Lg g3 genel sorunlar ve çözüm yolları

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
816
Telefon bazen kendi kendine kapanıyor

Problem: Bazı G3 kullanıcıları telefonlarının zaman zaman kendi kendine kapandığı şikayetinde bulunmaktadırlar. Bu durumda tekrar açma tuşu ile telefonun açıldığı görülmektedir. Bazı kullanıcılar ise ancak pilin çıkartılıp takılarak telefonun tekrar çalıştığını bildirmişlerdir.

• Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabiliyor. Öncesinde telefonunuzdaki önemli gördüğünüz herşeyin yedeğini alın. Sonrasında Sistem Ayarları > Genel > Yedekle & sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla menüsüne girerek telefonu ilk günkü haline döndürebilirsiniz.
  • Fabrika ayarları da sorunu çözmezse pilde veya başka bir komponentte üretim sorunu gerekçesiyle aldığınız yere veya servise başvurun.
Çok yavaş şarj oluyor

Problem: Bazı G3 kullanıcıları telefonlarının çok yavaş şarj olduğunu bildirmektedirler. Bazen tam şarj olması 8 saate kadar sürmektedir. Bu normal değildir.

• Eğer telefonunuzla gelen orijinal sarj aleti ve kablosunu kullanmıyorsanız bu durum oluşur. Telefonunuzu orijinal şarj donanımı ile şarj edin. Orijinal şarj aletine ucuz satılan micro USB kablo takmanız durumunda da bu sorun oluşabilir.
  • Eğer orijinal şarj aleti ve kablo kullandığınız halde yavaş şarj oluyorsa şarj aleti veya kablo sorunlu olabilir. Günümüzde bir çok telefon üreticisi benzer şarj aleti ve kablosu kullanmaktadırlar. Başka bir şarj aleti ve/veya kablosu ile şarj etmeyi deneyin. Sorun giderse yeni bir orijinal şarj aleti veya kablo satın alın.
Telefonumun pili çabuk bitiyor

Problem: LG G3 3000 MAh lik güçlü bir pile sahiptir. Tam şarj olduktan sonra telefonun pilinin hızlı bitmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bu durum pilin kendisinin sorunlu olacağı gibi, pili hızlı bitiren bazı uygulamaların varlığı da olabilir.

• Öncelikle pilin fiziksel olarak durumunu kontrol edelim. Bunun için arama ekranında 3845#*855# tuşlayın. Bu sizi gizli bir menüye götürecektir. Bu açılan menüden Battery Test > Battery Information seçin. Pil sağlığı “iyi” yazıyorsa fiziksel bir sorun yok demektir. Değilse servise uğrayıp pili değiştirtmeniz lazım.
  • Sistem Ayarları > Genel > Pil menüsünden “Güç tasarrufu” modunu açın.
  • Bluetooth, GPS, 3G servislerinin devamlı açık olması pilin hızlı bitmesine katkıda bulunur. İhtiyacınız olmadığı zamanlar bu servisleri kapatın.
  • Sistem Ayarları > Genel > Pil menüsüne girip ekranda üstteki pil simgesine dokunun. Pil Kullanım Bilgileri bölümüne bakın ve en fazla pil tüketen uygulamalara göz atın. Çok pil tüketen kullanmadığınız uygulama varsa silin. Muhtemelen en üstte “Ekran” göreceksiniz. Elbette büyük ekran her zaman daha fazla pil tüketecektir ama ekran ışığını otomatik yaparak veya daha düşük seviyeye çekerek pil tüketimini azaltabilirsiniz.
Ekran geçişleri çok yavaşladı

Problem: LG G3 çok güçlü donanımsal özelliklere sahip bir cihaz olmasına rağmen belli bir süre sonra ekran geçişleri veya programlar arası geçişler yavaşlıyor olabilir.

• Telefonunuzda çok fazla Widget kurulu ise sık kullanmadıklarınızı kaldırmayı deneyin. Özellikle hava durumu ve widgeti fazla kaynak kullandığından bundan başlayabilirsiniz.
  • LG G2’nin kendi launcher‘i yerine alternatif launcher kullanaiblirsiniz. Nova Launcher alternatif olarak kullanılabilir.

