LG G5 Kullanıcı Kulübü

LittleMonster

Profesör
23 Ağustos 2013
3,230
33
228
O tasarıma , kasa soyulmalarına , kronik sorunlarına o fiyat güldürdü gerçekten
Lg Türkiye bu yıl dersine iyi çalışmamış anlaşılan

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
Htc 10 ve Samsung S7 yada Edge bakabilirim cihaz olarak Miu5 bekliyorum Pro modeli alabilirim ama Tr zaten Meuzi Xiaomi gelse piyasa sallanır kdv olayı olduğu için adamlar geri duruyor. Yoksa eti ne gövdesi ne :)

pinterest

Profesör
7 Ekim 2014
2,502
157
243
LG G5 fiyat 2.299 (Beklenen)
LG G5 fiyat 2.799 (Gerçekleşen)
1 aya düşer. Metal kasa yapsın diye kendini parçaladı LG fanboyları. Gerçi LG Class'ın tipinden belliydi LG'nin metal telefona alerjisi olduğu.

Şu an zaten LG'den alınacak tek telefon var. O da G4. Çünkü sudan ucuz tek telefon. O da LG'nin istediği şey değil tabi de.
O tasarıma , kasa soyulmalarına , kronik sorunlarına o fiyat güldürdü gerçekten
Lg Türkiye bu yıl dersine iyi çalışmamış anlaşılan
Umudum Xperia X serisinde. Özellikle XA Hindistan'da, X de global olarak çok dikkat çeker diye umuyorum. X Performance yarışa sessiz başladı ama her şeyi beklerim ben SONY'den. M Ultra da (her ne kadar şu an söylentiden ibaret de olsa Sony M'den vazgeçmez) bir nebze satışları olumlu etkileyebilir. Tabi X Selfie olarak çıksaymış daha iyiymiş ama sağlık olsun. Bu sene bir HTC dersine iyi çalışmış eleştirilen yanlarını düzeltmiş. Onu eleştirecek pek bir şey bulamadım ama geri kalanı fos bu sene. Bir de SE bir nebze 4.0" sevenleri mutlu etti o kadar.

LG'nin hiç değilse bir o arka üçlüsü vardı dikkat çeken. O da yok. Şimdi ise ateş pahasına satılan modüllere bağlamış tüm umudunu. Varsın bağlasın nal toplasın burada.

G4 de bir baktık 2199 şimdi nerelerde.

Samsung gene aynı Samsung fark etmemiş, S6'da kıstığı özellikleri geri getirmiş bravo. Bir de Snapkalorifer'e rakip olarak Mongoose özelleştirilmiş işlemcisi ile dikkatleri üstüne topladı.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Firmaların satışlarından bize ne? İster satsın, ister satmasınlar. Sanki sattıklarından bize pay verecekler. Siz kullandığınız teknolojiye bakın.

LittleMonster

Profesör
23 Ağustos 2013
3,230
33
228
Bir ürün ne kadar satış başarısına ulaşırsa arkasındaki firmanında onun arkasında durma ihtimali artar
Gerçi Lg satsada satmasa da güncellemede sıkıntı veriyor genelde kullanıcısına
Bu yıl birçok firma yerinde saydı. Samsung yine belli düzeyde donanımsal güncellemeye gitmiş tasarım değişmese de fakat bu yılın olay cihazı kesinlikle HTC 10
Tabi eylüle doğru gelecek modelleri bilemeyiz onlarda bu yıl için belirleyici olacak fakat en eksiksiz gözüken şu sıralar HTC 10 var
Ayrıca çok yüksek satış rakamlarına ulaşsa satıyor satıyor diye her yerde yazacak olanlar , az satınca veya talep düşük olunca firmaların satışlarından bize ne demeye başlamışlar komik ve ironik ^^

Son düzenleme:

cartoonpier

Asistan
3 Eylül 2012
300
81
28
alan varmi g5 acaba arkadaşlar .ilk izlenimleri merak ettimde
Sanırım ilk alan benim forumdakilerden.
29 Nisandan beridir kullanıyorum.
Tasarımı beğenmeyen arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla. Zevk renk farklı bence. İnceliği gayet güzel, ele oturuşu da iyi. Tek elle tüm ekrana hakim olabiliyorum. Elim normal bir el büyüklüğünde. İki senelik G3 maceramdan (G3 ten de memnundum yanlış anlaşılmasın.) sonra G5 bana gayet güzel geldi. Cihaz şık duruyor elde. Ekran çok net grafikler gayet iyi. Menülerin akıcılığı çok iyi. Ara birim benim çok hoşuma gitti. G3 de iki alternatif vardı. Ana ekran ve Easy home diye. G5 e birde iphone benzeri arayüz gelmiş. Uygulamalar menüsü yok yani sağa kaydırıp ulaşıyorsun uygulamalara. Çok hoşuma gitmedi klasik ara birime döndüm. Şarj olayı çok iyi. Pazar günü ufak bir test yaptım. Neticesi şöyle;
Saat 13:00 %4
Saat 13:15 %33
Saat 13:38 %72
Saat 13:50 %85
Saat 14:00 %92
Saat 14:18 %100
Şarjda daha 3 günlük telefon olmasına mukabil tam gün götürüyor. Ki yolda gazete okuyup feysbuk kullanıp müzik dinlerim. Hal böyleyken 1 günü deviriyor.
Modüler oyuncaklardan yok elimde onlarla ilgili izlenimim olmayacak haliyle. Ama cihazın modülünü çıkartıp takmak çok rahat.
Ha birde antutu yaptım. 133 küsür bir rakam çıkardı. Cihazda tüm uygulamalar yüklü iken yaptım testi. Boşken sanırım daha yüksek değer elde edilebilir kanaatindeyim.
Kameranın geniş açı olması çok enteresan olmuş. Cidden çok geniş açıda resim çekebiliyor. Açıkçası kamerada bi sürü özellik koymuşlar ama onları da zaman içerisinde deneyimlerim diye düşünüyorum.
Kısacası 4 günlük deneyimimle cihazdan memnunum.
Cihazı LG Türkiye Garantili aldım. G3üm paralel ithalattı. (Tek üzüldüğüm nokta Türkiye cihazlarında radyo olmaması.) N11 den satın aldım 2.498,00 TL ye. Üç aşağı beş yukarı şu an ki en iyi fiyat bu.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Hayırlı olsun.
Ben dışarıdan Huawei P9 getirtiyorum. LG maceram G2 ile başlayıp G2 ile son bulacak. G2'den hâlâ çok memnunum. Ekranı kırdım, mecbur kaldım yeni almaya..

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Sanırım ilk alan benim forumdakilerden.
29 Nisandan beridir kullanıyorum.
Tasarımı beğenmeyen arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla. Zevk renk farklı bence. İnceliği gayet güzel, ele oturuşu da iyi. Tek elle tüm ekrana hakim olabiliyorum. Elim normal bir el büyüklüğünde. İki senelik G3 maceramdan (G3 ten de memnundum yanlış anlaşılmasın.) sonra G5 bana gayet güzel geldi. Cihaz şık duruyor elde. Ekran çok net grafikler gayet iyi. Menülerin akıcılığı çok iyi. Ara birim benim çok hoşuma gitti. G3 de iki alternatif vardı. Ana ekran ve Easy home diye. G5 e birde iphone benzeri arayüz gelmiş. Uygulamalar menüsü yok yani sağa kaydırıp ulaşıyorsun uygulamalara. Çok hoşuma gitmedi klasik ara birime döndüm. Şarj olayı çok iyi. Pazar günü ufak bir test yaptım. Neticesi şöyle;
Saat 13:00 %4
Saat 13:15 %33
Saat 13:38 %72
Saat 13:50 %85
Saat 14:00 %92
Saat 14:18 %100
Şarjda daha 3 günlük telefon olmasına mukabil tam gün götürüyor. Ki yolda gazete okuyup feysbuk kullanıp müzik dinlerim. Hal böyleyken 1 günü deviriyor.
Modüler oyuncaklardan yok elimde onlarla ilgili izlenimim olmayacak haliyle. Ama cihazın modülünü çıkartıp takmak çok rahat.
Ha birde antutu yaptım. 133 küsür bir rakam çıkardı. Cihazda tüm uygulamalar yüklü iken yaptım testi. Boşken sanırım daha yüksek değer elde edilebilir kanaatindeyim.
Kameranın geniş açı olması çok enteresan olmuş. Cidden çok geniş açıda resim çekebiliyor. Açıkçası kamerada bi sürü özellik koymuşlar ama onları da zaman içerisinde deneyimlerim diye düşünüyorum.
Kısacası 4 günlük deneyimimle cihazdan memnunum.
Cihazı LG Türkiye Garantili aldım. G3üm paralel ithalattı. (Tek üzüldüğüm nokta Türkiye cihazlarında radyo olmaması.) N11 den satın aldım 2.498,00 TL ye. Üç aşağı beş yukarı şu an ki en iyi fiyat bu.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.
22 nisanda aldım :)))

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Ben bugun itibariyale'gold rengini aldim.ancak tavsiye etmiyorum.fotografi s7 edge gibi can alici degl.ama kullanimi kavisli ekrana göre iyi.

