LGBT ye Bakış Açınız Nasıl?

Saygı Duyuyormusun?

• Evet

Kullanılan: 19 48.7%
  • Hayır

Kullanılan: 21 53.8%

• Kullanılan toplam oy
    39

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
İnançlı müminler olarak kimsenin inancına veya düşüncesine karışmıyoruz, halbuki siz öyle bir lanse etmişsiniz ki sanki biz bir suçluymuşuz ve eşcinsellerin yaşam ve düşünce hayatına yasaklar veya kısıtlamalar koymuşuz gibi, onları düşman ilan etmişiz gibi ta en baştan, bir kanaat geliştirmişsiniz.

Biz inançlı müminler özgürlüğü bir hak olarak görürüz ama sınırlarını aşmamak üzere; Bu ülke ve millet geçmişten beri İslam'a bağlı ve inançlarına düşkün bir millettir. Bize göre, ilahımıza Allah'ımıza göre sapkın ve kötü çirkin eylemler için uyarıda bulunur, haddi aşanları da sevmeyiz, desteklemeyiz, saygı duymayız. Hatta çok çok aşırı giderler ise lanetleriz. Siz de günün birinde bir ateist olarak veya İslam'a inanmayan bir doktor olduğunuzu beyan eden biri olarak (yanlış hatırlamıyorsam ateist ve doktor olduğunuzu yazmıştınız, yanlış isem düzeltiniz...) bize ve inancımıza saygı duymalısınız.
Öncelikle ben ateist değilim; zira ateistler Tanrı'yı inkar ederler. Ben apateistim.

Her neyse, konumuz bu değil. Ben size ilk attığm mesajda "İsteyen ibadet etsin, isteyen etmesin. Yeter ki kimse, kimseye karışmasın." demiştim.

Ki benim annem, babam oruç tutan insanlar; lakin bugüne kadar onlara bu konuda tek bir kelime dahi etmedim. Çünkü kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok, herkes birbirine saygı göstermek zorunda.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Öncelikle ben ateist değilim; zira ateistler Tanrı'yı inkar ederler. Ben apateistim.

Her neyse, konumuz bu değil. Ben size ilk attığm mesajda "İsteyen ibadet etsin, isteyen etmesin. Yeter ki kimse, kimseye karışmasın." demiştim.

Ki benim annem, babam oruç tutan insanlar; lakin bugüne kadar onlara bu konuda tek bir kelime dahi etmedim. Çünkü kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok, herkes birbirine saygı göstermek zorunda.
Öncelikle tekrar yazmak zorunda bıraktınız; siz nasıl bizim inançalrımızı ve ilahımızı umursamıyorsanız, eşcinseller nasıl bizim dinimizi tanımıyor ve çoluk, çocuğumuza, gençlerimize zehirli fikirlerini, davranışlarını aşılamaya kalkıyorsa biz de (elimiz armut toplamıyor ya :) ) kendi inancımızı savunuyoruz sadece, yaptığımız sadece bu:

KENDİ İNANCIMIZI VE BENLİĞİMİZİ KORUMAK VE SAVUNMAK, TARİHİMİZE, KÖKLERİMİZE VE KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMAKTIR.

NOT
düşeyim bunu buraya:

Apateizm (apati ve teizm kelimelerinin birleşimi), tanrıumursamazlık; herhangi bir ilaha olan inanca veya inançsızlığa karşı ilgisizliktir[1].Bir inancın, idda veya inanç sisteminin varlığından ziyade bir tavır olarak nitelendirilir.[2][3] Apateizm tanrı varlığına veya yokluğuna yönelik bir tutumu tanımladığından hem teizmde, hem ateizmde görülebilir. Apateistler aynı zamanda tekil veya çoğul tanrı inancına dair herhangi bir yargıya katılıp katılmamakla ilgilenmemektedirler. Diğer bir deyişle bir apateist, tanrı(lar)ın varlığı ile ilgili soru sormanın anlamsız ve hayatıyla ilgisiz olduğu görüşündedir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar