LG G3'ten yeni bilgiler!

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
LG'nin bir sonraki üst seviye telefonu G3, son dedikodulara göre su geçirmez bir gövde ve QHD (Quad HD) ekranlagelecek.
Hollandaca web sitesi lgg3kopen.nl'nin yayınladığı bir ekran görüntüsünde ise LG G3'e ait olduğu iddia edilen bir kullanıcı arayüzü görünüyor. Yeni arayüzün minimal yapısı ve şık simgeleri dikkat çekiyor. "Düz" tasarım, gerçek olmayan 3 boyutlu görünümü ortadan kaldırıyor

Son günlerde farklı kaynaklardan tekrarlanan bilgilere göre LG G3, 2.560x1.440 çözünürlüklü QHD ekranla (qHD değil, Quad HD) gelecek. lgg3.com web sitesinin sızdırdığı hız testi sonuçlarına göre ise telefon, Android 4.4 ile çalışıyor

Güney Kore merkezli Asiae.co.kr web sitesine göre G3, 17 Mayıs 2014'te piyasaya sürülecek.

2014-11.jpg

Kaynak : Anlatım içlerinde verilmiştir...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
S800 ile gelecek diyen kaynak var öyle olursa ne g flex ne g3 alınır. G2 kullanan devam eder.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Snapdragon 800 ile gelirse zaten 2k ekran olmaz eğer 800 veya 801 ile gelirse gene alınmaz ama düşünülebilir tabikide , 805 ve 810 olursa tadından yenmez

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Çözünürlüğü arttırıp işlemciye bindirmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

erso81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu telefon G3 ise LG eski kötü günlerine geri döner,G2 performansında olmaz 2k ekranla s800 :thumbdown:

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bir dahaki alacağım telefonun Eski sürümü Eski sürümü diyorum daha çıkmadan çünkü en az daha 3 sene telefon almam Gm discovery elimde kalmazsa :D

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence bu adamlar bizimle dalga geçiyorlar. 4K diye bişi yok :p

Ya en basitinden 2048 2K 4096 4K olarak düşünülebilir.38.. bilmem ne px. de UHD diye geçiyor standartlarda.Ama söz misali UHD ye de 4K deniliyor.Aslında 4K nın 4096 çözünürlük olması lazım.Ben onu öylesine dedim zaten :D Sony Vaio da çalışan bir yetkiliyle mülakatta soruyorlar UHD ile 4K arasında hangisini kullanmalıyız diye,adam kendisi bile öyle bir açıklama yapıyor ki sonuç itibariyle şöyle "4K da UHD de yerin dibine batsın" :)))

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben buna bakalı çok oldu.Yalnız şu var ki wikipedia daki bilgiler alıntıdır,derleme toplamadır.Üstelik ben kendim de dedim 38.. px. UHD de 4K olarak söyleniyor.Ama basit standart olarak 4096 px.dir 4K.Onu demeye çalışıyorum,bu konuda bir anlaşma yok zaten.Biraz daha araştırma yap görürsün.Tartışacak bir şey yok esasında,çünkü ortada net bir şey yok.

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben buna bakalı çok oldu.Yalnız şu var ki wikipedia daki bilgiler alıntıdır,derleme toplamadır.Üstelik ben kendim de dedim 38.. px. UHD de 4K olarak söyleniyor.Ama basit standart olarak 4096 px.dir 4K.Onu demeye çalışıyorum,bu konuda bir anlaşma yok zaten.Biraz daha araştırma yap görürsün.Tartışacak bir şey yok esasında,çünkü ortada net bir şey yok.
Aynen öle altta 4096 px de 4k olarak yazmış biraz karışık bir durum sanırım hani bu linki atmamın sebebi bilgimin kaynağının orası olmasıdır.Kısacası QHD 4k ekran değil meselemiz odur sdnde hep 2k 2k diyorlardı sanırım QHD 2k ekran.Ben istiyorum ki hani telefon 4k çekiyor bari ekranda 4k olsunda çektiğimiz videoyu çektiğimiz kalitede izleyelim yoksa sadece boyut artar manası olmaz hani dicekler belki 4k TV'de izle bizde bırak 4kyı daha 37ekran televizyon var kutu gibi :D

