Lg V20 mi yoksa İphone 7 Plus mı

Cem Çobanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
3-4 yıl kullanmak istiyorum. Çok kararsızım bi yardım edin lütfen

Ertuğrulkozzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arada çok fark var birisi ios birisi android önce aeasında seçim yapmalısın ve aradaki fiyat farkıda fazla birisi 3000 birisi 3700 tl

M

Murat Burç

SDN Okuru
İki cihazda 3-4 sene gider ben v20 öneriyorum çünkü şuan için çok dolu bir kutu içeriği var ve bir çok konuda 7 plusdan üstün
Mesela kamera kalitesi ekran kalitesi ekran kasa oranı olarak üstün ikinci ekran kullanıldığı yerlerde işlevsel olabiliyor. Videoda çok kaliteli ses kaydı var ve çok çok yetenekli profesyonel derecede bir kamera yazılımı var ve kamera olarak v20 ÇOK ÇOK ÇOK daha geniş açılı bir arka kameraya sahip bu sadece 7 plusa karşı üstü değil v20 piyasadaki tüm telefonlara karşı ciddi bir açı avantajı var yani v20 kamera anlamında 7 plusu net ezer.
Hafıza kartı desteği var ve 64 gb depolama ile geliyor ve fiyatına yine daha uygun. Kutu içeriğinden bahsetmek gerekirse başka telefonlarda kullanılacak 32 hitap dac 700 Tllik(250-300e hepsi buradadan var ama bitmiş olabilir böyle tek renk kalırsa fiyat inanılmaz düşüyor) ve 360 Kamera çıkıyor.
Performans konusunda amiral gemisi oldukları için sıkıntı çıkarmaz ikiside ama v20de hafif fps düşüşleri var. Ama yeniliklere yazılım güncellemesi ile duzeltilecektir. Güncelleme olarak LG hızlı zaten v20 7.0 ile geliyor 7.0 ios10dan kesinlikle daha yetenekli çift pencere detegi ile 2 tane uygulama birden kullanarak gerçek phablet deneyimi yaşatıyor v20.
A10 sahip 7 plus oyunlarda daha yüksek fps ve gpu tarafında video işleme tarafında hız vaat ediyor video işleme hızı tarafında gerçekten a10 hızlı fakat ne kadar kullanırsınız bilmem. Oyun tarafında Snapdragon 820 gayet hatta çok güçlü bir islemci ve fps sorunu yaşatmaz burda v20 kötü değil a10lu 7 Plus çok iyi

Ses tarafında lg v20 çok iyi ses kaydediyor. Çok iyi kulaklık çıkıyor kutudan ve iyi ses veriyor ama hoparlör tarafında 7 plusun gerisinde çünkü 7 plusda streo yani çift kanal hoparlör var altta bir tane ve ahiretin üstünde haliyle v20ye göre biraz daha fazla ses veriyor.
Şarj konusunda ise şarj ömrü olarak 7 Plus birazcık daha iyi gidebilir veya ikisi eşit olabilir fakat v20nin çok daha hızlı şarj olacağı ve açılabilir kapak ile çok yedek batarya imkanı bir avantaj ve ve 20 askeri dayanıklılık testinden geçen bir cihaz mlg800 kodlu birşey olması lazım test araştırın bulursunuz. Buna karşın 7 Plus IP67 derecesinde duya dayanıklılık özelliği sunuyor ve 1 metrede 30 dk dayanırım diyor. Ama şu geçirirse apple cihazı garanti dışı sayıyor.
On kamerada kesinlikle ve kesinlikle
V20 önde daha kaliteli bir ön kameraya sahip ve üstüne çok çok daha geniş (abartı yoktur iPhone ön kamera açısı dar v20 on kamera acısı piyasanın üstündel) on kameraya sahip
Şimdi kategoriler halinde Yukarda yazdıklarımı özetlersek. Büyüktür işareti ne kadar fazla ise biri diğerinden o kadar iyidir demek

Batarya
7 Plus>=V20
Batarya şarj süresi
V20>7 Plus 7 Plus 3 saate yakın dolarken v20 2 saat gibi bir sürede doluyor.

