LG G3 Root yapma

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Root işlemi garantiyi götürür ve telefona zarar verebilir, '' sağlıklı bir yükleme yaparsanız '' sorun çıkmaz.

Oluşucak sorunlardan ben sorumlu değilim, sorumluluk size ayittir ama elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.

LG G3 Root model listesi:

Kore modeli G3 (F400K/L/S)
Uluslararası modeli G3 (D855)
AT&T modeli G3 (D850)
T-Mobile modeli G3 (D851)
Kanada modeli G3 (LG-D852)
Spirint modeli G3 (LS990)
Verizon modeli G3 (VS985)
Şimdi model listesini inceledikten sonra root atma işlemine geçelim;

Not: Usb hata ayıklama, Sahte konumlara izin ver 'i geliştirici seçeneklerinden açabiliyoruz, Ayarlar>Genel>Telefon Hakkında> Yazılım bilgileri>Yapım numarasına 8 9 kez tıklayıp geliştiri olun, ayarlar genel'e girince en aşağıda Geliştirici Seçeneklerini görüceksiniz.

Ayarlar>Genel>Güvenlik'ten bilinmeyen kaynaklarıda etkinleştirin.

Cihazınızın %50’nin üzerinde şarj seviyesine sahip olduğunu kontrol ettikten sonra USB hata ayıklama seçeneğini cihazınızın ayar bölümünden aktifleştirin. Ayrıca dosyalarınızın yedeğini almayı ve orijinal USB kablosu kullanmanız gerektiğini unutmayınız.

Bu adresten IO Root adlı programı bilgisayarınıza indirin, daha sonra LG G3 cihazınızı uçak moduna alıp USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. İndirdiğiniz dosyada root.bat adlı içeriği çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra karşınıza bir CMD komut dosyası gelecektir onu enter yapıp ilerleyin.

İşte işlem bu kadar. LG G3 cihazınıza root atma işlemini tamamladınız.

Kaynak

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Towelroot da çalışıyor :mrgreen: Bizzat denedim. (Bu arada mesajı okuyanlar mesaj tarihini dikkate alsın çünkü ileriki güncellemelerde çalışmayabilir.)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Güzel konu olmuş yedek almaya gerek yok onu değiştirirsen daha güzel olcak :)

Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] alıntı yaptıysan kaynağını belirtmen gerek diye düşünüyorum. :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kaynak konuya eklenmiştir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba bende dun aldim lg g3 aldiktan sonra kucuk bi guncelleme yapti telefon ondan sonra denemdim ben root yapmayi ne yaptiysam olmadi herşey dogru ama son aşamada installed aborted diyo nedendir acaba 3 fakli araştirdim internetten ama olmadi guncelledigimden dolayimi olmadi acaba yardimci olursaniz sevinirim

trowzeen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, LG G3 ün root yardımıyla 2K ekranının kapatılabileceğini(yani ekran kullanımının diğer cihazlar gibi olabileceğini) okudum birkaç yerde. Doğruluk payı var mıdır? Şayet cihazın performansını arttırmak adına yapılabilecek bir işlem gibi duruyor.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Bana Göre Piyasa Yeni Çıkmış Telefonlara Root Yapmak Şaçma He Ne Zamanki Güncelleme Desteğini Keserler O Zaman Yapıcak Birşey Yok

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Merhabalar, LG G3 ün root yardımıyla 2K ekranının kapatılabileceğini(yani ekran kullanımının diğer cihazlar gibi olabileceğini) okudum birkaç yerde. Doğruluk payı var mıdır? Şayet cihazın performansını arttırmak adına yapılabilecek bir işlem gibi duruyor.

Ekran kapanırsa nasıl kullanacaksın :p Çözünürlüğü 2K'den 1080p'ye düşürmekten bahsediyorsan, 2K ekranlı telefon almanın anlamı kalmıyor o zaman.

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
az evvel bende sordum tasarımı felan g2den daha iyi kamerasıda g2den daha iyi oyuzden keşke fhd olsaymış çözünürlük yapma şansı varsa daha iyi ben alırsam yaparım yoksa şarj su gibi gider

trowzeen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kapanırsa nasıl kullanacaksın :p Çözünürlüğü 2K'den 1080p'ye düşürmekten bahsediyorsan, 2K ekranlı telefon almanın anlamı kalmıyor o zaman.
Haklısınız 1080p'ye düşürmeyi kastetmiştim :biggrin: Sadece performans açısından sordum, çünkü 2K ekranlı bir telefonun ileride olası bir performans düşüklüğü yaşaması, bu şekilde çözülebilir.Nitekim birkaç yerde okumuştum böyle birşeyi. Mümkün müdür acaba ? bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatsınlar lütfen :tongue:

ONE_M7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
az evvel bende sordum tasarımı felan g2den daha iyi kamerasıda g2den daha iyi oyuzden keşke fhd olsaymış çözünürlük yapma şansı varsa daha iyi ben alırsam yaparım yoksa şarj su gibi gider

10gundur kullaniyorum adamlar 10 gunde 2 kere guc optimizasyonu guncellemesi yayinladi zaten iyi olan pil omrunu dahada iyilestirdiler. Kendisinden daha kucuk ekranli ve daha dusuk performansli cihazlardan cok cok daha fazla dayaniyor 2k ekrana ragmen normal kullanimda 2 gunu rahatlikla cikariyor ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi 10 numarasın evte pc den o yazılar geldi yani tammmı şimdi nasıl anlarız root olduğunu yani işlem çok kısa sürdüde :thumbup1:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
abi 10 numarasın evte pc den o yazılar geldi yani tammmı şimdi nasıl anlarız root olduğunu yani işlem çok kısa sürdüde :thumbup1:

Rootlu olup olmadığını anlamak için, Google play storeden Root Checker adlı programı indirin ve taratın eğer yazılar Yeşil ise rootlu Kırmızı ise Rootsuzdur.