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hd 720p dir 1440x2560 quad hd dir en ve boyun her ikisinin de iki ile çarpılması sonucu 4 kat hd görüntü elde edilir 720x2=1440 1280x2=2560 bu yüzden 2k denir

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aynen öle altta 4096 px de 4k olarak yazmış biraz karışık bir durum sanırım hani bu linki atmamın sebebi bilgimin kaynağının orası olmasıdır.Kısacası QHD 4k ekran değil meselemiz odur sdnde hep 2k 2k diyorlardı sanırım QHD 2k ekran.Ben istiyorum ki hani telefon 4k çekiyor bari ekranda 4k olsunda çektiğimiz videoyu çektiğimiz kalitede izleyelim yoksa sadece boyut artar manası olmaz hani dicekler belki 4k TV'de izle bizde bırak 4kyı daha 37ekran televizyon var kutu gibi :D
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] abinin dediği gibi belli bir kalite seviyesinden sonra telefonda kalitenin pek anlamı kalmaz,çünkü telefon zaten minnacık ekran.Bu farklar büyük ekranlı tvlerde kendini belli ediyor özellikle.Kafana takma yani boşuna böyle şeyleri.4k çek tvde izle,telefonda izlemesen de olur,2kdan pek farkı yok telefonda.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
aslında 2k diyip kestirip atmak da doğru değil neyin 2k sı der adam değil mi ?

1080x1920 fhd oluyor
2160x3840 uhd oluyor
ancak 4k nın türleri var 2160x3840 da 4k 2160x4096 da 4k
biri 540x960 dan devşirme diğeri 540x1024 den neyden devşirme olduğuna göre de farklı isimler alıyor 4k xxxxxx,4k xxxxxx diye

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Elbruz46 abinin dediği gibi belli bir kalite seviyesinden sonra telefonda kalitenin pek anlamı kalmaz,çünkü telefon zaten minnacık ekran.Bu farklar büyük ekranlı tvlerde kendini belli ediyor özellikle.Kafana takma yani boşuna böyle şeyleri.4k çek tvde izle,telefonda izlemesen de olur,2kdan pek farkı yok telefonda.

kesinlikle.. burdan ufak bir bilgilendirmede ben yapayım 4k telefonu elinize aldığınızda zannedeceksiniz ki piksel fazla diye daha net canlı güzel görüyorum ama yanlış görüntüleme teknolojisini değiştirecekler bir taraftan.

Yarasının gözleri(aslında sensör) nasıl görmüyorsa insan gözü de 5inch ekranda normal telefon kullanma mesafesinde fhd uhd farkedemez (aynı teknoloji ile üretilip sadece piksel yoğunluğu artılarak üretilen iki ekran). Derseniz eğer ben telefonu büyüteçle kullanıcam o zaman haklısınız

Reaksiyon puanı
16,118
onu bunu bırakın 15-20 yıl önce bu bile yoktu 1920x1080 piksel ekranı 4'' yapamazsın derlerdi...

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
15 20 yil once 23 inch ekrana fhd goruntu verecek donanim bile yoktu son kullanici icin :)

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Hadi hayirlisi yine iddi gelicek lg bide oyunlardaki isinma sorununi cozdumu tmmdir.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Peki asıl soru gelsin :D 4K teknolojisini 5inç ekrana sığdırabilmek gibi bir teknoloji var mı şu anda? Monitör yapımı bile oldukça zorken telefon ekranına 8milyon kadar pikseli sığdırmak ne kadar mümkün?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gerek de yok zaten ya.Ama telefon şirketleri sırf daha fazla para yolmak adına "Oooo 4K bu telefon"naraları içinde milleti son kuruşuna kadar soyacaksa,bulurlar bir yolunu :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Cep Telefonu Firmaları Türkiye İçin Bir Detayı Kaçırıyorlar DVB için Bir Donanımları Yok .!