Ses çıkışı
V20>=7 Plus V20 kendini yüksek kaliteli 32 bit müziklerde belli edecektir ama bunları bulmak zor.

Arka kamera
V20>>7 Plus v20 Burda çok ciddi şekilde açı avantajına sahip ve fark edilir derecede daha iyi ses kaydederken üstüne profesyonel derecede kamera yazılımına sahip normal bir kullanıcının zar zor kullanacağı şeyler ama öğrenilirse çok yararlı yazılımı var 7 plusda kamerada Manuel mod yok

Ön kamera
V20>>>7 Plus 7 Plus acısı çok çok dar v20 ise çok geniş ayrıca v20 daha kaliteli

Saf işlemci performansı
A10 7 plus > Snapdragon 820 v20
Normal kullanıcı işlerinde fark ediliyor mu ? Kesinlikle hayır ağır yük altında belki

Oyunda FPS
7 Plus > V20
A10 gpu da güçlü başka bir şey söylenemez. Çözünürlük farkı ile 7 plus yine öne geçecektir. V20 yüksek fps vermiyor mu ? Veriyor asla mutsuz etmez yüksek fps degerleri veriyoe ama 7 plus daha iyi sonuçlar çıkarıyor .

Video işleme vb
7 Plus > v20
Burda söylenecek söz yok 7 plus daha iyi

Ekran
V20>> 7 Plus
Gelelim 7 plusun edildiği başka bir noktaya
7 plusun paneli in iyi olduğu iddia edilecektir. V20 ile aradaki fark belli olmuyor diyeceklerdir. Onlara cevabım; Haddinizi bilin karşınızda yıllardır televizyon üreten LG var.
Ekran kısmında net bir şekilde V20 önde hem kalite hem de parlaklık anlamında önde

Kasa
Burası değişkenlik gösterme bir durum
Suya dayanıklılık isteyen adam 7 Plus alır.
Hafıza kartı ve çıkarılabilir kapak isteyen v20 alır

Depolama:
3000 tl olduğu halde v20 64 gb depolama + hafıza kartı desteği ile geliyor.
7 plus ise 32 gb modeli apple sitesinde 3800 tl daha ucuza bulunabilir ama Apple sitesi fiyatı bu

Uzun lafın kısası umarım hakkında konuşmadığım bir özellik kalmamıştır diyerekten
Açıkçası ben v20 alırdım niye alırdım peki ?
V20 daha yüksek depolama imkanınu daha ucuz fiyatlarla sağlıyor.
V20 kamera ekran batarya da şarj olma suresi ses kaydı vb konularda ciddi anlamda önde
Performans olarak bir amiral gemisi ve asla a10un yokluğunu hissettirmez anlayamazsın farkı ama şu var video editlerken o hızı anlarsın yanyana koyarsan tabi yoksa Snapdragon 820 gayet hızlı video düzenliyor
Şuan v20nin kutu içeriği inanılmaz anlamda geniş
Ve bana göre İos daha çok yol kat etmesi gereken çok yeteneksiz bir işletim sistemi
İos un avantajı var evet takdire şayan bir şekilde hızlı güncelleme veriyor. Ama değinilmesi gereken bir konu var
Çok güncelleme demek iyi birşey değil
İos cihazlarda 2 ana güncellemeden sonra gelen ana güncellemeler cihaza darbe vuruyor performansı düşüyor. Ve batarya performansi düşüyor mesela iPhone 6 kullanıcısı bir bir kişinin ifadesine göre İos 10 lu iPhone 6 ya sahip olan bu kişi günü zor tamamlarken teleofnunu güncelleme dediği İos 8.4 yüklü iPhone 6 ya sahip arkadaşı mobil veri açık günü tamamlıyor.
Bu yüzden İos. Cihaz alırsam 1 güncelleme yükler veya hiç yüklemem yükleyeceksem ciddi araştırma yapar ve yüklerim
Açıkçası lg v20 bana göre daha çok daha iyi bir model ve v20 almanı öncelikli olarak tavsiye ediyorum. Otur adam gibi düşün sana en çok yarayacak telefonu seç ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun

Cem Çobanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İki cihazda 3-4 sene gider ben v20 öneriyorum çünkü şuan için çok dolu bir kutu içeriği var ve bir çok konuda 7 plusdan üstün
Mesela kamera kalitesi ekran kalitesi ekran kasa oranı olarak üstün ikinci ekran kullanıldığı yerlerde işlevsel olabiliyor. Videoda çok kaliteli ses kaydı var ve çok çok yetenekli profesyonel derecede bir kamera yazılımı var ve kamera olarak v20 ÇOK ÇOK ÇOK daha geniş açılı bir arka kameraya sahip bu sadece 7 plusa karşı üstü değil v20 piyasadaki tüm telefonlara karşı ciddi bir açı avantajı var yani v20 kamera anlamında 7 plusu net ezer.
Hafıza kartı desteği var ve 64 gb depolama ile geliyor ve fiyatına yine daha uygun. Kutu içeriğinden bahsetmek gerekirse başka telefonlarda kullanılacak 32 hitap dac 700 Tllik(250-300e hepsi buradadan var ama bitmiş olabilir böyle tek renk kalırsa fiyat inanılmaz düşüyor) ve 360 Kamera çıkıyor.
Performans konusunda amiral gemisi oldukları için sıkıntı çıkarmaz ikiside ama v20de hafif fps düşüşleri var. Ama yeniliklere yazılım güncellemesi ile duzeltilecektir. Güncelleme olarak LG hızlı zaten v20 7.0 ile geliyor 7.0 ios10dan kesinlikle daha yetenekli çift pencere detegi ile 2 tane uygulama birden kullanarak gerçek phablet deneyimi yaşatıyor v20.
A10 sahip 7 plus oyunlarda daha yüksek fps ve gpu tarafında video işleme tarafında hız vaat ediyor video işleme hızı tarafında gerçekten a10 hızlı fakat ne kadar kullanırsınız bilmem. Oyun tarafında Snapdragon 820 gayet hatta çok güçlü bir islemci ve fps sorunu yaşatmaz burda v20 kötü değil a10lu 7 Plus çok iyi

Ses tarafında lg v20 çok iyi ses kaydediyor. Çok iyi kulaklık çıkıyor kutudan ve iyi ses veriyor ama hoparlör tarafında 7 plusun gerisinde çünkü 7 plusda streo yani çift kanal hoparlör var altta bir tane ve ahiretin üstünde haliyle v20ye göre biraz daha fazla ses veriyor.
Şarj konusunda ise şarj ömrü olarak 7 Plus birazcık daha iyi gidebilir veya ikisi eşit olabilir fakat v20nin çok daha hızlı şarj olacağı ve açılabilir kapak ile çok yedek batarya imkanı bir avantaj ve ve 20 askeri dayanıklılık testinden geçen bir cihaz mlg800 kodlu birşey olması lazım test araştırın bulursunuz. Buna karşın 7 Plus IP67 derecesinde duya dayanıklılık özelliği sunuyor ve 1 metrede 30 dk dayanırım diyor. Ama şu geçirirse apple cihazı garanti dışı sayıyor.
On kamerada kesinlikle ve kesinlikle
V20 önde daha kaliteli bir ön kameraya sahip ve üstüne çok çok daha geniş (abartı yoktur iPhone ön kamera açısı dar v20 on kamera acısı piyasanın üstündel) on kameraya sahip
Şimdi kategoriler halinde Yukarda yazdıklarımı özetlersek. Büyüktür işareti ne kadar fazla ise biri diğerinden o kadar iyidir demek

Batarya
7 Plus>=V20
Batarya şarj süresi
V20>7 Plus 7 Plus 3 saate yakın dolarken v20 2 saat gibi bir sürede doluyor.

