LG G4 Kullananlar Kulübü

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Benim s6 neden bu oyunu aynı ayarlarda yağ gibi akıtıyor acaba ? :) taraflı yorum yapmayayım diye samsungdan nefret eden iphone 6 kullanıcısı arkadaşıma da oynattım oyunu o da kusursuz oynandığını söyledi g4 ü övmek için s6 yi yermeye gerek yok :)

Burdan benim anlatmak istediğim s6 yı yerden yere vurmak değil yazılımın hala daha stabil olmaması yönünde bunu sdn editörleri de söylüyor zaten sürekli bu kadar kasmaz ancak 2500 tl verdiğin cihazın bunları yapmaması gerekiyor ve ayrıca G4 performansı düşük diyenler için koydum videoyu :)

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Burdan benim anlatmak istediğim s6 yı yerden yere vurmak değil yazılımın hala daha stabil olmaması yönünde bunu sdn editörleri de söylüyor zaten sürekli bu kadar kasmaz ancak 2500 tl verdiğin cihazın bunları yapmaması gerekiyor ve ayrıca G4 performansı düşük diyenler için koydum videoyu :)
Hocam telefonda bi çok üst düzey oyun oynadım en ufak bir kasma donma vs. herhangi bi performans sorunu yaşamadım millet bunları izleyip ona göre karar veriyor ram yüzde 90ları geçtikten sonra bi kaç kere uygulamalar arası geçişlerde saniyelik hantallaşmalar yaşadım o kadar tabi bu
da can sıkıcı bi konu orası ayri

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Hocam telefonda bi çok üst düzey oyun oynadım en ufak bir kasma donma vs. herhangi bi performans sorunu yaşamadım millet bunları izleyip ona göre karar veriyor ram yüzde 90ları geçtikten sonra bi kaç kere uygulamalar arası geçişlerde saniyelik hantallaşmalar yaşadım o kadar tabi bu
da can sıkıcı bi konu orası ayri
Dostum önceki postta da yazdım sürekli olan şeyler değil ancak yazılımın lg kadar stabil olduğunu düşünmüyorum

Reaksiyon puanı
16,118
Teşekkür ederim. Z3'de almayı düşündüm o anda, tasarımını inceledim çok kötü geldi bana G4'e göre. Tabii ki zevkleri herkesin farklıdır ama ince olmasından başka birşeyi yok. Renkler desen berbat, bir beyaz birde siyah güzel. Diğerleri yeşil böyle iğrenç bir ton, bide bakır rengi vardı oda iğrenç tabi şahsi görüşüm kimisi çok beğenir.

Bakır desen ne gold, ne krem rengi böyle koyu kötü, yeşil desen sulu boya yeşili :D

İphone 6+'ya geçmeyi düşünüyordum uzun zamandır ve geçicektimde fakat g4 kafamı kurcalamıştı ve kararı verdim :p

Olsun 5s kenarda duruyor, sanki iş adamıyız 2 telefonlu olduk...

kullanmıyorsan bana ver 5s'i...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
kullanmıyorsan bana ver 5s'i...

Kullanıyorum, dışarı çıkınca falan yanımda götürmüyorum elbette ama iosdan, yeniliklerinden ve jb çıktıktan sonra ki tweaklerden geri kalmamak için kenarda tutuyorum.

İos'u jbyi vs seviyorum ondan satmadım.

Reaksiyon puanı
16,118
Kullanıyorum, dışarı çıkınca falan yanımda götürmüyorum elbette ama iosdan, yeniliklerinden ve jb çıktıktan sonra ki tweaklerden geri kalmamak için kenarda tutuyorum.

İos'u jbyi vs seviyorum ondan satmadım.

galaxy y inat etti açılmıyor...
bir şekilde clockworkmod recovery geldi buna...

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar tekrardan hepsiburada'da sipariş takibine baktığımda siparişim tedarikçi firmadan bekleniyor diyor tahmini kargoya veriliş tarihi 05.06.2015 diyor ben adamları arayıp sordum herhangi bir gecikme olmaz dediler sizce kargoya verilir mi o tarihe kadar?

