Linkedin Nedir? & Profil Tanıtımları

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

BHA

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Moderatör
LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformudur. Aralık 2002'de kurulan LinkedIn'in web sayfası 5 Mayıs 2003'te kullanıma açıldı.

2006 yılında 20 milyon kez görüntülenen LinkedIn, Haziran 2013'te ise 200 farklı ülkeden 200 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaştı. LinkedIn sitesi, aralarında Türkçenin de bulunduğu 20 dilde hizmet vermektedir.

13.06.2016 tarihinde 26.2 milyar dolara Microsoft tarafından satın alındığı açıklandı.

Son yıllarda iş verenler de iş ilanları için kariyer siteleri yerine sıklıkla bu platformu tercih etmeye başlamışlardır.

Linkedin Kullanıcı Sayısı
LinkedIn'in en popüler olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanıcı sayısı 160 milyon, ikinci sıradaki Hindistan'da ise 62 milyon kişidir. En çok LinkedIn kullanıcısına sahip 15. ülke Türkiye'de ise toplam kullanıcı sayısı 2020 itibariyle 8.4 milyona ulaşmıştır.

Konu altına cevap olarak profil tanıtımınızı yapabilir ve profil linkinizi paylaşabilirisiniz. Ayrıca diğer kullanıcılar ile etkileşim halinde olarak profilinize hit kazanabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst
stat counter