LG Optimus Black?Sony Xperia Neo?

Hangisini almalıyım?

• LG Optimus Black

Kullanılan: 19 42.2%
  • Sony Ericsson Xperia Neo

Kullanılan: 19 42.2%
  • İkisi de değil.Biraz bekle.Yeni modellere bak.

Kullanılan: 7 15.6%

• Kullanılan toplam oy
    45

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar :)
Yarına bu iki telefondan birini almayı düşünüyorum :) LG Optimus Black ve Sony Ericsson Xperia Neo
Daha önce ne Android ne de dokunmatik telefonum oldu :D
Karşılaştırma şöyle

Black'te 5 MP arka,2 MP ön kamera var;Neo'da 8 MP arka,VGA ön kamera var.
Black Android 2.2 ile geliyor;Neo ise 2.3 (LG'nin güncellemesi daha çıkmadı ama Neo 2.3.4'e geçiş yaptı)
Black'te NOVA ekran var Sony'de ise Bravia
Black 4" Neo 3,7"
Blak'in kalınlığı 9,2"(en incesi diye biliyorum) Neo'da 13 mm gibi birşey
Black'in GPU'su daha kötü diye bahsedilmiş
Neo'da kapağı açarken tırnaklar kırılabilir denmiş

Android'i daha önceden kullanmasam da uygulamaları az çok biliyorum.Oyun olarak fazla oynayacağımı sanmam ama Angry Birds ilk kuracağım olacak :D Genel olarak internette gezinmek,not almak,mesajlaşma,ayda yılda bir de ön kamerayı kullanabilirim.

İnternette LG Optimus Black'i öneriyorlar.Açıkçası Neo'dan daha çok beğendim.Sizinde fikirlerinizi alayım dedim.Ne dersiniz?

LG Optimus Black
lg-tum-lg-telefonlari-P970-large.png

Sony Ericsson Xperia Neo
XperiaNeo-Black-Bea.jpg

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
optimus black kullanıcısı telefonumdan oldukça memnunum. oyunlarda herhangi bir takılma görmedim asphalt 6 dahil. internette sörf yapmak oldukça keyifli diyebiliririm. internetin elverdiği müddetçe sitelerde sıkıntı yaşamazsın. flash ağırlıklı siteler elbet daha yavaş açılıyor fakat bu göze çarpan bir sıkıntı olmuyor.

işlemciyi çok fazla düşünme şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. boyut olarak 4" olması bana göre bir avantaj çünkü toplu taşıma araçlarında seyahat ederken gerek oyun olsun gerek dizi-fim vs. olsun 4" ve nova ekran farkını anlayabiliyorsun. 700 nit parlaklık gündüzleri oldukça iyi iş çıkarıyor telefonun tüm ekranını net bir şekilde görebiliyorsun. fakat geceleri kesinlikle kısmanı öneririm yoksa gözlerini bozabilir. :) ön kamerasının iki mp olması yemek yedikten sonra dişlerini kontrol etmen için büyük avantaj. :D

akabinde benim de ilk dokunmatik telefonum bu oldu senin gibi. daha önce Nokia 5320 XM vardı. ben geçtim bir şey olmadı sen de rahat rahat geçebilirsin. :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
optimus black kullanıyorum gayet memnunum. özellikle cihazın ekranı öylesine parlak ki yanına ne gelirse gelsin fark belli oluyor. 4" olmasıda ayrı güzel.

ancak sony erricsonda sevdiğim bir markadır özellikle tasarımları ile fark yaratıyorlar.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ben Sony Ericcson kalitesine güvenerek Xperia Neo diyorum.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Lg modelide güzel ama ikisi arasında neo derim ben Nedenmi ? ikisindede Android var Sony kendi kendi yazılımları ile bir adım önde

emrem1230

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben telefon almadan önce çok araştırdım ve sonunda fiyatından dolayı samsung galaxy ace aldım. Param olsa neo'yu kaçırmazdım. Sınıfında 1 numara. Aynı kategorideki hiçbir telefon yanına yaklaşamaz neo'nun. LG günde 2 kere şarj etmen gerekir ama neo 2 gün götürür seni. LG altyapısı zayıf bir cihaz. NEO al pişman olmayacaksın...