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende LG G4 almayı düşünüyorum. Birçok telefon inceledim ve şuan S3 kullanıyorum. Birdaha samsung almayacağım kesin çünkü telefonlarında o işlemciye rağmen hâlâ donma kasma gecikme takılma yapabiliyor ve yenilense de arayüzü şişiyor. En iyi arayüze sahip 2 Firmanın HTC ve LG olduğunu düşünüyorum. Hem ram kullanımı açısından hem rahatlık açısından ikisi de seri. Eğer HTC M8deki pil performansını sunabilseydi M9u alabilirdim. Fakat ekran ve kamerada da geride kalıyor. Bu yüzden G4 almayı düşünüyorum ve tek takıldığım konu şarj. Şarjı hakkında kullanan biri varsa yorum yapabilir mi? G3e göre daha mı iyi daha mı kötü?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar bende LG G4 almayı düşünüyorum. Birçok telefon inceledim ve şuan S3 kullanıyorum. Birdaha samsung almayacağım kesin çünkü telefonlarında o işlemciye rağmen hâlâ donma kasma gecikme takılma yapabiliyor ve yenilense de arayüzü şişiyor. En iyi arayüze sahip 2 Firmanın HTC ve LG olduğunu düşünüyorum. Hem ram kullanımı açısından hem rahatlık açısından ikisi de seri. Eğer HTC M8deki pil performansını sunabilseydi M9u alabilirdim. Fakat ekran ve kamerada da geride kalıyor. Bu yüzden G4 almayı düşünüyorum ve tek takıldığım konu şarj. Şarjı hakkında kullanan biri varsa yorum yapabilir mi? G3e göre daha mı iyi daha mı kötü?
Bataryayı test edecek kadar kullanabilme imkanım oldu. Açık konuşmak gerekirse G3 ile aşağı yukarı aynı olduğunu söyleyebilirim..
Kıyaslamayı sen yap.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bataryayı test edecek kadar kullanabilme imkanım oldu. Açık konuşmak gerekirse G3 ile aşağı yukarı aynı olduğunu söyleyebilirim..
Kıyaslamayı sen yap.
O zaman G4 alayım. Sizi de M8 kullananlar kulübünden biliyorum sizdeki Asya versiyonuydu galiba. Bir de ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz? Biraz araştırma yaptım ve buff almayı düşünüyorum. Fiyatı çok önemli değil 70 liraya kadar alabilirim.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
O zaman G4 alayım. Sizi de M8 kullananlar kulübünden biliyorum sizdeki Asya versiyonuydu galiba. Bir de ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz? Biraz araştırma yaptım ve buff almayı düşünüyorum. Fiyatı çok önemli değil 70 liraya kadar alabilirim.
Kırılmaz ekran koruyucu olarak Microsonic önerebilirim. F/P ürünü.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4-5 saat veriyosa iyiymis g3 de lolipopdan sonra 3-3,5 saat aliyoruz
4 saati geçeceğini zannetmiyorum. Eğer adımsayar gps nfc gibi şeyler kapatılırsa %15de güç tasarrufu açarak 4 saati ancak görür herhalde. Ben telefonu inceledim fakat uzun süre kullanma fırsatım olmadı.

yasinayaz23

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4 saati geçeceğini zannetmiyorum. Eğer adımsayar gps nfc gibi şeyler kapatılırsa %15de güç tasarrufu açarak 4 saati ancak görür herhalde. Ben telefonu inceledim fakat uzun süre kullanma fırsatım olmadı.
Anladim tesekkurler bende zenfone 5 kullaniyorum lolipop da 3,5 saat ekran suresi aliyorum :D

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Ya G3'e denk
Ya da G3'den bir tık daha iyi batarya performansı sergileyecek.

