LG G5 Kullanıcı Kulübü

cartoonpier

Asistan
3 Eylül 2012
300
81
28
Lg g5 i beğenmeyen arkadaşlara nokia 3310 almalarını öneririm. Şarj sorunu yok rahat 3 gün kullanırsınız. Kamera iyi çekiyor, kötü çekiyor olayı yok. Çünkü kamerası yok. (Kamera şart derseniz örnek başka cihaz verebilirim. PM atınız.) Hafıza kartına ihtiyacınız yok çünkü gayet yeterli hafızası mevcut. İşlemciyle ramiyle falan işiniz yok cihazın çünkü gerek yok. Gayet stabil çalışıyordu en son hatırladığım.
İşin geyiği bir yana...
Kullanmadığınız cihaz hakkında ne kadar çok fikir ve bilgi sahibisiniz. Şaşıyorum doğrusu. O su kötü bu su kötü deyip duruyorsunuz?
Yorum yazanların kaç tanesi eline aldı da inceledi g5 i acaba merak ediyorum? 2. el bilgilerle kullanmış gibi yorum yapmayınız. Ha keza elinize alıp bakmanızda yetmez. Bir teknolojik unsur hakkında 1 hafta kullanmanız gerek yorum yapabilmeniz için. Iphone ile mukayese ediyorsunuz g5 i. Arkadaşlar nasıl mac ile pc aynı değilse iphone ile android de aynı değil. OS lar farklı bir kez. Ben şahsen yerde görsem iphone alır gider direk satarım, kullanmam. İphone ile androidin herhangi bir cihazını mukayese etmek android alma iphone al demek çok tezat ve saçma geliyor bana. HTC 10 u bekle diyor bazı arkadaşlar. Tercih meselesi. Ne zaman geleceği belli değil. Lg g5 den sonra çıkacak bir cihaz. Beklemek isteyen bekleyebilir tabiki.
Teknik olarak iki cihazın arasında ahım şahım bir fark mevcut değil. Sonuçta ne g5 ne htc10 uzaya mekik olmayacaklar. İkiside resim çekecek uygulama açacak ve internete girecek?
Öneri bekleyen arkadaşa şu tavsiyem var. Sevgili forumdaş arkadaşım. Para senin zevk senin. Canın neyi istiyorsa onu git al. Bu "EN İYİSİ" ni alma meselesinin sonu yok. Çünkü günümüz dünyasında "EN İYİSİ" nin en iyisi olarak tahtta kalma süresi çok kısa emin ol. Biraz taht ısıtır seni sonra hop bi süre sonra bir cihaz daha tanıtılır kendini yan koltukta bulursun. Htc 10 çıkana kadar sony başka alet tanıtır hooop htc10 un üzerinde özellik olur onu bekle der bazıları. Emin ol g5 de işini görür htc10 da işini görür samsung s7 veya edge de işini görür. Para meselesi hepsi. Kısacası zevk senin para senin.
Gönlün ne istiyorsa git onu al.

