Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız GerekMektedir:@

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
google den bir program arıyoruz forumlar çıkıyor karşınıza. binlerce forum...
hepsinde de linkleri görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir yazıyor. üye oluyoruz msn açıyoruz bakıyoruz 15 yeni ileti. durmadan mail yolluyorlar.

işte ben böyle sitelerden nefret ediyorum...

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Dandik mail kullan, rahat et :D

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
onair dedi ki:
Dandik mail kullan, rahat et :D

evet en iyisi ne uğraşacam yaaa 1 kez girdiğim siteyle olmadı bi kere daha uğrarım 50 mail gönderir

Leopar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
genelde o sitelerin rss feedleri açıksa o hide bbcode' u cıvıtıp rss feed içinde çatır çatır veriyor linkleri...

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben bu tip pis işler için kullanmak üzere yıllar önce sahte bilgilerle yıllar önce e-posta almıştım hep onu kullanıyorum. Gelen e-postaları da toptan siliyorum.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu saçmalık sadece Türk forumlarında var ve neredeyse tamamında var. Paylaşımcı forumlar... Belki de "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" diye böyle yapıyorlar.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
emeğe saygı! çerçevesinde forumlarımızda var maalesef ki çoğu nerden aldığı belli olmayan yazılar programlar yer alıyor
-alıntıdır- !!!

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne kadar gereksiz birşey 30 sn yelik bilgi edineceğim bir siteye 10 dk üye olmaya çalışıyorum. belki o siteye bir daha uğramayacağım.
1 sene üye olmadan takıldım sdn ye ne güzel dedim gir oku çık. sonra dayanamadım yorum yapmam gerek dedim üye oldum: )

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o sitelerede hak vermek lazım siteye reklam verenler önce senin kaç kullanıcın var diyo kimin kullanıcı fazlaysa parayı o kapıyo işin içine ticaret girince kullanıcıyı düşünen yok malesef

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zebani56 dedi ki:
o sitelerede hak vermek lazım siteye reklam verenler önce senin kaç kullanıcın var diyo kimin kullanıcı fazlaysa parayı o kapıyo işin içine ticaret girince kullanıcıyı düşünen yok malesef

SDN nasıl kazanıyor o zaman.

Forum kaliteliyse parada sıkıntı olmaz Bakınız SDN Forum :D

Belli başlı sitelerde vardır program zaten ve o sitelerden o saçma forum sitelerine alıntı olarak gider programlar.

Örn. olarak SDN makalelerinin haber sitelerinde yer alması gibi.

gelpcpc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
para para para :} malesef forum açan ticareti düşünüyor,bilgi paylaşımınuı düşünen nerde...sanki çok kazanıyorlarda :p

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
zebani56 dedi ki:

Özür kabahatten daha büyük.. Yani naylon üyelerden para kazanmak istedikleri için mi hak vermemiz lazım onlara?

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ben de dandikmail kullanıyorum zaten. ama nette belki 100.000 den fazla değişik dillerde forum var. hangi birine üye olalım arkadaş. forum açıpta yok şöyle yapmayın yok böyle yapmayın yoksa banlarım diyolar. en fazla da 15 üyeleri olan forumlar. biz de gençliğimizde çoook özenmiştik böyle şeylere. gençlik hevesidir geçer. ama aslında böyle forum filan açtırırken hostu domaini alırken belge istiycekler...

Melih_78

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gelpcpc dedi ki:
para para para :} malesef forum açan ticareti düşünüyor,bilgi paylaşımınuı düşünen nerde...sanki çok kazanıyorlarda :p

Haftada 6.000 Ytl Desem Dudağın Uçuklarmı?

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
ben bu link engelini sevmiyorsam üyelerimede yaşatmam.. ;) biz özgür paylaşımcı adamlarız abi.. :D
adam üye olucaksa link için olmasın.. zaten ben bu tür forumlara üye olmam.. gerekli paylaşımlar başka yerlerde açık olarak mevcut

Hyperboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
link engeline son en düşüncelisi dandik bi msn vermek

needforspeed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
shiftdeletede böyle bir sorunum yok diğer forumlara gelince onun bir tek nedeni var reklam veren firma yada kişi kullanıcı çoğunluğuna bakıyor adamlarda üye olma zorunluluğu koyuyor

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
üstelik böyle sitelere üye olunca kullanıcı adını , şifreni unutuyorsun oda ayrı bi gıcık

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Melih_78 dedi ki:
gelpcpc dedi ki:

Haftada 6.000 Ytl Desem Dudağın Uçuklarmı?

benim de var forum. bana da kazandırsana 6.000 ytl

nacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konuda ben de hepiniz gibi forumlardaki link gizleme, saçma sapan "alıntı" lardan, gelen aşırı maillerden bıkan biriyim.

