LG G4 Batarya Performansı İle İlgili Merak Ettikleriniz.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba arkadaşlar.

Sayfamızdan Burak Şolt adminimiz G4'ün bataryasını test etti. LG Tarafından incelemek için G4 kazanmıştı kendisi hala daha testler yapıyor.

LG G4'ün batarya performansı ile ilgili yorumu: Sevgili LG G4 günlüğü,Telefonu şarjdan aldığımdan beri Wi-fi kullanıyorum, toplamda 5.30 saat ekran süresi aldım, yarım saat Deemo, yarım saat RR3 oynadım, 20 dakika Facebook'ta, 15 dakika da Twitter da takılmışım. 34 saattir de açıkmış telefon, benim için de diğer akıllı telefonlara kıyasla da gayet iyi değerler bunlar.

10247193_1564288910493900_29869470605256659_n.jpg

1392062_1564288923827232_2039445233539163942_n.jpg

11407059_1564288933827231_7630081245068126083_n.jpg

10304499_1564288950493896_2193022364252673568_n.jpg

Şahsi yorumuma gelicek olursak, bildiğiniz üzere bende G4 kullanıcısıyım ve bir çok kişi g4'ün batarya performansını merak ediyor. Benim aldığım değerler daha iyi çünkü telefondan test harici oyun oynayan biri değilim hatta hemen hemen hiç oynamam diyebilirim.

Yakın zamanlarda oyun oynamadan sadece sosyal medya, mesajlaşma ve video ( film, dizi ) izlemek üzerine bir test paylaşabilirim.

Kısaca bir günü çok rahat çıkartabiliyor ve oyunda oynayabiliyoruz bu süre zarfında, 3000mAh'lık bataryasının avantajı cihaz boşta beklerken kendini gösteriyor, daha uzun süre dayanabiliyor.

Saygılarımla Vikings & C.K...

RuiCosta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Video kaydında seslerin çok tiz çıktığı söyleniyor bu konuda bi deneme yapabilir misin ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Video kaydında seslerin çok tiz çıktığı söyleniyor bu konuda bi deneme yapabilir misin ?

O sorun galiba Shiftdelete.net'e yollanan G4'e özel bir sorun sanırım. Bu videoyu LG G4 ile çektim geçenlerde sayfaya duyuru yapmak için, ses gayet net tiz falan yok yani normal çalışıyor.

Hatta video falan çeker atarımda, konuşma seside normal gayet kaliteli geliyor yani öyle çekmeme duymama gibi sorunlar yok telefonda.

Dediğim gibi Shiftdelete.net'e yollanan telefon arızalı.

[video=youtube;KXbyVK2hMhM]https://www.youtube.com/watch?v=KXbyVK2hMhM[/video]

RuiCosta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O sorun galiba Shiftdelete.net'e yollanan G4'e özel bir sorun sanırım. Bu videoyu LG G4 ile çektim geçenlerde sayfaya duyuru yapmak için, ses gayet net tiz falan yok yani normal çalışıyor.

Hatta video falan çeker atarımda, konuşma seside normal gayet kaliteli geliyor yani öyle çekmeme duymama gibi sorunlar yok telefonda.

Dediğim gibi Shiftdelete.net'e yollanan telefon arızalı.

[video=youtube;KXbyVK2hMhM]https://www.youtube.com/watch?v=KXbyVK2hMhM[/video]
Evet forumdaki videoda gördüm bende alma niyetim var S6 ile G4 arasında kararsızım..G4 ün ram tüketimi nasıl acaba daha doğrusu yukarı da sadece batarya performansı konusunda yazmışsın..Kamera ve diğer donanımlarından bahseder misin ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Evet forumdaki videoda gördüm bende alma niyetim var S6 ile G4 arasında kararsızım..G4 ün ram tüketimi nasıl acaba daha doğrusu yukarı da sadece batarya performansı konusunda yazmışsın..Kamera ve diğer donanımlarından bahseder misin ?

S6'dan daha iyi bir telefon bunu söyleyebilirim. S6'nın performans sorunu var, touchwiz arayüzü var, mobil veri bildirim panelinde kayboluyormuş sonra telefonun mobil verisi kapanmıyormuş şarjı gidiyormuş, g4'den daha kötü batarya performansı var, g4'ün fotoğraf kalitesi daha iyi.

%90 ram tüketiyormuş S6, G4 %60-%70 kullanıyor. Söylenecek pek bişi yok, o boş exynosa aldanma boşuna daha doğuru düzgün oyun oynatamıyor bile...

Al G4'ü kafan rahat olsun hiç öyle aksiyonlara gerek yok. Arada bayada fiyat farkı var deymez yani.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
S6'dan daha iyi bir telefon bunu söyleyebilirim. S6'nın performans sorunu var, touchwiz arayüzü var, mobil veri bildirim panelinde kayboluyormuş sonra telefonun mobil verisi kapanmıyormuş şarjı gidiyormuş, g4'den daha kötü batarya performansı var, g4'ün fotoğraf kalitesi daha iyi.

