LG Optimus 4X HD şarj problemi

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle iyi günler

şarj problemi var diye servise yolladım herhangi bir arıza olmadığını söyleyip geri yolladılar hala erken sürede şarj bitiyor yoğun kulanımda 4 saat filan ama hiç bir şey yapmadan beklesem bile şarj gidiyor şimdi farklı bir olay daha geldi şarj bitti telefon kapandı ben ise o sıra uyuduğum için takmaya üşendim kalktığımda telefon açılmadı fakat şarja takıp açtığımda ise %42 şarj ile gördüm burada ki olay acayip geldi sizlere sormak istedim ne yapmam lazım ???//??

şimdiden teşekkürler şu telefon ile sıkıntılarım bir bitmedi ;(

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Telefonun işlemcisiyle alakalı normal bir durum. Tegra3 işlemciler böyle malesef

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonun işlemcisiyle alakalı normal bir durum. Tegra3 işlemciler böyle malesef
açtığımda şarj seviyesini %42 ile bulmam normal mi o zaman ???

3g yi wifi yi felan kaptıp denedinmi
3g dün kapattım ama arada hala wifi kullanıyorum o yüzden bazen açık kalıyor.

benim eski 5800 da bile wifi sabaha kadar açık kalsa şarj gitmiyordu anlamadım ki ;((

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22

3g dün kapattım ama arada hala wifi kullanıyorum o yüzden bazen açık kalıyor.

benim eski 5800 da bile wifi sabaha kadar açık kalsa şarj gitmiyordu anlamadım ki ;((
bu telefon 4 çekirdek tabi çok şarj yicek
wifi açık kalmasın bak bu çok önemli
birde telefonun parlaklık ayarını biraz düşür

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441

Tegra 3 işlemciler mimarileri yüzünden şarj ve ısınma problemleri olan işlemciler. Diğer modellerden daha fazla ısınmaları ve şarj tüketmeleri norma. Sizin probleminiz büyük ihtimal bu sebepten. Bir de pille alakalı bir arıza da olabilir. Ama her halükarda şarj problemi olacak.

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tegra 3 işlemciler mimarileri yüzünden şarj ve ısınma problemleri olan işlemciler. Diğer modellerden daha fazla ısınmaları ve şarj tüketmeleri norma. Sizin probleminiz büyük ihtimal bu sebepten. Bir de pille alakalı bir arıza da olabilir. Ama her halükarda şarj problemi olacak.

diğer bataryayı denemem gerekiyor o zaman yapacak pek bir şey yok.

bu telefon 4 çekirdek tabi çok şarj yicek
wifi açık kalmasın bak bu çok önemli
birde telefonun parlaklık ayarını biraz düşür
diğer bataryada bunları uyguluycam kullanmadığım zaman wifi kapatırım.

bide sormak istediğim internet paketi alsam ideal internet paketi ne olur çok mb gider diye düşünüyorum ??

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
diğer bataryayı denemem gerekiyor o zaman yapacak pek bir şey yok.

diğer bataryada bunları uyguluycam kullanmadığım zaman wifi kapatırım.

bide sormak istediğim internet paketi alsam ideal internet paketi ne olur çok mb gider diye düşünüyorum ??
ne için kullancağına bağlı ama bana ev neti yetiyor telefona hiç almadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayni telefonu kullaniyormusuz. ben de cok uygulama vardi sarjim artik yarim gun gitmeye baslamisti ben de telefonu resetledim simdi 1 gunu goruyorum tabii oynarsam 2 saatte gidiyor o ayri...
LG GearBox PowerSaver diye bir uygulama kullaniyorum 2 islemciyi kapatip hizida 1100 e dusurdum biraz daha iyi oldu...

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayni telefonu kullaniyormusuz. ben de cok uygulama vardi sarjim artik yarim gun gitmeye baslamisti ben de telefonu resetledim simdi 1 gunu goruyorum tabii oynarsam 2 saatte gidiyor o ayri...
LG GearBox PowerSaver diye bir uygulama kullaniyorum 2 islemciyi kapatip hizida 1100 e dusurdum biraz daha iyi oldu...
hız düşüşü oldu mu 2 işlemciyi kapatınca

ikia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selam.Bir LG Optimus 4X HD kullanıcısıyım.Ben telefonumun şarjından çok çok memnunum.Günlük telefon görüşmeleri, arasıra internet dolaşımı, resim, arasıra müzik vb. gibi etkinliklerle yaklaşık 3 gün(kullamım yoğunluğuna göre +/- ufak oynamalar olabiliyor elbette) kullanıyorum.Ama şunu hemen belirteyim itirazlar yükselmeden:Ben asla bir oyuncu değilim.
Telefonu sipariş verdikten sonra okuduğum şarj sorunlarından dolayı çok korkmuştum.İlk başta hakikaten de öyle oldu.Sabah şarj ettiğim telefon, öğlene varmadan şarjı bitirdi.Su gibi harcıyordu desem yeridir.O panikle servise göndermeyi düşündüm.Son bir deneme olarak telefonu açıp kapattım ve kapalı olarak şarj ettim.Bundan sonra ihtiyaç duymadığım anlarda wifi, bluetooth vs. açık tutmadım.Parlaklık ayarını minimum düzeye indirdim.Bana göre bu telefondaki en önemli olay:Asla uygulamalardan home tuşuyla çıkmamak gerekiyor.Bu durumda çıkılan uygulama arka planda açık kalıyor ve böylece biriken çalışan uygulamalar aşırı şarj kaybına ve ısınmaya sebep oluyor.Bunun önüne geçmenin yolu, uygulamalardan geri tuşunu kullanarak çıkmak.Ya da home tuşuyla çıkılsa bile Görev Yöneticisi'nden açık uygulamaları kapatmak.Bunlar benim iki haftalık kullanımda edindiğim naçizane deneyimlerimdir.Umarım faydası olur.
Özetle, ben çok memnunum şarjından ve telefonumdan şu anda.