Nedeni Snapdragon 808'in güç tasarrufu konusunda başarılı olması. Snapdragon 801 gibi hızı aşırtılmış 2,5 Ghz yerine oyun ve fazla güç gerektirmeyen uygulamalar dönüşümlü olarak 6 çekirdeği kullanmak bataryaya da kar sağlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar lg g4 yeni çıktı ya şimdi almamda ilerde alıcam ama fiyatında nekadar oynama olur

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar G4 ile dns değiştirmekte zorlanan yada değiştiremeyen varsa bir video hazırladım faydalanabilirsiniz:

[video=youtube;66isfqD6RyM]https://www.youtube.com/watch?v=66isfqD6RyM[/video]

Daha yeniyim, destek için kanalıma abone olabilirseniz sizler için daha fazla video çekmeye çalışıcam.

Yakın zaman İphone 6+ iphone 5s ve LG G4 fotoğraf karşılaştırmaları gelicek.

Bir süreden sonra oyun testleri vs yapmayıda düşünüyorum, kapanış ve açılış hızları vs.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya G3'e denk
Ya da G3'den bir tık daha iyi batarya performansı sergileyecek.

Nedeni Snapdragon 808'in güç tasarrufu konusunda başarılı olması. Snapdragon 801 gibi hızı aşırtılmış 2,5 Ghz yerine oyun ve fazla güç gerektirmeyen uygulamalar dönüşümlü olarak 6 çekirdeği kullanmak bataryaya da kar sağlar.

G3'e göre daha iyi yanları:

Isınmıyor, telefon oyun oynarken Ilık oluyor.

Seviyelerde şöyle: Ilık, Sıcak, Çok sıcak, El yakan sıcak. Şu anda Sıcak bile hissetmedim cihazı, bir kaç oyun oynadım 30 dakika, onun haricinde cihaz hep elimdeydi. Videolar vs çektim youtube kanalım için vb.

Performans olarak G3'den daha iyi, frame drop olayı yok. Oyun oynarken bir nokta vardır, akıcılık ile akıcı olmamak arasında ki çizgi ( biz ona kafadan atarak 60fps diyelim mesela ) işte o çizginin üstünde oyun performansı sergiliyor ve düşüş olmuyor.

Snapdragon 810'un ısındıktan sonra çekirdek hızlarını kaça kadar düşürdüğünü bir araştır, G4'ün çok az düşüyor böylece frame drop olayı ortadan kalkıyor o akıcılık gitmiyor.

Arayüz daha stabil ve akıcı, şarj olarak net bir süre veremeyeceğim çünkü g3 ile test etmedim fakat G3'ün şarj ve ısı sorunlarını hepimiz biliyoruz, G4 çok daha iyi olduğu aşikar.

Kutusundan çıkan Quadbeat 3 kulaklığıda çok güzel, facebook sayfamda bir karşılaştırma yapmıştım zaten QB2, Earpods ve QB3.

Buradan ulaşabilirsin: https://www.facebook.com/1545414345...829.1545414345714690/1559219564334168/?type=1

Kamera olarak çok şey katılmış, manuel ayar olayı zaten muazzam olmuş. Söylenecek laf yok yani :) S6'dan bile daha iyi fotoğraflar çekiyor (deniliyor) test etmedim o yüzden kesin konuşmayacağım fakat daha iyi olduğuna eminim.

Ön kameranın 8mp olması, kalite açısından da baya katkısı olmuş diyebilirim.

Fotoğrafçılık ile ilgili bilgim sıfır, kendi başıma bir test yapmaya çalıştım, manuel olarak ayarları kaydırdım ve güzel bir görüntü elde etmeye çalıştım.

Aradaki farkı görüceksin zaten :)

Temel Çekim: https://drive.google.com/file/d/0Bwf59lwvi-fbLXhGQnEwR09LZk0/view?usp=sharing

Manuel Çekim: https://drive.google.com/file/d/0Bwf59lwvi-fbQ3R1bXd6b0NKLU0/view?usp=sharing

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
"Smart Settings" ayarlarını yapabilmek için "Konum" ayarlarında "Yerlerim" kısmı aktif olmuyor.Acaba bunun bir çözümü var mıdır?Yoksa Google'ın bazı özellikleri gibi bu özellikte ülkemizde kullanılamadığı için mi böyle, bilgisi veya fikri olan var mı?