%90 ram tüketiyormuş S6, G4 %60-%70 kullanıyor. Söylenecek pek bişi yok, o boş exynosa aldanma boşuna daha doğuru düzgün oyun oynatamıyor bile...

Al G4'ü kafan rahat olsun hiç öyle aksiyonlara gerek yok. Arada bayada fiyat farkı var deymez yani.
haklısın aslındada bazı s6 nın sorunları yazılımsal g4 5.1 ile geliyor s6 5.0.2 ile 5.0 lı tüm telefonlarda ram kullanımı aşırı çok buna s6 da dahil ben nexus 5 de denedim onda bile fazla yiyordu performans sorunuda ramden kaynaklı mobile veri kaybolması benim yakınlarımda olmadı ama varmış öyle bir sorun forumlarda gördüm bu sorunlar yazılımsal ve nerdeyse hepsi 5.1.1 güncellemesi ile düzelecektir batarya da aynı şekilde 5.0 da çok gidiyor oda bi nebze düzelir batarya kullanım süreleri ne tolga cem küçükyılmaz benzer demişti ama 3 aşşa 5 yukarı aynı demişti oyun sorununuda senle daha önce konuşmuştuk 1-2 gün önce snapragon un adrenoya göre optimize edilir oyunlar bundan stabil olur exynosda ben sadece gta sanandreas da sıkıntı gördüm diğer oyunlar gayet akıcı ve sorunsuz o gtada ki rockstar games ın güncelleme çıkarması lazım s6 yla optimize olması için....

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Biz 4 saat alıyoruz ortalama. 3G farkı.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Mobil veri de bu tüketme orani cok daha artacaktir. O kadar da iyi değil. Lg G4 deki sacmaliklardan biri 3 seferdir ayni bataryayi önümüze koymasi. Ne twlefon inceldi ne de batarya mAh arttırıldı bana göre eksiği bu

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sayfa adminlerimizden Burak Şolt'dan yeni bir test daha:

'' Sevgili LG G4 günlüğü,

bu gece sabaha kadar çizgi roman okudum, Wi-Fi açık, ekran ışığı en düşükte.

G2'de aldığım batarya performansının ta kendisi, buna çok sevindim doğrusu :) ''

11692538_1571240773132047_4068818298585561496_n.png

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Tüm gün 3g ve otomatik parlaklık ile çekilen ekran görüntüsü atılmıyor ise bu işte bir terslik var demektir, belki de cesareti yok arkadaşın atmaya. Cihaz 3 saat 15 dakkada 3g,navigasyon müzik ne yaparsanız yapın bitiyor. G3'ten daha kötü sonuçlar alıyor. Milleti böyle gaza getirmeyin.

RdOCvMQ.png

xchL2kY.png

3G her daim açık Z2, şu görüntü sizde hayal :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
@memogoren Testleri ben yapmadım Burak yaptı. Yapmasını yada neler yapması gerektiğini söylemedim ve rıcada bulunmadım zaten. Kendisi yapıp sayfada paylaşıyor bende alıp buraya aktarıyorum. Sonuçta o değer alınmışmı? alınmış, orada 3g tüm gün açık yazmamış ki zaten. Ekran parlaklığı en kısıkta tüm gece sabaha kadar çizgi roman okumuş ve wifi hep açıkmış.

Şimdi Burak abi ile konuşup istediğin testi yapmasını rica edicem. Navigasyon olayına gelirsek, kullanıp kullanmamak Burak abiye kalmış çünkü evde navigasyon açıcak hali yok :mrgreen: ama tüm gün 3g'yi açık bırakmasını ve otomatik parlaklıkta bırakmasını rıca edicem ve normal nasılsa öyle kullansın.

Hiç oyun oynamasın diye not düşerim, eğer kabul ederse yapabilir ve burada paylaşırım.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Swap İphone 5s satıp üstüne para ekleyip g4 alsam nasıl değerlendirirsin? Daha gelmedi cihaz.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Swap İphone 5s satıp üstüne para ekleyip g4 alsam nasıl değerlendirirsin? Daha gelmedi cihaz.

Ben 5s'den geçtim. Eksi yanları parmak izini arıyorsunuz ve aliminyum malzeme kalitesinide. Elde tutunca iphone gibi premium his vermiyor ama deri modeli biraz daha iyi his veriyor, seramik kapaklılara göre.

Bunların haricinde - yanı yok yani, ha var yazılımsal olarak var. Onlarda app store'un google play storedan daha iyi olması gibi ufak tefek ayrıntılar.

Ama G4'ün getirileri 5s'in götürülerinden çok daha tatmin edici. Onu söyleyebilirim, özellikle ekran ve kamera olarak büyük bir değişim sizi bekler onuda belirtiyim.

