Yardım LG televizyon kanal sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Selamlar öncelikle bayramınız mübarek olsun.

yaklaşık 1 yıl önce LG marka , SM8000PLA model televizyonumuz onuncu kanaldan direkt otuzbirinci kanala geçiyor aradaki 21 kanalı atlıyor ancak kumandadan 15'i tuşladığımda 15. kanala ulaşabililiyorum, kanal değiştirme tuşuyla ilerlerken 10. kanaldan 31. kanala atıyor bunu nasıl çözebilirim.

Reaksiyon puanı
1,768
Bence tv ile ilgili değil. Adına ne diyorlar d smart, digiTürk vs onunla ilgili mesela bizde de kanallar 21 den başlıyor ondan öncekilerde ne ses var ne görüntü ama önce kullandığımız digitürktü onda öyle bir sorun yoktu

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Selamlar öncelikle bayramınız mübarek olsun.

yaklaşık 1 yıl önce LG marka , SM8000PLA model televizyonumuz onuncu kanaldan direkt otuzbirinci kanala geçiyor aradaki 21 kanalı atlıyor ancak kumandadan 15'i tuşladığımda 15. kanala ulaşabililiyorum, kanal değiştirme tuşuyla ilerlerken 10. kanaldan 31. kanala atıyor bunu nasıl çözebilirim.
Bizde LG nin farklı model var ama o da kanal atlıyor.
Bu Genel bir şey çözümü yok.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Bence tv ile ilgili değil. Adına ne diyorlar d smart, digiTürk vs onunla ilgili mesela bizde de kanallar 21 den başlıyor ondan öncekilerde ne ses var ne görüntü ama önce kullandığımız digitürktü onda öyle bir sorun yoktu
tivibu/ d smart tarzı ayrı şeyler yok.
sanırım antenden çekiyorlar oturduğumuz evde televizyon kablosu vardı onu bağladık merkezi yayın diyorlar sanırım adına
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizde LG nin farklı model var ama o da kanal atlıyor.
Bu Genel bir şey çözümü yok.
ilk aldığımızda sorun yoktu kanal listesini doğrulamayı deniyeceğim

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Sorununuzu çözdünüzmü bilmiyorum. Ayarlardan atlama (PR) yı kapalı konuma getirirseniz o atlamayı yapmayacaktır. Menü den veya kumanda kısa yolundan ulaşabilirsiniz.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
lg müşteri hizmetlerine ulaştım, sorunumu çözdüler.
teşekkürler