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Ben bugun itibariyale'gold rengini aldim.ancak tavsiye etmiyorum.fotografi s7 edge gibi can alici degl.ama kullanimi kavisli ekrana göre iyi.
S7 edge kullanılan ekran amoled olduğu icin renkler bir tik daha canlı gözüküyor, zanlımda fark bu yüzden kaynaklanıyor. Doğru bir karşılaştırma için çektiğiniz resimleri bilgisayara aktarıp her iki resmede aynı ekranda bakmanız daha doğru karşılaştırma sonuçlarını verecektir.

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Hmm anladim tesekkur ederim.uzak cekimli bir mod var o kötu cekior.ancak yakin olan biraz daha iyi

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
be6d0da23273f4ce001499c9a6217457.jpg

dc152e694d422d39b77edb24a4a2588e.jpg
uploadfromtaptalk1462732665636.jpg
uploadfromtaptalk1462732680135.jpg

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1462732674353.jpg
    uploadfromtaptalk1462732674353.jpg
    46.2 KB · Görüntüleme: 455

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Yüklenmio die başka bi islem yaptim amma cok resm atmis.bu bi balik gözu bide normal çekim.tamamen flas isigi ile.karanlik ortamda

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Bu ikisi arasında sorduğunuz için.
Yazılım ve donanım olarak G5, Note 5'ten daha üstündür.

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Bende g5 var s7 edge nin edge ekranini kullanamadigim icin.10 gun icinde verip g5 aldim.lg2 3 4 5kullanan biri olarak samsunga 10basar bence.:))

re13el

Dekan
28 Şubat 2011
9,153
114
243
@nilgunakbas üstte bir şeyini beğenmediğiniz için tavsiye etmiyorsunuz, ama altta durum açıklandığında tamam o zaman diyorsunuz.
Biraz daha alta inince bakıyoruz ki diğer g serilerini de kullanan biri olarak Samsung'a 10 basar diyorsunuz.
Benim gözümde siz telefon seçiminde lafı dinlenip dikkate alınacak biri değilsiniz çünkü neyin ne olduğunu bilmeden telefonları kötülüyor ya da yüceltiyorsunuz. :)
Yanlış anlamayın ama ben bunu anladım sizin lafınızla telefon hakkında fikir sahibi olunmaz.
------------

Testlere göre g5 kullanıcılar tarafından 1. seçilmiş fotoğraf konusunda. (Kullanıcılar fotoğrafları oylarken telefon adını bilmeden oylamışlar telefon adı yerine A-B-C-D... diye sıralanan harfler verilmiş. )
Alttaki linkte tablo var, önceki sayfalarda da fotoğraflar.
Results are in - the best smartphone camera is..

Son düzenleme:

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
@nilgunakbas üstte bir şeyini beğenmediğiniz için tavsiye etmiyorsunuz, ama altta durum açıklandığında tamam o zaman diyorsunuz.
Biraz daha alta inince bakıyoruz ki diğer g serilerini de kullanan biri olarak Samsung'a 10 basar diyorsunuz.
Benim gözümde siz telefon seçiminde lafı dinlenip dikkate alınacak biri değilsiniz çünkü neyin ne olduğunu bilmeden telefonları kötülüyor ya da yüceltiyorsunuz. :)
Yanlış anlamayın ama ben bunu anladım sizin lafınızla telefon hakkında fikir sahibi olunmaz.
------------

Testlere göre g5 kullanıcılar tarafından 1. seçilmiş fotoğraf konusunda. (Kullanıcılar fotoğrafları oylarken telefon adını bilmeden oylamışlar telefon adı yerine A-B-C-D... diye sıralanan harfler verilmiş. )
Alttaki linkte tablo var, önceki sayfalarda da fotoğraflar.
Results are in - the best smartphone camera is..
Dogrudur.benim lafima bakmican ozaman.bu 1
2.si ben cok cabuk karar degstirirm.bugun iyi gelen yarn iyi gelmez.usttede yazdigim gibi benim lafima bakmican.tlfnun bir tek foto cekimini s7den dusuk buldum hepsi bu.diger yönleri ben lg de begenirm siz samsungda begenirsinz.göreceli bi kavramdir bu.
Ama tavsiye edilmicek bi tlfn degl.fotoda mükemmelliyetciyse secmeyecek alacak kisi.ama yinede lg diyorum okkadaaar.sen ne dusunursen dusun.