LG V20 mi SAMSUNG S7 EDGE mi HUAWEİ MATE 9 mu

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Tabi haklısınız böyle anlatsın canımı yesin ben anlatmıyor demiyorum zorluyor biraz anlat geç beden zorluyorsun zorladığını adeta kabul eder Gibi bana bile bir mesajında zorundasın dedi

:D
Sizi gayet iyi anlıyorum.
Normal görüp geçmeniz sizin faydanıza olacaktır ;)
Umarım arkadaşımızda bu mesajlardan sonra kendi adına biraz daha esnek ve ılımlı davranır.

İyi forumlar.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Tabi haklısınız böyle anlatsın canımı yesin ben anlatmıyor demiyorum zorluyor biraz anlat geç beden zorluyorsun zorladığını adeta kabul eder Gibi bana bile bir mesajında zorundasın dedi
Sende zorluyosun hocam sendee kandırma bizi şimdi :)

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Sende zorluyosun hocam sendee kandırma bizi şimdi :)
Ya ben atışıyorum atılırken oldu o atışma bitse (büyük atışma) onun harici zorlamam :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Hem bak ben bugün 3 kişiye lg önerdim

M

Murat Burç

SDN Okuru
LG önerdim diye yağ çekmek iyiymiş :D
Ben çok G4 önerdim G5 önerdim illa önereceksek:D
Yanlış hatırlamıyorsam ithalatçı G5 @F1kan a alması için söyleyenlerden hatta ilk söyleyendim :D

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
:D
Sizi gayet iyi anlıyorum.
Normal görüp geçmeniz sizin faydanıza olacaktır ;)
Umarım arkadaşımızda bu mesajlardan sonra kendi adına biraz daha esnek ve ılımlı davranır.

İyi forumlar.
Bakın Murat beyi göz ardı ettim ve o saatten itibaren 4 kişiye Samsun önerdim

2 kişi Sony önerdim
1 kişiye xaomi önerdim
3 kişiye lg önerdim

Yani o saat itibariyle sadece iPhone çalışmayı bıraktım :D

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
LG V10 kullanıcısı olarak LG yi boşver diyorum , Arayüze önem veriyorsan özellikle , Samsung ve Huaweinin arayüzleri oldukça iyi . V20 'nin bataryasıda bunlardan kötü gider.

Kulaklık , ses kalitesi , geniş açılı kameralar , çıkarılabilri batarya senin için çok önemliyse ayrı tabi.

Bunun haricinden ben olsam düşünmeden Mate 9 alırdım , özellikle kamerada bokeh efektine önem veriyorsan teknosada denedim bir kaç foto çektim ve gerçekten inanılmaz bir şey .

S7 edge de iyi telefon gerçekten ama benim için büyük bir albenisi yok , belki Note 7 piyasaya girerse onuda düşünebilirsiniz .

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Note 7'de kronik bir pil sıkıntısı vardı eğer bunu tam anlamıyla atlattıysa alınabilir

Ana bence çıkabilirsen biraz daha çık Ve note 8 al

POSEYDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
telefonda tasarıma kameraya ve batarya performansına dikkat eden birisiyim öncelikle s7 edgenin tasarımı kavisli ekran sayesinde benim için neredeyse vazgeçilmez fakat bu ekran yüzünden yaşayabileceğim sorunlar olabileceğini düşündüğümden biraz korkuyorum huawei büyük ekranı ve büyük bataryası çok güzel ama bundada tasarımı hoşuma gitmiyo kalbim s7 edge diyo aklım mate 9 diyo yani mate 9 alırsam daha mantıklı olur diye düşünüyorum ama s7 edge biraz eskimiş bir telefon olsa bile nedense çok seviyorum

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
S7 Edge daha önce kullanmış olduğum ve çok sevdiğim bir telefon olmasına rağmen Mate 9 derim ekran/kasa dengelemesini falan bence çok iyi yapmışlar ekranın büyüklüğü de zaten ayrı bir avantajı bence bunu kendi ihtiyaçlarına göre karar vermen en doğrusu olur

POSEYDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
S7 Edge daha önce kullanmış olduğum ve çok sevdiğim bir telefon olmasına rağmen Mate 9 derim ekran/kasa dengelemesini falan bence çok iyi yapmışlar ekranın büyüklüğü de zaten ayrı bir avantajı bence bunu kendi ihtiyaçlarına göre karar vermen en doğrusu olur
Peki mate 9 la ilgili bir deneyiminiz veya bu telefona sahip bir arkadaşınız falan varmı?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
telefonda tasarıma kameraya ve batarya performansına dikkat eden birisiyim öncelikle s7 edgenin tasarımı kavisli ekran sayesinde benim için neredeyse vazgeçilmez fakat bu ekran yüzünden yaşayabileceğim sorunlar olabileceğini düşündüğümden biraz korkuyorum huawei büyük ekranı ve büyük bataryası çok güzel ama bundada tasarımı hoşuma gitmiyo kalbim s7 edge diyo aklım mate 9 diyo yani mate 9 alırsam daha mantıklı olur diye düşünüyorum ama s7 edge biraz eskimiş bir telefon olsa bile nedense çok seviyorum

Eski bir S7 edge kullanıcısıyım.Bsk telefonun tüm özelliklerinden memnunum ekran hariç edge ekran yüzünden doğru dürüst tutamadığım telefon kayıp düştü

Birde serviste sıkıntı yaşadım.Düştüğü sırada kamera camında kırıldı servis bana kamera camı küçük olduğundan bulunması çok zor dedi

Özellik bakımından tavsiye ediyorum

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Peki mate 9 la ilgili bir deneyiminiz veya bu telefona sahip bir arkadaşınız falan varmı?
Çok yakın olmasa da bir tanıdığımda vardı ve teknomarketlerde en ince ayrıntısına kadar inceledim, edindiğim tecrübe bir önceki mesajda gördüğüm kadarıyla belki kamerasıyla ilgili bir kaç yorum yapabilirim.

POSEYDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çok yakın olmasa da bir tanıdığımda vardı ve teknomarketlerde en ince ayrıntısına kadar inceledim, edindiğim tecrübe bir önceki mesajda gördüğüm kadarıyla belki kamerasıyla ilgili bir kaç yorum yapabilirim.
Aslında bu kıyasladığım 3 telefonun toplam belki 30'a yakın kamera performansı videosu izlemişiliğim var yani belki kullanan birinden bile daha çok biliyo olabilirim kamerasını okadar söyliyim :D

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Aslında bu kıyasladığım 3 telefonun toplam belki 30'a yakın kamera performansı videosu izlemişiliğim var yani belki kullanan birinden bile daha çok biliyo olabilirim kamerasını okadar söyliyim :D
Ben de bu konuda çok hassasım her türlü kamera karşılaştıma testlerini izlerim, bu her telefon alacak kişi için olumlu olarak yansır bence tecrübe kazanıldığı için

POSEYDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Belkide en sevdiğim telefon markası Lg fakat şu kronik sorunları derdi de olmasa cidden düşünmeden v20 alırdım bence üzücü bi durum lg için
Neyse sanırım ben s7 edge alırım yardımlarınız için teşekkürler

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
LG önerdim diye yağ çekmek iyiymiş :D
Ben çok G4 önerdim G5 önerdim illa önereceksek:D
Yanlış hatırlamıyorsam ithalatçı G5 @F1kan a alması için söyleyenlerden hatta ilk söyleyendim :D
Doğru şu an g5 kulanıyor değil mi kendisi ?

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Mate 9 kullanan birisiyim.Gerçekten Huawei güzel cihaz yapmış.S7 edge de kullandım geçici süreliğine de olsa gerek amoledden dolayı renklerin gerçek dışı yansıtması gerek edge ekrana avuç ici temasın kullanımı olumsuz etkilemesi(bende öyle oldu) mate 9 daha iyi diyebilirim.Ozellikle bataryası bitmek bilmiyor diyebilirim ve arayüzü sarzi neredeyse harcamıyor.Ses çekimi çok daha iyi bunu bariz farkettim.Aramalarda ses alışı ve gidişi muhteşem.Kamera gündüz cekimlerinde pro modunda etkisiyle bir adım daha iyi diyebilirim.Ekrani gerçekçi renkler ve 5.9 inchi oldukça ergonomik tasarlamışlar.Olumsuz yönü olarak s7 edgenin akşam kamera performansı daha iyi fakat bu mate 9 un kötü olduğu anlamına gelmesin.

POSEYDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mate 9 kullanan birisiyim.Gerçekten Huawei güzel cihaz yapmış.S7 edge de kullandım geçici süreliğine de olsa gerek amoledden dolayı renklerin gerçek dışı yansıtması gerek edge ekrana avuç ici temasın kullanımı olumsuz etkilemesi(bende öyle oldu) mate 9 daha iyi diyebilirim.Ozellikle bataryası bitmek bilmiyor diyebilirim ve arayüzü sarzi neredeyse harcamıyor.Ses çekimi çok daha iyi bunu bariz farkettim.Aramalarda ses alışı ve gidişi muhteşem.Kamera gündüz cekimlerinde pro modunda etkisiyle bir adım daha iyi diyebilirim.Ekrani gerçekçi renkler ve 5.9 inchi oldukça ergonomik tasarlamışlar.Olumsuz yönü olarak s7 edgenin akşam kamera performansı daha iyi fakat bu mate 9 un kötü olduğu anlamına gelmesin.
Şu mate 9 daki tek eksik sanırım ıp68 sertifikası

POSEYDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Huawei mate 9 da always on display varmı peki?

clasherrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mate 9 kullanıcısıyım.
2-3 aydır kullanıyorum. büyük ekranlı bir telefon olması için mate 9 u aldım. kamera ve batarya performansı çok iyi. kameradaki profesyonel modu muhteşem. video modunda iste çok fazla titriyor. (inceleme videolarında da farkedersiniz)
ancak boyut olarak ne yazıkki büyük. spigenin kılıfıyla kullanıyorum. tek elle kullanım pek mümkün değil.

bende mate 9 u verip s7 edge mi alsam diye düşünüyorum günlerdir.
s7 edgein ergonomik olması, ekranı, şıklığı cezbediyor.
s7 edge de bokeh efekti olup olmadığını bilmiyorum.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
mate 9 kullanıcısıyım.
2-3 aydır kullanıyorum. büyük ekranlı bir telefon olması için mate 9 u aldım. kamera ve batarya performansı çok iyi. kameradaki profesyonel modu muhteşem. video modunda iste çok fazla titriyor. (inceleme videolarında da farkedersiniz)
ancak boyut olarak ne yazıkki büyük. spigenin kılıfıyla kullanıyorum. tek elle kullanım pek mümkün değil.

Mate 9 daki gibi bokeh efekti yok , seçmeli odak var oda çok yakından işe yarıyor .

O kadar iyi yapması için günümüz şartlarında çift kameraya sahip olması lazım Mate 9 gibi .

Değmez geçmeye .

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Mate 9 günümüz şartlarında herhangi bir telefon için satılıp değiştirilecek bir cihaz değil.İphone 7 plus s8 plus dahil..Daha temizinden 3 senesi var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huawei mate 9 da always on display varmı peki?
Yok .
mate 9 kullanıcısıyım.

Çok zarar etmeden geçebiliyorsan geç S7 edgenin OİSi( videoda sarsıntıyı önleyen ) Mate 9dan çok daha iyi düşük ışık performansıda çok daha iyi
Bokeh ise onun kadar iyi değil daha yakına girmen gerekiyor

clasherrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mate 9 günümüz şartlarında herhangi bir telefon için satılıp değiştirilecek bir cihaz değil.İphone 7 plus s8 plus dahil..Daha temizinden 3 senesi var.

Yok .

Çok zarar etmeden geçebiliyorsan geç S7 edgenin OİSi( videoda sarsıntıyı önleyen ) Mate 9dan çok daha iyi düşük ışık performansıda çok daha iyi
Bokeh ise onun kadar iyi değil daha yakına girmen gerekiyor

fikirler için teşekkürler.
mate 9 un ağırlık konusu ve tek elle kullanılamaması da büyük dezavantaj. Bu telefonu aldığımdan beri (note 5 ten geçmiştim) gözüm ekranına alışamadı. Mesaj yazma konusunda sıkıntı yaşıyorum. foto ve pil avantajları sebebiyle kullanımı sürdürdüm.

bugün az kullanılmış bir s7 edge satın alacağım. 1 hafta kadar iki telefonu da beraber kullanarak kesin kararımı vereceğim sanırım.

foruma da bu konuda yorumlarımı eklerim.