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
Lg optimus. blaclk kullanicisiyiim 52 saat sarjim gittiigi de oldu 18 saat de. oldu bu kisini kullanisiyla alakali internetde gezinip oyun oynayip muzik dinliyip. video izlersen hangi teelefon 4-5 gun dayanirki andrroid sistem normalden biraz fazla guc tuketiyo. bu nu goz önüde bulundurmak. gerekir lg nin ekran parlakligi mukemmel. ben eb dusuk seviyede kullaniyorum o bile fazla geliyor
4inclik ekrani oyunlar iicin cok iyi ve videolarda mukemmel sony ericsson da iyi cihazlar yapiyor hakkiini vermek gerekir

isobel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanirim black biraz eskidi. ben olsam neo alirim. lg belirsiz bir marka. sony saglam. ben x10 kullaniyorum gayet memnunum. neo ekran boyutu disinda x10 dan en az x10 kadar iyi diye biliyorum.

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bugün gidip Neo'yu aldım :) Tek elimle rahatlıkla kullanabildiğim için Neo'yu seçtim.Tam olarak inceleyemesem de gerçekten güzel bir telefon diyebilirim :) Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Bugün gidip Neo'yu aldım :) Tek elimle rahatlıkla kullanabildiğim için Neo'yu seçtim.Tam olarak inceleyemesem de gerçekten güzel bir telefon diyebilirim :) Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

hayırlı olsun güle güle kullan ilk iş 2.3.4 güncellemesini yap :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hayırlı olsun, ben teknosada kullanırken ekranda parmak izi çok oluyodu, onda öyle bişi var mı ekranda jelatin var diyolar ama göremedim ben.

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[COLOR=[URL=http://forum.shiftdelete.net/misc.php?do=dbtech_usertag_hash&hash=222222%5D%5BQUOTE%3DREDFOKS]#222222]
REDFOKS[/URL dedi ki:
2028519]hayırlı olsun güle güle kullan ilk iş 2.3.4 güncellemesini yap :)
Teşekkürler :) Ama şarjı bitti :D Şarjdan sonra ilk işim güncelleme olacak :) Bi de şarjlarda genelde alındıktan sonra 10-12 saat şarj edin deniyor.Ne kadar doğru bu?[/COLOR]

Hayırlı olsun, ben teknosada kullanırken ekranda parmak izi çok oluyodu, onda öyle bişi var mı ekranda jelatin var diyolar ama göremedim ben.
Teşekkür ederim :) Ben Vatan'dan aldım.Onda da jelatin yoktu.Parmak izleri kalıyor ben de jelatin bakacağım Neo için

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Demek ki benim baktığımda da jelatin yoktu, parmak izi bırakması gerçekten çok kötü. Almayı düşündüğüm telefondu ama sabredip optimus 3dyi aldırmak istiyom, onda öyle bişi yoktu:)

12 saat felan bu devirde efsane olur, doldu uyarısını alınca çekin gitsin:)

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Demek ki benim baktığımda da jelatin yoktu, parmak izi bırakması gerçekten çok kötü. Almayı düşündüğüm telefondu ama sabredip optimus 3dyi aldırmak istiyom, onda öyle bişi yoktu:)

12 saat felan bu devirde efsane olur, doldu uyarısını alınca çekin gitsin:)

O kadar beklemeye sabrım yoktu zaten :)
Optimus 3D güzele benziyor.2012'nin ilk çeyreğinde çıkaracaklarmış.Almayı düşünüyorsan,şimdiden hayırlı olsun diyeyim :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Teşekkürler :) Ama şarjı bitti :D Şarjdan sonra ilk işim güncelleme olacak :) Bi de şarjlarda genelde alındıktan sonra 10-12 saat şarj edin deniyor.Ne kadar doğru bu?[/COLOR]

Ben şimdiye kadar hiç 10 12 saat tutmadım telefonlarımı şarjda :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
O kadar beklemeye sabrım yoktu zaten :)
Optimus 3D güzele benziyor.2012'nin ilk çeyreğinde çıkaracaklarmış.Almayı düşünüyorsan,şimdiden hayırlı olsun diyeyim :)
Vodafone sağolsun getirdi kullandım ama alacak para fındığın fiyatına bağla sağol:)

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Güncelleyemedim bi türlü.PC Companion'u kurduktan sonra telefonu bağlıyorum bilgisayara güncelleştirmeler indiriliyor ama kurulurken "Telefon yazılımı güncelleştirme bileşenleri yüklenemiyor veya başlatılamıyor." mesajını alıyorum.Çözümünü bilen var mı?

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben optimus black kullanıyorum ve aldığımdan beri en ufak bir sorunla karşılaşmadım. hızı, şarjı standartların üzerinde, tasarımı gayet güzel kolay kullanılabilir bir telefon. android froyo 2.2 işletim sistemine sahip, bende oyun düşkünü değilim ama angry birds bende bağımlılık yarattı açıkçası google marketten ücretsiz oyun ve uygulama indirme olanağı varken ilgini çekmeye başlıyor oyun oynamak. nova diplay ekranı çok güzel hem çok net hem de hassas...tavsiye ederim

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Video çekince kalite arıyorsanız Neo(kesinlikle, gün ışığında kullanacaksanız LG Black (Neo'nun ekranını tam bilmiyorum emin değilim ama LG'nin ekranının iyi olduğunu biliyorum).

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Güncelleyemedim bi türlü.PC Companion'u kurduktan sonra telefonu bağlıyorum bilgisayara güncelleştirmeler indiriliyor ama kurulurken "Telefon yazılımı güncelleştirme bileşenleri yüklenemiyor veya başlatılamıyor." mesajını alıyorum.Çözümünü bilen var mı?

Güncelledin mi bilmiyorum ? Ama Güncelleyemedinse Önce PC Companion'u Güncelle.Sonra Telefonu Güncellemeyi Dene.

Reaksiyon puanı
10,325
SE ne, tartışmasız daha iyi bi telefon.
isabet etmişsin arkadaşım.

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Güncelledin mi bilmiyorum ? Ama Güncelleyemedinse Önce PC Companion'u Güncelle.Sonra Telefonu Güncellemeyi Dene.
PC Companion güncel.Ama 2.3.4'e güncelleyemiyorum telefonu.Bugün de denedim olmadı.
Şarjdan olabilirmiş.%60 ama ben yine de %100 yapıp tekrar deneyeceğim.Umarım olur.

optimus 3d cikali cok oldu arkadasim...
Onu bilmiyodum bak :)

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

PC Companion'u kaldırdım.Onunla olmadı.Ben de Sony Ericsson Update Service'i indirdim.Güncelleştirmeleri yaptı,Android 2.3.4 güncellemesini aldım :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Genel olarak memnun musunuz peki ? Telefon geldiğinde içeriğinde jelatin var mıydı? Yarın bir arkadaşa alacağım da <:)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Genel olarak memnun musunuz peki ? Telefon geldiğinde içeriğinde jelatin var mıydı? Yarın bir arkadaşa alacağım da <:)

Optimus Black'ten bahsediyorsan ben memnunum :) ama genel olarak konu sanırım Sony Ericsson olmuş :D onu Kullanan REDFOKS var, onuda ona sor bence :D

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201

Noe kullanan 3 yakın arkadaşım var ikisine ben aldırdım telefonlarını diğeride kendi almış ama üçüde memnun şimdilik

sanırım [MENTION=109433]Gold Eagle[/MENTION] memnun neodan :D

Optimus Black'ten bahsediyorsan ben memnunum :) ama genel olarak konu sanırım Sony Ericsson olmuş :D onu Kullanan REDFOKS var, onuda ona sor bence :D

Optimus Black iyi cihaz ama LG yazılım güncellemelerini çok ağırdan alıyor.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Noe kullanan 3 yakın arkadaşım var ikisine ben aldırdım telefonlarını diğeride kendi almış ama üçüde memnun şimdilik

sanırım @Gold Eagle memnun neodan :D

Optimus Black iyi cihaz ama LG yazılım güncellemelerini çok ağırdan alıyor.

kesinlikle katılıyorum. Ağırdan gelmesi biraz can sıkıyor ama yapacak birşey yok şimdilik :) belki ilerde düzelirler :)

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Neo'dan memnunum ben :D Yamuğunu görmedim :p
Ama jelatin gelmiyor kutudan.Ben araştırıyorum şimdi.Bir de kılıf alacağım ama stoklarda yokmuş.Beklicez artık :)

DeLi_RuzGaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama jelatin gelmiyor kutudan.Ben araştırıyorum şimdi.Bir de kılıf alacağım ama stoklarda yokmuş.Beklicez artık :)

bende Neo kullanıcısıyım. ekran üstünde her ne kadar belli olmasada jelatin var. komple bady kit uygularken yanlışlıkla çıkarmıştım çünkü ondan biliyorum:)

--- Mesaj Güncellendi ---

http://www.hizlial.com/telefon/cep-...cizilmez-full-body-kilif_02.021.9382.0220.htm ve şöyle bir görünmez kılıf tavsiye edebilirim uygulamayı yapabilirsen gerçekten güzel :)