Ses çıkışı
V20>=7 Plus V20 kendini yüksek kaliteli 32 bit müziklerde belli edecektir ama bunları bulmak zor.

Arka kamera
V20>>7 Plus v20 Burda çok ciddi şekilde açı avantajına sahip ve fark edilir derecede daha iyi ses kaydederken üstüne profesyonel derecede kamera yazılımına sahip normal bir kullanıcının zar zor kullanacağı şeyler ama öğrenilirse çok yararlı yazılımı var 7 plusda kamerada Manuel mod yok

Ön kamera
V20>>>7 Plus 7 Plus acısı çok çok dar v20 ise çok geniş ayrıca v20 daha kaliteli

Saf işlemci performansı
A10 7 plus > Snapdragon 820 v20
Normal kullanıcı işlerinde fark ediliyor mu ? Kesinlikle hayır ağır yük altında belki

Oyunda FPS
7 Plus > V20
A10 gpu da güçlü başka bir şey söylenemez. Çözünürlük farkı ile 7 plus yine öne geçecektir. V20 yüksek fps vermiyor mu ? Veriyor asla mutsuz etmez yüksek fps degerleri veriyoe ama 7 plus daha iyi sonuçlar çıkarıyor .

Video işleme vb
7 Plus > v20
Burda söylenecek söz yok 7 plus daha iyi

Ekran
V20>> 7 Plus
Gelelim 7 plusun edildiği başka bir noktaya
7 plusun paneli in iyi olduğu iddia edilecektir. V20 ile aradaki fark belli olmuyor diyeceklerdir. Onlara cevabım; Haddinizi bilin karşınızda yıllardır televizyon üreten LG var.
Ekran kısmında net bir şekilde V20 önde hem kalite hem de parlaklık anlamında önde

Kasa
Burası değişkenlik gösterme bir durum
Suya dayanıklılık isteyen adam 7 Plus alır.
Hafıza kartı ve çıkarılabilir kapak isteyen v20 alır

Depolama:
3000 tl olduğu halde v20 64 gb depolama + hafıza kartı desteği ile geliyor.
7 plus ise 32 gb modeli apple sitesinde 3800 tl daha ucuza bulunabilir ama Apple sitesi fiyatı bu

Uzun lafın kısası umarım hakkında konuşmadığım bir özellik kalmamıştır diyerekten
Açıkçası ben v20 alırdım niye alırdım peki ?
V20 daha yüksek depolama imkanınu daha ucuz fiyatlarla sağlıyor.
V20 kamera ekran batarya da şarj olma suresi ses kaydı vb konularda ciddi anlamda önde
Performans olarak bir amiral gemisi ve asla a10un yokluğunu hissettirmez anlayamazsın farkı ama şu var video editlerken o hızı anlarsın yanyana koyarsan tabi yoksa Snapdragon 820 gayet hızlı video düzenliyor
Şuan v20nin kutu içeriği inanılmaz anlamda geniş
Ve bana göre İos daha çok yol kat etmesi gereken çok yeteneksiz bir işletim sistemi
İos un avantajı var evet takdire şayan bir şekilde hızlı güncelleme veriyor. Ama değinilmesi gereken bir konu var
Çok güncelleme demek iyi birşey değil
İos cihazlarda 2 ana güncellemeden sonra gelen ana güncellemeler cihaza darbe vuruyor performansı düşüyor. Ve batarya performansi düşüyor mesela iPhone 6 kullanıcısı bir bir kişinin ifadesine göre İos 10 lu iPhone 6 ya sahip olan bu kişi günü zor tamamlarken teleofnunu güncelleme dediği İos 8.4 yüklü iPhone 6 ya sahip arkadaşı mobil veri açık günü tamamlıyor.
Bu yüzden İos. Cihaz alırsam 1 güncelleme yükler veya hiç yüklemem yükleyeceksem ciddi araştırma yapar ve yüklerim
Açıkçası lg v20 bana göre daha çok daha iyi bir model ve v20 almanı öncelikli olarak tavsiye ediyorum. Otur adam gibi düşün sana en çok yarayacak telefonu seç ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun
Teşekkür ederim ! Önerilerinizi dikkate alacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Arada çok fark var birisi ios birisi android önce aeasında seçim yapmalısın ve aradaki fiyat farkıda fazla birisi 3000 birisi 3700 tl
Aslında ios favorim fakat daha önce android kullandığım için pek bi eksiklik hissedeceğimi hissetmiyorum. Teşekkür ederim!