teober71

Asistan
3 Eylül 2015
100
12
18
Lg g5 i beğenmeyen arkadaşlara nokia 3310 almalarını öneririm. Şarj sorunu yok rahat 3 gün kullanırsınız. Kamera iyi çekiyor, kötü çekiyor olayı yok. Çünkü kamerası yok. (Kamera şart derseniz örnek başka cihaz verebilirim. PM atınız.) Hafıza kartına ihtiyacınız yok çünkü gayet yeterli hafızası mevcut. İşlemciyle ramiyle falan işiniz yok cihazın çünkü gerek yok. Gayet stabil çalışıyordu en son hatırladığım.
İşin geyiği bir yana...
Kullanmadığınız cihaz hakkında ne kadar çok fikir ve bilgi sahibisiniz. Şaşıyorum doğrusu. O su kötü bu su kötü deyip duruyorsunuz?
Yorum yazanların kaç tanesi eline aldı da inceledi g5 i acaba merak ediyorum? 2. el bilgilerle kullanmış gibi yorum yapmayınız. Ha keza elinize alıp bakmanızda yetmez. Bir teknolojik unsur hakkında 1 hafta kullanmanız gerek yorum yapabilmeniz için. Iphone ile mukayese ediyorsunuz g5 i. Arkadaşlar nasıl mac ile pc aynı değilse iphone ile android de aynı değil. OS lar farklı bir kez. Ben şahsen yerde görsem iphone alır gider direk satarım, kullanmam. İphone ile androidin herhangi bir cihazını mukayese etmek android alma iphone al demek çok tezat ve saçma geliyor bana. HTC 10 u bekle diyor bazı arkadaşlar. Tercih meselesi. Ne zaman geleceği belli değil. Lg g5 den sonra çıkacak bir cihaz. Beklemek isteyen bekleyebilir tabiki.
Teknik olarak iki cihazın arasında ahım şahım bir fark mevcut değil. Sonuçta ne g5 ne htc10 uzaya mekik olmayacaklar. İkiside resim çekecek uygulama açacak ve internete girecek?
Öneri bekleyen arkadaşa şu tavsiyem var. Sevgili forumdaş arkadaşım. Para senin zevk senin. Canın neyi istiyorsa onu git al. Bu "EN İYİSİ" ni alma meselesinin sonu yok. Çünkü günümüz dünyasında "EN İYİSİ" nin en iyisi olarak tahtta kalma süresi çok kısa emin ol. Biraz taht ısıtır seni sonra hop bi süre sonra bir cihaz daha tanıtılır kendini yan koltukta bulursun. Htc 10 çıkana kadar sony başka alet tanıtır hooop htc10 un üzerinde özellik olur onu bekle der bazıları. Emin ol g5 de işini görür htc10 da işini görür samsung s7 veya edge de işini görür. Para meselesi hepsi. Kısacası zevk senin para senin.
Helal olsun hoca cok guzel yazmissin eline saglik

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Sayim 1.iphone olmasi 2.Apple olmasi 3.cep telefonu 2 ye ayrilir 1-iphone 2-digerleri 4.donmuyor 5.kasma yok ...daha ne olsun haci
Telefonlar hakkında bilgin yok .

iPhone olması ne ?

Şuan fazla para verdigin hicbir android cihaz kasmaz ne kasmasından bahsediyorsun.

Aynen boyle ilerleyin yıl 2020 olacak hala android kasıyor diyecek olanlar var cunku hala 2012 de filan kalan var ne inceleme izliyorsunuz ne de telefonu kullaniyorsunuz milleti yanlis bilgilendiriyosunuz sonra Türkiye neden gelisemiyor.

Bir sey hep aynı kalcak sabit fikirlilik...

teober71

Asistan
3 Eylül 2015
100
12
18
Telefonlar hakkında bilgin yok .

iPhone olması ne ?

Şuan fazla para verdigin hicbir android cihaz kasmaz ne kasmasından bahsediyorsun.

Aynen boyle ilerleyin yıl 2020 olacak hala android kasıyor diyecek olanlar var cunku hala 2012 de filan kalan var ne inceleme izliyorsunuz ne de telefonu kullaniyorsunuz milleti yanlis bilgilendiriyosunuz sonra Türkiye neden gelisemiyor.

Bir sey hep aynı kalcak sabit fikirlilik...
Note 4 2012 demi cikti hoca !!!!! Fifa oynuyan gordum oyunu donarak oynuyo

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
İşin geyiği bir yana...
Aynen mesela S7 G5 alabilirim..

Ama V10 u daha cok begendim bazı ozellikleri dusuk olsada onu alcam.

teober71

Asistan
3 Eylül 2015
100
12
18
Ahuahau kanka harikasın :D

Ama parası olan var olmayan var biz senin gibi zengin değiliz ki iPhone alalım ;) simgesi elma mıydı neydi ahuahah

Neyse bana iphone ısmarla hadi bekliyorum.
Eskiden zorlu center yapiminda calismistim cok zengindim ama su an ekonomik kriz beni acayip etkiledi bundan sonraki alacam telefon mecburen android olacak tabikide lg yada sony ...su an sadece tadini cikariyom o kadar birakta biraz mutlu oluyum

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Eskiden zorlu center yapiminda calismistim cok zengindim ama su an ekonomik kriz beni acayip etkiledi bundan sonraki alacam telefon mecburen android olacak tabikide lg yada sony ...su an sadece tadini cikariyom o kadar birakta biraz mutlu oluyum
Mutluluklar kardeşim
Ön yargılarını yen ve Samsung note 5 al. Dost tavsiyesi ,kanser olmama garantisi var bu sefer ki model de. Ya da bi note 5 sohbet konusunu tara fikir edin.

