Lg g3 nasıl sökülür?

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Merhaba arkadaşlar elimde anakartı arza görmüş bir lg g3 marka telefon vardı bil amaçlı nasıl söküldüğünü ve içerisindeki parçaları resimledim.
Öncelikle bu konuda yeterince bilgisi olmayan bu işlemleri sağlam cıhaza yapmasını önermiyorum ve olabileceklerden ne ben nede sdn sorumlu değildir..
Gelelim söküme..
Öncelikle bu iş için bir tornavida seti lazım set yoksada en azından vidalar için uyumlu bir tornavida

aED9k4.jpg

1- Resimde görüldüğü gibi cihaz arkasında bulunan tüm vidaları sökün bir tane hariç görünüyor zaten
v4Lkk4.jpg

2- Beyaz bölüm 2 parça halinde ince bi kart yardımıyla çıkıyor yada tırnagınızla da çıkar okadar sıkı değil

VYLZ5j.jpg

3- Ekran, arka kamera, ön kamera bağlantılarını ana karttan ayırın plastik bişeyle tırnaklada çıkar

WYZlWQ.jpg

4- Yavaşça ana kartı çıkarın

aED4y7.jpg

5- Arka kamera , ön kamera, ahize , titreşimi çıkartın

ZdVrbA.jpg

6nk4gP.jpg

6- Ekranı kasadan ayırmak için öncelikle ekranın çerçeve kısımlarını ısıtmamız lazım yapıskan gevşeyip ayırmamız için ısı işlemini orantılı yapmalısınız yoksa ekran bozulabilir ısıttıktan sonra kredi kartı gibi bir plastıkle ekran ve çerçeve arasına geçirerek tum kenarlarda gezdirinki ekran çerçeveden ayrılsın

PMB445.jpg

9LE8vN.jpg

3oPBR0.jpg

Ve son tüm parçalarını ayırdık :) Tekrar hatırlatma yapayım bu cihaz arızalı bir cihaz ve bu konu bilgi amaçlıdır evde uygulamanızı tavsiye etmiyorum kalın sağlıcakla..

Not: ime numarasını gizlemedim zaten yurt dışı cihazıdır ve muhtemelen ime devre dışı kalmıştır..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
çin ata sözü der ki çalışıyorsa kurcalama bu çok doğru...
takograf için doğruluğu kanıtlandı.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Yarın laptop fan temizliği konusu geliyor laptop çalışıyor :D