Yukarıdaki mesajları okuduğumda hepinize hak verdim, özellikle "nylon üyelerle şişirilen forumlar" tabirini kullanan arkadaşın lafını beğendim ve hak verdim, çok doğru çünkü. Adamlar üyeye üyeliğini silme yetkisi bilr vermiyorki birgün sıkılır da gelmezse yine de tabiri doğru tabirle "nylon üye" olarak reklam verenlere vb. yerlere "bak şu kadar üyem var" diyebilsinler diye tutuyorlar.

Ayrıca illegallik kanımıza işlemiş millet olarak, bazen hak verdiklerim de oluyor ama illegallik hiçbir zaman fayda getirmiyor insana uzun vadede.

Neyse konu uzun, zaten benden önceki arkadaşlar gerekenleri layıkıyla söylemiş, hepinizin ağzına sağlık...

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu sildirmeyen lerden brisi de sdn :* :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
buraqq dedi ki:
bu sildirmeyen lerden brisi de sdn :* :)

Daha önce üyelikleri gerektiğinde biz siliyor veya üyeliğini kendisi silmek isteyenlere de karışmıyorduk. Ancak daha sonra üyeliklerin silinmemesine karar verdik. Bunun önemli bir sebebi var. SDN bazı aralıklarla üyelerine hediyeler veren bir forum. Hediyeler bazen bir olayın sonucunda, bazen de bir istatistiğe bakılarak veriliyor. Örneğin istatistiklerle verilen hediyelerden bazıları şöyle:

- 10.000inci konuyu açan üye
- 100.000inci mesajı yıllayan üye
- 10.000inci üye
- 25.000inci üye vs.

Bu üyeleri ve mesajları veritabanından küçük ama etkili komutlarla belirlemek çok kolay. Ancak gördük ki üyeler arasında sıra tartışması çıkıyor, işte o zaman üyeliklerin silinmemesinin daha iyi olacağını düşündük; iç savaş çıkmasın diye. Çünkü örneğin 25.000inci üyemizden önce bir sürü üyeyi sildiğimiz veya kendisinin silmesine izin verdiğimiz için, 25.000inci üyemizin üye numarası 26.000 civarında oluyordu. Bu durumda da 25.000 üye numarasına sahip olan üye itiraz edip, "durun siz evlenemezsiniz çünkü kardeşiniz" değil de, "hayır asıl 25.000inci üye benim" diyordu. Bunu bir kaç defa yaşadık, artık yaşamıyoruz, mutluyuz, huzurluyuz. Artık herkes kaçıncı üye ise o üye numarasına sahip. Ama üyeliklerin silinmesine müsade etseydik şöyle olurdu:

1 numaralı ve 1. üye (forumda)
2 numaralı ve 2. üye (forumda)
3 numaralı ve 3. üye (üyeliği silinmiş)

Böyle bir durumda yeni bir üye kaydedilirse üye numarası 4 olacak doğal olarak, ama forumda 2 üye olduğu için kendisi 4üncü değil, 3üncü üye olacak. Yani numarası 4 ama sırası 3. Sonra 5inci üyeye hediye veriyoruz deyince, üye numarası 5 olan arkadaş ile sırası 5 olan arkadaş arasında heyecanlı bir box maçı izlerdik. Çok uzattım.

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende sevmiyorum ama onlarında haklılık payı var biraz.Eğer çok rahatsız oluyorsan Dandikmail kullan...

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Ya onu geçtim farklı adresten üye oluyorum ama bana dokunan üye olduktan sonra o linklerin ölmüş olması !!!!

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bazılarınada ciddi ciddi üye olmak istiyosun aktivasyon mesajı gelicek sözde bekleki gelsin hemde ciddi siteler ole dandik yerlerde diil

ÇETİN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla bende nefret ediyorum hele bide mesaj atmadanda plmayanlar var :D o yüzden sitelerime öyle şeyler kurmadım " BİLGİ ÖZGÜR OLMALIDIR " Kevin Mitnick :D