teober71

Asistan
3 Eylül 2015
100
12
18
Mutluluklar kardeşim
Ön yargılarını yen ve Samsung note 5 al. Dost tavsiyesi ,kanser olmama garantisi var bu sefer ki model de. Ya da bi note 5 sohbet konusunu tara fikir edin.
Touch wiz artik kasmiyor diyosun yani peki 6 edge plus nasil onun hakkinda bilgi verirmisin oda note 5 gibi mi

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Touch wiz artik kasmiyor diyosun yani peki 6 edge plus nasil onun hakkinda bilgi verirmisin oda note 5 gibi mi
6 edge+ arka tarafının kavisli olmayışı yüzünden iyi kavranamıyor ve kullanışlı gelmiyor bana bu yüzden. Donanımsal olarak bir fark yok. Sen yine de note 5 al :) kırma beni ,paran da var zaten:D sat iphone u al note 5 i

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Ben de gittim Huawei P9 aldım. Güncelleme var mı yok mu bilmem, Türkiye'de parçası, aksesuarı, teknik servisi var mı yok mu bilmem. Zaten dışarıdan getirttim, kaydettim kullanıyorum, garantisi de yok. Para benim, zevk benim. Eleştiren çok, takıyor muyum? Hayır. Eleştirenlerin bir tanesi bile teknolojinin T'sinden anlamıyor çünkü..

Bu arada Huawei P9, iPhone SE'den bile iyi. Telefon akıllı tasarruf modunda bile kasmıyor, menüler iOS'tan alınmış ve geliştirilmiş, işlevsellik artmış, kişiselleştirme artmış vs.. yazılım ve donanım olarak iPhone'un en kralından daha iyi. Parmak izi okuyucusunun hızını saymıyorum üstelik.

Edit: Ne çok "bile" yazmışım..

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Nilgün Hanım g5 biraz degerlendirirmisiniz rica etsem
Ben cok begeniyorum lg yi guikmemo olayi screenshattan güzel.daha hizli.ayrica s7 edgenin parmak izi okuyucusundan cok cok daha hizli.fotoyu begenmemistim ama gitgide sevmeye basladim.ses kalitesi s7 edgeden guzel.en son onu kullandim die onunla kiyasliyorum.ayrica resim sildinmi geri al olayi var lg4tede vardi.super yanlslikla sildinmi geri alabiliyorsun.

Bence bu tlfonu kötuleyenler bu tlfnu hicbirzaman alamicak olanlardir.
Bu tlfn kötuleme politikasinin açilimi şu "kedi eremedigi cigere mundar dermiş"bu olumsuz yorum yapanlarin cogu bundan yapior .hahahahahaha

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Şuda varki Tema olayini s7 edgede daha cok begeniyorudum.herseyi ile degisiyordu.klavye msjdaki arka duvar.menuler,sayamadigm bircok sey.ama bu bi sorunmu hayir tabikide.yazma olayi lgde daha seri oldugunu.lg 4ten samsunga gecince anladim.tekrar lg ye döndüm.baska ne yazabilirm bilemedim simdi.

hkndmrlp42

Profesör
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
Bende 3 gün önce note 5'ten G5'e geçiş yaptım. Note 5 ilk samsung marka telefonumdu. G5 ise ilk LG telefonum. İkisi arasında kıyaslama yapacak olursam kamera ve ses konusunda G5 1 tık daha iyi. Parmak izi kullanmadığımdan yorum yok. Büyük ekran seviyorsanız G5 hoşunuza gitmeyebilir, özellikle sanal tuş canımı sıktı note 5'ten geçince. Batarya olarak note 5 daha iyiydi, neredeyse 1 saatlik fark var. Note 5 touchwiz arayüzü kesinlikle donma, kasma yapmadı ve çok kullanışlıydı. G5 arayüzü touchwiz kadar işlevsel değil ancak sade, seri ve bence hoş. G5 fiyatı daha uygun olabilirdi ki kısa zamanda 2000 seviyesine gelecektir.

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Bende 3 gün önce note 5'ten G5'e geçiş yaptım. Note 5 ilk samsung marka telefonumdu. G5 ise ilk LG telefonum. İkisi arasında kıyaslama yapacak olursam kamera ve ses konusunda G5 1 tık daha iyi. Parmak izi kullanmadığımdan yorum yok. Büyük ekran seviyorsanız G5 hoşunuza gitmeyebilir, özellikle sanal tuş canımı sıktı note 5'ten geçince. Batarya olarak note 5 daha iyiydi, neredeyse 1 saatlik fark var. Note 5 touchwiz arayüzü kesinlikle donma, kasma yapmadı ve çok kullanışlıydı. G5 arayüzü touchwiz kadar işlevsel değil ancak sade, seri ve bence hoş. G5 fiyatı daha uygun olabilirdi ki kısa zamanda 2000 seviyesine gelecektir.
Güle güle iyi gunlerde kullanin.
kullandikca lg bagimlilik yapacaktir :))

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Benim en cok merak ettigim moduler yapinin zamanla deforme olup olmayacagi. Onun disinda su an g5 in ustune yok.
Yani ben anlamiyorum herkes ivir zivir ozelliklerden bahsediyo ama genis acili kameradan bahseden yok. Yani fotograflarin cok daha genis aciyla cekilmesi bi parmak izi sensorunden daha mi az onemli
Su an g3 kullaniyorum ithalatci firma garantili oldugu icin sorun yasadim sadece o da kasada olusan catlamalar. 2 seneye yaklasti baska bi problemim olmadi.
Su anda da metal kasa olmasina ragmen g5 ten yana tek korkum kasa. Moduler yapi da buna eklendi tabi.
S7 saglam mi degil komple cam. S7 daha hassas saglamlik olarak g5 in ustune cikacak belki tek telefon htc 10.
Tabi o da g5 etmez
Lg kasmaz arkadaslar ekran kalitesi de mukemmeldir 2 3 sene gecer ekranda bi sararma olmaz.
He bi de bataryamda sisme olmadi ama performansi biraz azaldi 15 ay sonra.
Degistiriverdim sifir gibi oldu telefon ;)

Sercan40

Profesör
22 Şubat 2016
1,722
372
263
32
Abi o berbat tasarımı nasıl beğeniyosunuz anlamıyorum yaa...LG firması çok garip bi firma gerçekten...LG V10 gibi harika bi tasarıma sahip telefon yapıyolar sonra gidip tamamen bozuyolar...Yaa yapsana işte V10 un metalini...Adına da G5 de işte...

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Kamerada keskin göruntuler önemli benim icin.genis acili tarafiyla ilgilenmiyorum oyuzden bahsetmedim.

hkndmrlp42

Profesör
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
Benim en cok merak ettigim moduler yapinin zamanla deforme olup olmayacagi. Onun disinda su an g5 in ustune yok.
Yani ben anlamiyorum herkes ivir zivir ozelliklerden bahsediyo ama genis acili kameradan bahseden yok. Yani fotograflarin cok daha genis aciyla cekilmesi bi parmak izi sensorunden daha mi az onemli
Su an g3 kullaniyorum ithalatci firma garantili oldugu icin sorun yasadim sadece o da kasada olusan catlamalar. 2 seneye yaklasti baska bi problemim olmadi.
Su anda da metal kasa olmasina ragmen g5 ten yana tek korkum kasa. Moduler yapi da buna eklendi tabi.
S7 saglam mi degil komple cam. S7 daha hassas saglamlik olarak g5 in ustune cikacak belki tek telefon htc 10.
Tabi o da g5 etmez
Lg kasmaz arkadaslar ekran kalitesi de mukemmeldir 2 3 sene gecer ekranda bi sararma olmaz.
He bi de bataryamda sisme olmadi ama performansi biraz azaldi 15 ay sonra.
Degistiriverdim sifir gibi oldu telefon ;)
Htc 10 bence günümüzün en iyisi konumunda. Yekpare metal premium kasa, hi fi ses ve en iyi kameralar. Üstüne sense arayüz. Tasarım göreceli olduğundan o topa girmiyorum ama saydığım özelliklerde htc 10'dan iyisi yok.