4K Nedir Arkadaşlar 3 Dakikalık video 3GB nerdeyse . Ne işe Yarar Kullanışsız olduktan sonra

Reaksiyon puanı
16,118
Peki asıl soru gelsin :D 4K teknolojisini 5inç ekrana sığdırabilmek gibi bir teknoloji var mı şu anda? Monitör yapımı bile oldukça zorken telefon ekranına 8milyon kadar pikseli sığdırmak ne kadar mümkün?

bu dediğini yapan mühendis kör olmuş yaparken kafasını fazla vurmaktan çatlatmışta ...
nano teknoloji ile mümkün olur ilerde 16k yapmak için uğraşıyorlar gün gelecek full hd cihazlar vga cihazların muamelesi görecek...
kızartçaklar ben bir 14'' crt monitör kızarttım mesela.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bu dediğini yapan mühendis kör olmuş yaparken kafasını fazla vurmaktan çatlatmışta ...
nano teknoloji ile mümkün olur ilerde 16k yapmak için uğraşıyorlar gün gelecek full hd cihazlar vga cihazların muamelesi görecek...
kızartçaklar ben bir 14'' crt monitör kızarttım mesela.

Yav 2050'de uçan arabalar da olucak da G3 için dedim ben o yorumu :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
@Elbruz46 abinin dediği gibi belli bir kalite seviyesinden sonra telefonda kalitenin pek anlamı kalmaz,çünkü telefon zaten minnacık ekran.Bu farklar büyük ekranlı tvlerde kendini belli ediyor özellikle.Kafana takma yani boşuna böyle şeyleri.4k çek tvde izle,telefonda izlemesen de olur,2kdan pek farkı yok telefonda.

Aynen öyle.
Şöyle düşünmek lazım insan gözü normal mesafede bir ekrana baktığında, o ekran 300 ppi üzeriyse pikselleri seçemiyor.

Yani bir inçlik bir alanda 300 piksel olması ile 600 piksel olması arasında bizim gözlerimiz için bir fark yok.

Cep telefonlarının ekran boyutlarını gözönüne alırsak.

300 ppi üzerinde bir piksel yoğunluğu olduğu sürece full hd, 2k 4k gözümüzle ayırt edebileceğimiz ciddi kalite farkı sunmaz.

Peki neden bu çözünürlükler artıyor?

Çözünürlük artması aynı zamanda dosyaların boyutlarının artması demek. Eskiden 256 mb bize yeterken şimdi 64 gb cihazlar yetmiyor. Bşr video 4gb yer kaplarsa elbette 64 gb yetmez...

Daha çok kapasiteli cihazlara olan ihtiyacımız zorla arttırılıyor... gözümüz 2k ile 4k yı ayırt edemiyor ama dosya boyutlarımız iki kat arttığında artık daha çok kapasiteli cihazlara yöneliuoruz mecburen.

Sadece kapasite değil. İşlemciler ve grafik donanımları da çözünürlüğün lüzumsuz artması ile gelişmek zorunda kalıyor.

Normalde her ihtiyacımızı karşılayacak bir işlemci çözünürlük 4k ya çıktığında artık yetersiz kalıyor ve biz daha güçlü donanımları olan cihazlara ihtiyaç duyuyoruz. Oysaki hala gözümüz ciddi bir fark algılayamıyor...

Çözünürlükle birlikte donanımlar artıyor ve bizler de oooh canavar gibi özelliklere sahip telefonlarımız var diye gaza gelip değişik bir haz yaşıyoruz.

Tabi sözüm evinde 4k televizyonu olan ve sürekli cep telefonu ile çektiği videoları bu televizyonda izleyen milyonlarca insana değil!!!!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam. QHD, 2k, 4k, hd vs. çözünürlük hesapları şöyle yapılmaktadır.

Quad HD, işlemci çekirdeği ile aynı mantıktır yani 4 tane hd çözünürlük değerindedir.

HD çözünürlük; 720x1280 pikseldir. 720x1280 = 921600 adet piksel eder.
Quad HD (2560x1440) = 4xHD yani 2560x1440 = 4x921600 = 3686400 adet piksel eder.

Görüldüğü gibi QHD, tam 4 adet HD çözünürlüğüne eşdeğerdir.

Son mesajlar