Telefonunuzda SuperSU uygulaması yoksa google play storeden indirip SuperSU'yu güncelle deyin eğer güncelleme sorunsuz yapılmışsa telefon rootludur, güncelleme sırasında hata alırsanız telefon rootsuzdur bunuda farklı bir yöntem olarak düşünebilirsiniz ve SuperSU programı temel gibi bir şeydir telefonunuzda olması lazım Root gerektiren her şeye SuperSU ile izin vericeksiniz.

erkanoz07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Lg G3 D855 16gb modelini Root yaptım fakat şimdi root kaldrımam ve fabrika ayarlarına dönmem gerek. Yardımcı olurmusunuz:? Bu işlemle ilgili anlaşılır bir bilgi bulamadım. Ayrıca Telefon rootlu iken güncellemeleri alması sıkıntı olurmu?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba Lg G3 D855 16gb modelini Root yaptım fakat şimdi root kaldrımam ve fabrika ayarlarına dönmem gerek. Yardımcı olurmusunuz:? Bu işlemle ilgili anlaşılır bir bilgi bulamadım. Ayrıca Telefon rootlu iken güncellemeleri alması sıkıntı olurmu?

Selam,

Root'u kaldırmak için telefonu bilgisayara bağlayın LG Pc Suite programını açıp yukarda ki seçeneklerden birisinde Yükseltme Hatalarını Geri Yükle olucaktır ona basarsanız orjinal yazılımı tekrar yükler ve root kalkmış olur, fabrika ayarlarına döndürmeye gerek kalmaz ve işlem uzun sürüyor.

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
beyler ben 2 şekilde de yapamıyorum kafayı yiycem s2 s3 telefonlarımda her gün root rom atardım bunu yapamıom kafayı yicem cihazın ayıklama seçeneklerinide açıyorum olmuoyr cihaz bulunuyor kısmında kalıyor yardım edin arkadaşlar recovery yi açmadan yapıyoruz sıkıntı orda mı anlamadım gitti

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
beyler ben 2 şekilde de yapamıyorum kafayı yiycem s2 s3 telefonlarımda her gün root rom atardım bunu yapamıom kafayı yicem cihazın ayıklama seçeneklerinide açıyorum olmuoyr cihaz bulunuyor kısmında kalıyor yardım edin arkadaşlar recovery yi açmadan yapıyoruz sıkıntı orda mı anlamadım gitti
https://towelroot.com/tr.apk

Bunu indirin kurun acin uygulamayi yapin rootunuzu

togi1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler stump root uygulaması ile iki dakikada bilgidayara ihtiyaç duymadan root yapabilirsiniz youtube de videosu var ve çok basit bi bakın derim

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Recovery moda nasıl geçiyor. Format sayfasını buldum ama recovery yok

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Recovery moda nasıl geçiyor. Format sayfasını buldum ama recovery yok

Google play storeden, Quick Boot uygulamasını indirin ve açın, recovery'e tıklayın root iznini verin telefon recovery'e giricektir.

Eğer cihaz rootsuz ise ve custom recovery yoksa, root izni istemeden stock recovery'e atar.

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yükledim ama olmadı durduruldu dedi root yok ve android L gelene kadar yapmak istemiyorum ama arada wipe fln yapmak icin recovery olsa iyi olurdu

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yükledim ama olmadı durduruldu dedi root yok ve android L gelene kadar yapmak istemiyorum ama arada wipe fln yapmak icin recovery olsa iyi olurdu

Towelroot da çalışıyor
mrgreen.gif
Bizzat denedim. (Bu arada mesajı okuyanlar mesaj tarihini dikkate alsın çünkü ileriki güncellemelerde çalışmayabilir.)

ilk yorumda ki arkadaş, sürüm güncellemesi falan almışsanız belki ilerki sürümlerde root olmayabilir.

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Towelroot yükleyince tel rootlanmis olmuyo mu ben root yapmadan recovery e ulaşmak istiyorum bunda samsung gibi en azindan wipe cache yapacak bi stock recovery yok mu

flashtecker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Towelroot yükleyince tel rootlanmis olmuyo mu ben root yapmadan recovery e ulaşmak istiyorum bunda samsung gibi en azindan wipe cache yapacak bi stock recovery yok mu

stock recovery var ancak suan pc üzerinden giriş yapabiliyorsunuz. Fastboot indirin. Geliştirici seçenekleri aktifken telefonu pc ye bağlayın ve fastboot içindeki adb yi çalıştırın. Açılan komut istemcisinde fastboot dosyasınun bulunduğu dizine gelin ve adb devices komutunu girin tel ekranına çıkan izin pencerisini okeyleyin ardından komut pencerisne adb reboot recovery komutunu girin. telefonunuz kapanacak ve recovery modunda açılacak.

cesur_11222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler. Ben stump ile root yaptim. Sonra SuperSU dan kaldirDIM. simdi tekrar yapmak istiyorum ama olmuyor. Ne stumpla ne bunla. Bunu yaprkn enter diorm recoverye giriyor. Bidaha diorm bisi yok ne yapmam lazm imei telefon uzerinde degl baska imbi cihazm imeisi. Birde imeinin gtme sansi varmi bunu yaparsm

Son mesajlar