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar G4 ile dns değiştirmekte zorlanan yada değiştiremeyen varsa bir video hazırladım faydalanabilirsiniz:

[video=youtube;66isfqD6RyM]https://www.youtube.com/watch?v=66isfqD6RyM[/video]

Daha yeniyim, destek için kanalıma abone olabilirseniz sizler için daha fazla video çekmeye çalışıcam.

Yakın zaman İphone 6+ iphone 5s ve LG G4 fotoğraf karşılaştırmaları gelicek.

Bir süreden sonra oyun testleri vs yapmayıda düşünüyorum, kapanış ve açılış hızları vs.

G3'e göre daha iyi yanları:

Isınmıyor, telefon oyun oynarken Ilık oluyor.

Seviyelerde şöyle: Ilık, Sıcak, Çok sıcak, El yakan sıcak. Şu anda Sıcak bile hissetmedim cihazı, bir kaç oyun oynadım 30 dakika, onun haricinde cihaz hep elimdeydi. Videolar vs çektim youtube kanalım için vb.

Performans olarak G3'den daha iyi, frame drop olayı yok. Oyun oynarken bir nokta vardır, akıcılık ile akıcı olmamak arasında ki çizgi ( biz ona kafadan atarak 60fps diyelim mesela ) işte o çizginin üstünde oyun performansı sergiliyor ve düşüş olmuyor.

Snapdragon 810'un ısındıktan sonra çekirdek hızlarını kaça kadar düşürdüğünü bir araştır, G4'ün çok az düşüyor böylece frame drop olayı ortadan kalkıyor o akıcılık gitmiyor.

Arayüz daha stabil ve akıcı, şarj olarak net bir süre veremeyeceğim çünkü g3 ile test etmedim fakat G3'ün şarj ve ısı sorunlarını hepimiz biliyoruz, G4 çok daha iyi olduğu aşikar.

Kutusundan çıkan Quadbeat 3 kulaklığıda çok güzel, facebook sayfamda bir karşılaştırma yapmıştım zaten QB2, Earpods ve QB3.

Buradan ulaşabilirsin: https://www.facebook.com/1545414345...829.1545414345714690/1559219564334168/?type=1

Kamera olarak çok şey katılmış, manuel ayar olayı zaten muazzam olmuş. Söylenecek laf yok yani :) S6'dan bile daha iyi fotoğraflar çekiyor (deniliyor) test etmedim o yüzden kesin konuşmayacağım fakat daha iyi olduğuna eminim.

Ön kameranın 8mp olması, kalite açısından da baya katkısı olmuş diyebilirim.

Fotoğrafçılık ile ilgili bilgim sıfır, kendi başıma bir test yapmaya çalıştım, manuel olarak ayarları kaydırdım ve güzel bir görüntü elde etmeye çalıştım.

Aradaki farkı görüceksin zaten :)

Temel Çekim: https://drive.google.com/file/d/0Bwf59lwvi-fbLXhGQnEwR09LZk0/view?usp=sharing

Manuel Çekim: https://drive.google.com/file/d/0Bwf59lwvi-fbQ3R1bXd6b0NKLU0/view?usp=sharing
Vikings facebook sayfasını takip ediyorum da senin adın Burak değil mi o videoları yapan sen misin

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
LG G4 ile kedimi çektim temel ayarlarda ( manuel kısmı ile oynasam çok iyi sonuçlar alabilirdim ama kedi yerinde durmuyor :D )

Tam kalite için: https://drive.google.com/file/d/0Bwf59lwvi-fbMktvc1hsY1RJQVE/view?usp=sharing

zsFA6jKfcdigtqtQ1Z_R48g2aVBUzeQfndGmmlau-MkaSh7eHB_rxzfx3T9yMAYWIyDi6qaa=w1656-h805-rw

Vikings facebook sayfasını takip ediyorum da senin adın Burak değil mi o videoları yapan sen misin

Hayır adım Cem, imzamda kullandığım C.K Adımın ve soyadımın baş harfleri. Videoyu çeken kişi evet benim, Burak Şolt adlı kişi hem G2 hemde G4 sayfamızın adminlerinden.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
LG G4 ile kedimi çektim temel ayarlarda ( manuel kısmı ile oynasam çok iyi sonuçlar alabilirdim ama kedi yerinde durmuyor :D )