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben direk 7 Plus derim. Uzun sürede sorunsuz kullanmak neredeyse garanti.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
7 plus daha mantıklı olacaktır.
İlerisi için yanı 2–3 yıl sonra satacak olsanız v serisi çok kayıba neden oluyor v10 da bunu yaşadım.

Cem Çobanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ayrıca uzun vadede yani 1 2 yıl sonra bir sorun yaşamak istemiyorum. Ne bileyim yavaşlamalar, güncelleme desteğinin kesilmesi gibi .

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Uzun süre kullanımda ip7 daha iyi. Her ne olursa olsun 3 yıl max. Bir android telefon ömrü.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aklım almıyor ya 7 Plus nasıl öneriliyor. Şu cihazın neyi var ki bi ben keşfedemedim herhalde
Bana da anlatsanıza şunun olayını

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uzun süre kullanımda ip7 daha iyi. Her ne olursa olsun 3 yıl max. Bir android telefon ömrü.
Yav ne 3ü
Hadi diyelim androidin 3 sene ömrü var öbürünün güncelleme ile adeta boğazı kesiliyor.
Androide beğenmedin mi rom at geç. Peki ya o İos ne yapacak? Hiç bir şey.
Ayrıca şimdiki android ler 3u bırak 4 ü zorlar ben buna inanıyorum
Hocam iş yazılımda bitiyor maalesef. Yoksa herşeyde v20 daha iyi.
Başlarım yazilima
Gir bak foruma gör o yazılımın halini
İos 8.4de mobil veri açık günü tamamlayan iPhone 6 İos 10.2de darmaduman oldu
Benim söylememim değil iPhone 6 kullanan birisinin söylediği bir şey bu
Al sana yazılım ya yazılım demi AL sana yazılım
Kafada bağnazlık İos haşa ilah android çöp

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yav ne 3ü
Hadi diyelim androidin 3 sene ömrü var öbürünün güncelleme ile adeta boğazı kesiliyor.
Androide beğenmedin mi rom at geç. Peki ya o İos ne yapacak? Hiç bir şey.
Ayrıca şimdiki android ler 3u bırak 4 ü zorlar ben buna inanıyorum

Başlarım yazilima
Gir bak foruma gör o yazılımın halini
Ben de ios kullanıyorum. 2 senedir tık yok. Android tede çok memnunum ona laf yok. Fakat abi işte android aynı android. Virüs tehlikeli mesela.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben de ios kullanıyorum. 2 senedir tık yok. Android tede çok memnunum ona laf yok. Fakat abi işte android aynı android. Virüs tehlikeli mesela.
Virüs bulaştırma o zaman İos un nasıl kullanıyorsan öyle kullan
Güvenli apk indir markette güvenli uygulamaları indir. Bak o cihaza bir şey oluyor mu uygulamari İos edasında kullan
El seffaslatiran telefon röntgeni çeken uygulama yükleme bak ben göreceğim o androidi
İos haşat oluyor. Sistemi kıyıyorlar şuan fark etmiyorsunuz. Ondan önce 4 senede çıkan hataların toplamından çok İos 9 ile 10da çıktı

