LG G4 vs Note 4

Bu konuyu okuyanlar

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bir akıllı telefon almayı düşünüyorum. 1500 TL bütçem var. Bu iki telefon arasında kaldım. Genellikle internette sörf yapıyorum ve oyun oynuyorum. Bu yüzden benim için sadece ekran önemli. Yani alacağım telefonun ekranının kendi sınıfında en iyisi olmasını istiyorum, öyle bir takıntım var malesef. Kamera, işlemci, batarya, tasarım, işlevsellik pek de önemli değil. Çünkü bu konularda her iki telefon da bence yeterli.

Sizin görüşleriniz benim için çok önemli.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla, Serkan.​

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Samsung note 4 ve lg g4 urunleri asagi yukari birbirine denk urunler. Sadece kategorilere gore gruplandirdigimizda aralarinda kucuk farklar olusuyor. Dilerseniz kategorilere gore degerlendirelim ki size hangisi yakin geliyor daha kolay belirleyebilinsin.

Islemci: Iki islemci de gundelik kullanim performanslari benzer. Ama oyun performansi note 4'un daha iyi. Gpu tarafinda note 4 daha guclu. Ayrica oyun esnasinda daha serin calisiyor note 4.
Ram: Bu konuda denkler. Ram kullanimi konusunda da ikiside benzer seviyelerde seyrediyor yazilimsal olarak.
Ekran: Bu konuda ikiside basarili. Yani su kotuymus bu kotuymus denemez. Ama note 4 8 puan alirsa g4 9 puan alir. Yani g4, note 4'e gore daha onde bu konuda.
Batarya: Bu konuda bariz bir sekilde note 4 daha iyi. Lg g4 daha cok ortalama degerlerde kaliyor.
Kasa malzeme kalitesi: Note 4 gerek aluminyum cerceveleri, gerek ince tasarimi daha iyi. Elinize aldiginizda daha saglam bir yapida oldugunu hissettiriyor note 4.
Kamera: Bu konuda ekran ile ilgili ne soylediysek burda da gecerli. Note 4 8 puan alirsa g4 9 puan alir. Yani aralarinda az bir fark var.

Ozetle iki cihazi kiyasladigimizda iyi oldugu noktalara gore oyun, pil, saglam kasa icin note 4. Ekran, kamera, nispeten daha uygun fiyat icin ( hepsiburada'da 1200 tl) lg g4.

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
@...Görkem... eyvallah yorumun için teşekkür ederim.

Diğer arkadaşların da görüşünü almak isterim.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Ben note 4 tavsiye ediyorum garanti bakımından ithalatçıya herkes güvenemiyor ve iki telefonunda ekranı iyi ama oyun için ben note alırdım...

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bir akıllı telefon almayı düşünüyorum. 1500 TL bütçem var. Bu iki telefon arasında kaldım. Genellikle internette sörf yapıyorum ve oyun oynuyorum. Bu yüzden benim için sadece ekran önemli. Yani alacağım telefonun ekranının kendi sınıfında en iyisi olmasını istiyorum, öyle bir takıntım var malesef. Kamera, işlemci, batarya, tasarım, işlevsellik pek de önemli değil. Çünkü bu konularda her iki telefon da bence yeterli.

Saygılarımla, Serkan.​

g4 bana göre hb harici almak mantıklı gelmiyor yada kipa harici çünkü 1700 lirayi ona vermek yerine daha cazip gelen note 4 mantıklı ama hb den vs alırsanız g4 fiyatı baya baya uygun

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Bende note 4 tavsiye ederim tabi telefondan beklentileriniz önemli Görkem in dediklerine göre beklentilerinizi karşılaştırın.Ekran boyutu farkı da var 5.7 kullanabilir misiniz o da önemli.Ben donanım vs. için note 4 derim ama kişisel olarak note 4 bana büyük gelir kullanamam.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bende note 4 tavsiye ederim tabi telefondan beklentileriniz önemli Görkem in dediklerine göre beklentilerinizi karşılaştırın.Ekran boyutu farkı da var 5.7 kullanabilir misiniz o da önemli.Ben donanım vs. için note 4 derim ama kişisel olarak note 4 bana büyük gelir kullanamam.

üstad ilk 1 hafta habire kayıyor elden yada tek elle kullanmaya çalışınca dengeyi tuturamayıp düşme ihtimali oluyor ama o süre atlatıldıktan sonra tek elle mesaj bile yazarsınız :D

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Saygılarımla, Serkan.​
Ekran ve kamera da g4 diğer herseyde note 4 kardeşim

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ön kamerası hangisinin daha iyi?

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Saygılarımla, Serkan.​
kamera ve ekran için g4 işlemci için note 4 kardeşim...

adron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note4. İthalatcı s6 1575 civarı bakabilirsn onada

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar G4'ün IPS Quantum ekranı, Note 4'ün Super Amoled ekranından iyi midir?

Kamera olarakta Note 4 ve G4 arasında büyük bir fark var mı?

Son düzenleme:

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar G4'ün IPS Quantum ekranı, Note 4'ün Super Amoled ekranından iyi midir?

Kamera olarakta Note 4 ve G4 arasında büyük bir fark var mı?
lg g4 ün daha iyi ekranı var ama o kadar büyük fark yok
Kamera konusunda da o kadar fark yok ama lg g4 daha iyi

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
lg g4 ün daha iyi ekranı var ama o kadar büyük fark yok
Kamera konusunda da o kadar fark yok ama lg g4 daha iyi

Çok teşekkür ederim hocam.

Son olarak batarya süresi konusunda gsmarena ve phonearena'da bir yazı okudum. GSMArena'ya göre Note 4 webde gezinmede yaklaşok olarak 11 saat pil süresi verirken, G4 8 saatde kaldı. Video izlemede ise Note 4 18 saat pil süresi verirken G4 7.30 saatde kaldı. Phonearena'ya göre ise Note 4 yaklaşık olarak 9 saat pil ömrü sunarken, G4 6 saatte kalıyor. Soruma gelecek olursak iki telefonun pil ömrü konusunda bu kadar ciddi bir fark var mı?

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Çok teşekkür ederim hocam.

Son olarak batarya süresi konusunda gsmarena ve phonearena'da bir yazı okudum. GSMArena'ya göre Note 4 webde gezinmede yaklaşok olarak 11 saat pil süresi verirken, G4 8 saatde kaldı. Video izlemede ise Note 4 18 saat pil süresi verirken G4 7.30 saatde kaldı. Phonearena'ya göre ise Note 4 yaklaşık olarak 9 saat pil ömrü sunarken, G4 6 saatte kalıyor. Soruma gelecek olursak iki telefonun pil ömrü konusunda bu kadar ciddi bir fark var mı?
Var var arada 200 mah olmasına rağmen lg g4 3000 mahlık pil süresinin hakkını vermiyo g4 o kadar kötü olmasada o telefona göre kötü