Tam kalite için: https://drive.google.com/file/d/0Bwf59lwvi-fbMktvc1hsY1RJQVE/view?usp=sharing

hP6cYPPGrkgLTo10iKUCSpSvzOzEURFC4UGFRIjNbGSWcO56OAJcDZVqlVoL_WWJgpDVKy1t=w1656-h805-rw

Hayır adım Cem, imzamda kullandığım C.K Adımın ve soyadımın baş harfleri. Videoyu çeken kişi evet benim, Burak Şolt adlı kişi hem G2 hemde G4 sayfamızın adminlerinden.
Güzel güzel harika paylaşımlar var sayfada

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Güzel güzel harika paylaşımlar var sayfada

Teşekkürler, daha fazla paylaşımlarda gelicek. Yavaş yavaş bir şeyler yapmaya çalışıyorum bakalım. Bu arada cihaz harika ama ya.

G2'den 5s'e, 5s'den G4'e geçtim G2 üzerine çok şey katılmış.

Bu cihaz G3'ün değil G2'nin devamı olmuş, G3 gibi hayal kırıklığı bir cihaz değil. Çok başarılı, ısınmıyor, kamerası harika, arayüzü harika, çok performanslı bir cihaz yani bayıldım diyebilirim.

Tasarımı ve arka deri kapağı inanılmaz. Anneme aldığım g4'ün arka kapağı derili olan değil böyle parlıyor şu :

11169204_883724985054837_2411783733103277879_n.jpg

Bunuda beğendim, kapaklar satıştamı bilmiyorum fakat satışa çıksın yedek olarak 3-5 tane kapak alıcam hem deri hemde böyle, tüm renkler ile uyumlu oluyor yanlışım yoksa.

Benimki de bu :D

11246973_884535611640441_5476534583882476043_n.jpg

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim deri olan pek içime sinmedi. Çiziliyor hemen aşınıyor bide cebe koyarken falan takılıyor. Ben bir de quick circle kılıf kullanacağım alırsam zaten görünmeyecek deri falan. O yüzden plastik olan daha mantıklı bana kalırsa kılıf kullanacaklar için. Yurtdışında deri olan daha pahalı burada fiyatlar aynı. Ben bunu şöyle yorumluyorum; aslında bizin aldığım fiyat deri olanın fiyatı fakat plastik olanı da o fiyata çekip satıyorlar.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler, daha fazla paylaşımlarda gelicek. Yavaş yavaş bir şeyler yapmaya çalışıyorum bakalım. Bu arada cihaz harika ama ya.

G2'den 5s'e, 5s'den G4'e geçtim G2 üzerine çok şey katılmış.

Bu cihaz G3'ün değil G2'nin devamı olmuş, G3 gibi hayal kırıklığı bir cihaz değil. Çok başarılı, ısınmıyor, kamerası harika, arayüzü harika, çok performanslı bir cihaz yani bayıldım diyebilirim.

Tasarımı ve arka deri kapağı inanılmaz. Anneme aldığım g4'ün arka kapağı derili olan değil böyle parlıyor şu :

11169204_883724985054837_2411783733103277879_n.jpg

Bunuda beğendim, kapaklar satıştamı bilmiyorum fakat satışa çıksın yedek olarak 3-5 tane kapak alıcam hem deri hemde böyle, tüm renkler ile uyumlu oluyor yanlışım yoksa.

Benimki de bu :D

11246973_884535611640441_5476534583882476043_n.jpg
Ben de iPhone 6 Plus almıştım hatta siz tavsiye etmiştiniz daha sonra Jailbreak çıkmayınca sattım baya bekletti çünkü hepsiburadadan LG G4 Siyah Deri olanından sipariş ettim şu an yolda geliyor :) Aslında başta iPhone 6 Plus 16 gb almam hataydı ya ben sırf kaliteli uygulamaları var diye iOS'u tercih etmiştim ama uygulama her şey değilmiş onu anladım :) :D