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam.Bir LG Optimus 4X HD kullanıcısıyım.Ben telefonumun şarjından çok çok memnunum.Günlük telefon görüşmeleri, arasıra internet dolaşımı, resim, arasıra müzik vb. gibi etkinliklerle yaklaşık 3 gün kullanıyorum.Ama şunu hemen belirteyim itirazlar yükselmeden:Ben asla bir oyuncu değilim.
Telefonu sipariş verdikten sonra okuduğum şarj sorunlarından dolayı çok korkmuştum.İlk başta hakikaten de öyle oldu.Sabah şarj ettiğim telefon, öğlene varmadan şarjı bitirdi.Su gibi harcıyordu desem yeridir.O panikle servise göndermeyi düşündüm.Son bir deneme olarak telefonu açıp kapattım ve kapalı olarak şarj ettim.Bundan sonra ihtiyaç duymadığım anlarda wifi, bluetooth vs. açık tutmadım.Parlaklık ayarını minimum düzeye indirdim.Bana göre bu telefondaki en önemli olay:Asla uygulamalardan home tuşuyla çıkmamak gerekiyor.Bu durumda çıkılan uygulama arka planda açık kalıyor ve böylece biriken çalışan uygulamalar aşırı şarj kaybına ve ısınmaya sebep oluyor.Bunun önüne geçmenin yolu, uygulamalardan geri tuşunu kullanarak çıkmak.Ya da home tuşuyla çıkılsa bile Görev Yöneticisi'nden açık uygulamaları kapatmak.Bunlar benim iki haftalık kullanımda edindiğim naçizane deneyimlerimdir.Umarım faydası olur.
Özetle, ben çok memnunum şarjından ve telefonumdan şu anda.

3 gün nasıl olur ya ben hiç bir şey yapmasam telefon 6-7 saatte sarjı biter servise de yolladım ;(

ikia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonu nasıl kullandığımı belirttim. İlk günlerde ben de sırf şarj sorunu yüzünden s3 ile değiştirmeyi çok düşünmüştüm. Ama şu anda asla!...Kolay gelsin.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İlk zamanlarda şarjı evet az gidiyormuş, ama şimdi güncelleme ile bu süre epey bir uzamış güncelleme yapmanızı tavsiye ederim.

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk zamanlarda şarjı evet az gidiyormuş, ama şimdi güncelleme ile bu süre epey bir uzamış güncelleme yapmanızı tavsiye ederim.
son sürüm yüklü zaten bu gün şarj iyi gitti gerçekten biraz daha az ve dikkatli kullanımın sonuçlarını gördüm gibi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonu kapatıp şarz etsek düzelirmi acaba ? Nfc'yı kapattım ve veri servisleri etkin var onu kapattım şarz nerdeyse gitmyr yarım saattir acaba etkisi olmuşmudur. Daha bugün geçti elime %100 şarz vardı 1.5 saatte %65 kaldı

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
wifi daima açık 3g kapalı 2g sürekli açık, bloototh kapalı akşam şarzdan çekiyorum (saat 22-23 gibi) sabah telefonun şarj durumu %98 lerde oluyor tahminimce ençok ekran açık kaldığında şarj gidiyor bir kaç mailerime bakıyorum derken %95 düşüyor ama bir gün idare ediyor.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Valla 4X HD için güncelleme den sonra gayet başarılı olduğu ve şarj süresinin uzadığını söylüyorlar.. Bataryanızda bir sorun mu oluştu acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sarji 12 saattede bitirdim 3 günde kullandim telefonu, oyunlar sarji emiyor, bu telefona özel değil tüm akilli telefonlar ayni, parlakliği yüzde 35-40 arasi ayarlar 3g yi sadece siz kullanirken acarsaniz sarj 2 güne kadar gidebiliyor . Ben efalarca böyle kullandim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba, ben telefonu ilk aldıgınızda ne kadar surede şarjda tuttugunuzu sormak ıstıyorum. kapalı olarak sarj ettım sonra da ekranda bataryayı dolu gorunce ve bır hareket olmadıgını gorunce cektım ve actım ama ılk 10 dakıkada yuzde 10 gıttı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende almayı düşünüyorum sarj dışında ürün hakkında olumsuz görüşleriniz var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARkadaşlar ben telefon açıkken şarja takıyorum ama şarj dolması yerine şarj gidio kapalı şarj ediyorum bu bataryadan dolayımı? yoksa şarj aletinden dolayımı ?

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
ARkadaşlar ben telefon açıkken şarja takıyorum ama şarj dolması yerine şarj gidio kapalı şarj ediyorum bu bataryadan dolayımı? yoksa şarj aletinden dolayımı ?

Şarj aletinizde sorun var herhalde, normalde şarj olması gerekir.. USB kablonuz ile pc ye bağlayın bakalım şarj olacak mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende telefonu yeni aldım en iyi şarj yolu 12 saat. yeşil ışık yansa bile siz 12 saat şarjda tutun batarya tam doluyor ama telefonu sarja sokarken %5e kadar düşsun öyle %30 %20 şarja koymayın...