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
3-4 yıl kullanmak istiyorum. Çok kararsızım bi yardım edin lütfen

Merhaba,

Lg v20 güzel bir ürün olmuş bence. Fakat ızun bir süredir lg ürünleri ülkemizde hem distribütör hemde ithalatçı garantili olmak üzere çok çabuk değer düşüşü gösteriyor. V20'n şu hediyeli kutu muhabbeti çok güzel. Yani o kutu içindeki cihazlar sizi cezbediyorsa alabilirsiniz ama onun dışında 3000 tl çok yüksek bir fiyat. Bence lg ürünlerinde hemen çıkar çıkmaz almak doğru değil. Hem fiyat politikası hemde kronik sorunlar olup olmadığı görülmesi açısından biraz beklemek en doğrusu v20 için.

3-4 yıl kullanım için ios işletim sistemi daha uygun olduğun için iphone 7 plus daha iyi bir tercih olacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Seni araştırmaya davet ediyorum. İPhone 7/7 Plus 6s 6splus 6 6 plus buralara gir akıllı telefonlar bölümündeki iPhone bölümüne gir sonra androidin öncü telefonlarının konularına gir g5 htc 10 Huawei p9 aklına gelenlere gir axon 7 ye gir
Kimin hata ortalaması kimin şikayeti daha fazla gör. Gel burda samimiyetle bana söyle o eski yazılım hala yerindemi

Konuya dönersek dediğim gibi v20 o kutuyu bırak telefon olarak tokatlar geçer.
Ben o kadar ryazdim ince ayrıntısına girdim ama yinede büyük ihtimal 7 Plus seçecek arkadaş çoğunluk 7 Plus diyor çünkü
Neyse ne alırsan al hayırlı olsun

Atılay Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence uzun kullanım , sorunsuz pil performansı ve androiddeki can sıkan donmalar olmadığı için iphonelar her zaman üstte ama ben sana bi süre beklemeni öneririm çünkü iphone 7 plusta şuan kamera sorunu olduğu tartışılıyor bi araştır bence çünkü apple herhangi bir açıklama yapmadı
bunların haricinde ben LG G4 kullanıcısıyım ve bugüne kadar LG telefon kullanıpta bataryasında hızlı bitiyor sorunu yaşamayan kimse görmedim göz önüne alınması gereken çok fazla konu var fakat ios her zaman daha stabil bir ortam en azından oyun oynayacağın zaman bile ben grafiklerin kastığını hiç görmedim fakat benim g4 ümde bile şarjı %20 nin aşağısındayken örneğin Clash Royale oynarken bile kasıyor anlamıyorum benim önerim İphone 7 plus alman ama dediğim gibi şu kamera sorununu iyice araştır

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence uzun kullanım , sorunsuz pil performansı ve androiddeki can sıkan donmalar olmadığı için iphonelar her zaman üstte ama ben sana bi süre beklemeni öneririm çünkü iphone 7 plusta şuan kamera sorunu olduğu tartışılıyor bi araştır bence çünkü apple herhangi bir açıklama yapmadı
bunların haricinde ben LG G4 kullanıcısıyım ve bugüne kadar LG telefon kullanıpta bataryasında hızlı bitiyor sorunu yaşamayan kimse görmedim göz önüne alınması gereken çok fazla konu var fakat ios her zaman daha stabil bir ortam en azından oyun oynayacağın zaman bile ben grafiklerin kastığını hiç görmedim fakat benim g4 ümde bile şarjı %20 nin aşağısındayken örneğin Clash Royale oynarken bile kasıyor anlamıyorum benim önerim İphone 7 plus alman ama dediğim gibi şu kamera sorununu iyice araştır
6s+ dahi oyunda takılma oluyor diyeni gördüm olmaz olmaz demeyin oluyor

