraşmıyoruz ki
Aynen, KDE5 var misal elimizde ama hiç onu kişiselleştirmekle uğraşmıyoruz. GNOME ile millet ne masaüstleri yapıyor ama biz onlar kadar özenmiyoruz. Lxde yada Openbox ile bile göz şöleni yapanlar var dahası mı var ? :D

Reaksiyon puanı
5,171
Aynen, KDE5 var misal elimizde ama hiç onu kişiselleştirmekle uğraşmıyoruz. GNOME ile millet ne masaüstleri yapıyor ama biz onlar kadar özenmiyoruz. Lxde yada Openbox ile bile göz şöleni yapanlar var dahası mı var ? :D
Aslında uğraşanlar var ama bilemiyorum tercih edilir mi...

IMG_20170930_213932.jpg

Pardus topluluk tarafından hazırlanmış bu mesela

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Biz genelde cafcaflıdan ziyade hoşumuza gittiği şekilde daha doğrusu kendimize göre işlevseli tercih ediyoruz.Bazı masaüstleri görüyorum çok hoş ama işlev yok.