5s'i elime alınca oyuncak gibi kalıyor ekranı küçücük, insanın gözü alışıyor ya G4'e :D

Şimdi G4 serviste, 5s kullanıyorum ve ekranına alıştım tekrardan, g4 gelince oha ne kadar büyükmüş diyecem ve g4'e de alışıcam :D

Ekran boyutu ve çözünürlük olarak baya tatmin edici öneririm.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
@memogoren Testleri ben yapmadım Burak yaptı. Yapmasını yada neler yapması gerektiğini söylemedim ve rıcada bulunmadım zaten. Kendisi yapıp sayfada paylaşıyor bende alıp buraya aktarıyorum. Sonuçta o değer alınmışmı? alınmış, orada 3g tüm gün açık yazmamış ki zaten. Ekran parlaklığı en kısıkta tüm gece sabaha kadar çizgi roman okumuş ve wifi hep açıkmış.

Şimdi Burak abi ile konuşup istediğin testi yapmasını rica edicem. Navigasyon olayına gelirsek, kullanıp kullanmamak Burak abiye kalmış çünkü evde navigasyon açıcak hali yok :mrgreen: ama tüm gün 3g'yi açık bırakmasını ve otomatik parlaklıkta bırakmasını rıca edicem ve normal nasılsa öyle kullansın.

Hiç oyun oynamasın diye not düşerim, eğer kabul ederse yapabilir ve burada paylaşırım.
Şimdi hocam yanlış anlama da, bu adam tüm gün evde mi yaşıyor :D Asosyal mi? Atıyorum kız arkadaşınla bukusmaya gidince nasıl davranırsın? Buluşma öncesi habire mesajlaşılır. Güneş altında yeri gelir full parlaklık olur arada, fotograf için zaman harcanır belli bir süre. Hani benim dediğim bu, günlük kullanım. Evde oturup test yapmak ile olmaz ki canım :D 3 günlüğüne verin bir G4 testi görün :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Şimdi hocam yanlış anlama da, bu adam tüm gün evde mi yaşıyor :D Asosyal mi? Atıyorum kız arkadaşınla bukusmaya gidince nasıl davranırsın? Buluşma öncesi habire mesajlaşılır. Güneş altında yeri gelir full parlaklık olur arada, fotograf için zaman harcanır belli bir süre. Hani benim dediğim bu, günlük kullanım. Evde oturup test yapmak ile olmaz ki canım :D 3 günlüğüne verin bir G4 testi görün :D

Hayır evden kastım navigasyon olayı :D yani yürürken navigasyon açmazsın, Burak abinin arabası yoksa navigasyonu ne yapsın :D sen soruyorsun ya navigasyon 3g falan diye, bende diyorum ki navigasyonu açma gereği duymayacağı için 3g açtırırım ve normal kullanım yaptırtırım oyunsuz. Normal kullanımda dediklerini kapsıyor, dışarı çıkıp gezmek vs olayları :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Navigasyonu araba ile kullanmayanla gerek yok ki hocam. Mesela aklına geldi, Papa Jones açılmış. Sonra 15 dakka yürüyüp ulaşıyorsun hedefe, bahsettiğim bu.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Navigasyonu araba ile kullanmayanla gerek yok ki hocam. Mesela aklına geldi, Papa Jones açılmış. Sonra 15 dakka yürüyüp ulaşıyorsun hedefe, bahsettiğim bu.

Tamamdır ilettim hepsini kabul edip etmediğini yazarım. Etmezse benim cihaz servisten gelsin test etmek isterim fakat net paketim yok, vodafone'a geçtim faturasız :D onu nasıl şey yapıcaz acaba :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Servislik ne oldu?

Burak abiden cevap geldi '' Sabah 9:30 akşam 19:00 full 3G, otomatik parlaklık, oyun yok, 4-4.30 saat ekran süresi veriyor. Navigasyon kullanmıyorum gün içinde. ''

Servis işine gelirsek, hala bir cevap gelmedi sadece teknik servisimize ulaştı işte çalışmalar devam ediyor tarzında mesaj geldi o kadar. Aynı sorun annemin cihazda da var. Örnek AA oynuyorum yada Candy Crus Saga, AA'da o dönen zımbırtı bazen kasarak dönüyor, ufak mili saniyelik takılmalar oluyor cand cursh sagada vs. Her türlü oyunu test ettim banamısın demedi sonra her iki cihazda bir süreden sonra bu sorun meydana çıktı.

Sanırım ilk parti olduğu için olabilir, her neyse benim ki gelsin annemin cihazı yollayacam. İkimizde buff kullanıyoruz, koruyucudan kaynaklıysa dokunmatiklik sorunu rahatlarım :D çünkü ekran koruyucu ile yolladım servise.

Diğer kasma sorunu ise donanımsal yada yazılımsal olabilir, son gelen update 180mblık kurdum ama sorun devam ediyor annemin cihazda. Bakalım ne diyecekler.