J.WinchesteR

Asistan
Reaksiyon puanı
38
İki cihazda uzun kullanıma uygun seni yarı yolda bırakmayacaktır emin ol. Lakin özellikler bakımından çok fazla görüş olacaktır.
Stabilize der geçerim, İphone 7 seçerim :)
6s+ dahi oyunda takılma oluyor diyeni gördüm olmaz olmaz demeyin oluyor

Evet oluyor ama o kadar da olsun. Yani o kadar kırmızı et yiyoruz diş arasına ufak bi et parçası girsin bizde kürdanla işi bitirelim. Android gibi katil etmesin adamı

M

Murat Burç

SDN Okuru
İki cihazda uzun kullanıma uygun seni yarı yolda bırakmayacaktır emin ol. Lakin özellikler bakımından çok fazla görüş olacaktır.
Stabilize der geçerim, İphone 7 seçerim :)

Evet oluyor ama o kadar da olsun. Yani o kadar kırmızı et yiyoruz diş arasına ufak bi et parçası girsin bizde kürdanla işi bitirelim. Android gibi katil etmesin adamı
Efendim android adamı katil etmez. 2.5 sene boyunca romsuz rootsuz bir şekilde s4 mini kullanan memnuniyetten dolayı gear s2 alan sonra bozulunca s7ye geçen biri olarak söylüyorum. Android adamı kanser etmez. Bugün adamı İos kanser eder belki de . Güncelleme ile bitirilen cihazlar vb vb
Bazı şeylere takılı kalmamak lazım İos un meşhur eskide kalan stabilite si bunlardan biri İos eskiden üstün bir konumdaydi bunu kabul etmemek gaflete düşmektir. Fakat bugün işler değişti eskide kalmamak gerekiyor. Hatayı her sistemde alırsınız emin olun. Şuan androidin hatasının daha az olduğunu düşünüyorum bunu nasıl soyle biliyorum biliyor musunuz. 7 plus kulübünde dahi şikayet edenler var diye bir zaman kadar sonra bu İos 10.2 ile bu hatalar giderildi ne güzel bir şey değil mi ama şu var bu seferde batarya performansı gerileyenler oldu.
Bugün tam anlamıyla kararlı bakın kararlı bir sistem yok diyemiyoruz. Android duruldu hatası alıyor İos da bazı temel işlemlerde sorun çıkıyor vb vb o yüzden bu İos un fazla yüceltme çabanız bırakın lütfen
Uzun kullanım meselesinde iddia ediyorum v20 en az 7 Plus kadar gider üstelik rom avantajı vb var bootloader kilidi açıksa

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bu sefer İ7 diyeceğim nedeni ise Speed Testte en iyisi İphone'du.:)

Handerton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu önümüzdeki haftalarda bi cihaz almayı düşünüyordum, ve ne tesadüftür ki o kadar elemeden sonra bende sadece bu iki telefon arasında kaldım. En son iphone da karar kılmıştım ama Murat Burç kardeşimin yazdıkları oldukça dikkatimi çekti hem arada en az 700 tl fark olması hemde kutu içeriği ve kamera özelliği beni bir kere daha düşündürdü. Ve hayatım boyunca iphone kullanmış birisi değilim. 3 yıl LG G3 kullandım çok memnun kaldım (garantisinin sonlarına doğru sım kart hatası ve anakart bozulması hariç) ama hem havası için hemde uzun ömürlü ve az değer kaybeden bi telefon olması için iphone da karar kılmıştım ama dediğim gibi Murat Burç kardeşimin yazdıkları beni bir kere daha düşündürdü. Bu yazım hakkında da düşüncelerini yazarsa sevinirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu önümüzdeki haftalarda bi cihaz almayı düşünüyordum, ve ne tesadüftür ki o kadar elemeden sonra bende sadece bu iki telefon arasında kaldım. En son iphone da karar kılmıştım ama Murat Burç kardeşimin yazdıkları oldukça dikkatimi çekti hem arada en az 700 tl fark olması hemde kutu içeriği ve kamera özelliği beni bir kere daha düşündürdü. Ve hayatım boyunca iphone kullanmış birisi değilim. 3 yıl LG G3 kullandım çok memnun kaldım (garantisinin sonlarına doğru sım kart hatası ve anakart bozulması hariç) ama hem havası için hemde uzun ömürlü ve az değer kaybeden bi telefon olması için iphone da karar kılmıştım ama dediğim gibi Murat Burç kardeşimin yazdıkları beni bir kere daha düşündürdü. Bu yazım hakkında da düşüncelerini yazarsa sevinirim.
Bana kalsa s7 edge al geç :D
Şimdi iki cihaz arasında bana göre v20 net daha iyi kutu içeriği çok sağlam ama şu var 3 ay sonra g6 htc 11 s8 geliyor bu fiyat bandında parası çok olan onları beklesin ama s8 biraz tuzlu olabilir htc 11 de öyle

Handerton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana kalsa s7 edge al geç :D
Şimdi iki cihaz arasında bana göre v20 net daha iyi kutu içeriği çok sağlam ama şu var 3 ay sonra g6 htc 11 s8 geliyor bu fiyat bandında parası çok olan onları beklesin ama s8 biraz tuzlu olabilir htc 11 de öyle
Hocam s7 nerden geldi ya onu niye soktun aklıma şimdi zaten haftalardır bu iki telefon arasında kafayı yedim bi de o mu çıktı :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam s7 nerden geldi ya onu niye soktun aklıma şimdi zaten haftalardır bu iki telefon arasında kafayı yedim bi de o mu çıktı :D
Bana kalsa o fiyatta öneri isteyen herkese s7 edge öneririm çünkü bana göre s7 edge herkesi tokatlar geçer.
7 plus parasını hak etmiyor v20.xok iyi cihaz kutu içeriği sağlam ama
S8 g6 htc 11 diyorum ya
O cihazlar Snapdragon 835 ile ortalığa ayar çekecekken ve bu kadar param. Varken ne 7 Plus ne v20 almam
Ha şu var ikisi arasından v20 ucu arasından telefon olarak s7 edge muhteşem. Kutu içeriği yüzünden ise v20
Bana kalsa o fiyatta öneri isteyen herkese s7 edge öneririm çünkü bana göre s7 edge herkesi tokatlar geçer.
7 plus parasını hak etmiyor v20.xok iyi cihaz kutu içeriği sağlam ama
S8 g6 htc 11 diyorum ya
O cihazlar Snapdragon 835 ile ortalığa ayar çekecekken ve bu kadar param. Varken ne 7 Plus ne v20 almam
Ha şu var ikisi arasından v20 ucu arasından telefon olarak s7 edge muhteşem. Kutu içeriği yüzünden ise v20

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hangisi alınır hangisi uzun dayanır bişey diyememde ios neden alınmaz onu diyeyim. iosta her gelen güncelleme sorunları daha kötü hale getiriyor ileri vites yok hep geri vites. Androidde bu durumlarda eski sürüme istediğin zaman dönebiliyorsun herhangi bir yazılımsal sorunu evde çözebiliyorsun. iosta zaten çok kısa sürede geri dönüş kapatılıyor yazılımsal sorunları sadece izliyorsun. He yakında s8 gelecek. 2017de gelecek snapdragon 835 işlemcili telefonları öneririm Qucik Charge 4 ile 5 dakika şarj 5 saat kullanım vaat ediyorlar. Şahsen ben seçimimi o yönde yapacğım sonuçta 3-4 yılda 1 alıyoruz.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
7 Plus kendi alanında oldukça iddialı bir cihaz fakat, LG V20'nin kısa süreli de olsa sunduğu hediye paketi açıkçası insanı tetiklemiyor değil. Ben şahsen hediyesinden dolayı V20'yi seçerdim.
Mesajlarınıza bakılırsa uzun vade performans ve güncelleme desteği oldukça önemli bu yüzden dolayı 7 Plus diyorum.

Son mesajlar