Problem: Bazı G3 kullanıcıları ekranı kapatıp cebine veya çantaya koyduklarında telefonun ekranının tekrar kendi kendine açıldığı konusunda şikayetleri olmaktadır.

Cebinizde veya çantada ekran kendi kendine açılıyor
  • Bu durum genelde “Knock on” ekran kilidi ayarlandığında oluşmaktadır. Öncelikle kilit motifinizi değiştirmeyi deneyin, olmazsa kilit metodunu değiştirin.
  • Telefonun arama ekranında 3845#*855# tuşlayarak gizli menüye giriniz. Sonrasında Knock On Off seçeneğini seçiniz.
androiddunya

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Yine ve yine ellerinize sağlık. :D
Bu konu da kenarda dursun. Lazım olabilir.

Ziya80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G3 32 GB kullanicisiyim.bir sorunum var Çözemedim..mesajlar bölümüne giriyorum ardindan gelen mesaja veya herhangi bir mesaja giriyorum 4-5 sn kadar bekliyor telefon geç giriyor.hala çözemedim.pencere,geçiş.ölçek animasyonlarinı kapalı duruma getirdim hala çok yavaş mesaja giriyor. Nasil cozerim teşekkürler.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
LG G3 32 GB kullanicisiyim.bir sorunum var Çözemedim..mesajlar bölümüne giriyorum ardindan gelen mesaja veya herhangi bir mesaja giriyorum 4-5 sn kadar bekliyor telefon geç giriyor.hala çözemedim.pencere,geçiş.ölçek animasyonlarinı kapalı duruma getirdim hala çok yavaş mesaja giriyor. Nasil cozerim teşekkürler.
Bunun animasyon ile alakası yok. Mesaj ve rehber bir süre sonra yavaşlayabikiyor. Gereksiz mesajları temizlemeyi deneyin. Veya uygulamalardan mesajlara girip verileri temizleyin.

Ziya80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Komple temizlesemde ayni hala çok geç giriyor.rehberden yana sorunum yok. Sadece mesajlara girdikten sonra bir mesaji açarken çok bekliyorum.5 sn kadar .başka bir yöntemi olamaz mı ?

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
816
Varsayilan mesajlasma uygulamasini hangoust olarak ayarlayabilirsin.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
LG G3 Official olarak TR 6.0 Geldi mi acaba OTA veya PC Suite üzerinden. ?

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
@Süleyman Alkan Çok geç açılan "Veri" ile ilgili bir çözüm var mı? 3-4 defa aç kapat yapmak zorunda kalıyorum interneti açmak için. Şebeke de tam çekiyor.

asuhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Lg g3 aldım ve kullanmaya başladım.2 gün oldu. Kamerası açılıyor sonra kamera durdu hatası veriyor. Güncelemeleri yaptım. Fabrika ayarlarına döndürdüm.
Hala aynı hatayı veriyor. Bir çözüm önerisi olan var mı ? İnşallah servise göndermek zorunda kalmam :(((

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Merhaba,
Lg g3 aldım ve kullanmaya başladım.2 gün oldu. Kamerası açılıyor sonra kamera durdu hatası veriyor. Güncelemeleri yaptım. Fabrika ayarlarına döndürdüm.
Hala aynı hatayı veriyor. Bir çözüm önerisi olan var mı ? İnşallah servise göndermek zorunda kalmam :(((
Hangi Android sürümü ?

sifirbakiye

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Format mı atamadınız format attınız fakat ahta yine alıyor musunuz

Ziya80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg g3 (6.0) guncellemesini bilgisayarsız yapamıyor muyuz ?

emrecakarrrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar benim lg g3üm var ama telefon kendini resetliyor sarja takarsam eger bir sorun olmadan kullanabiliyorum ama sarjdan cıkardıgım an kendini resetlemeye baslıyor.Başlangıctaki Lg yazısı bir süre sonra gidip yeniden geliyor telefon hic acılmıyor o sırada sarja takarsam ama acılmaya devam ediyor hard reset vs attım yine olmadı

ncansarica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. lg g3 32gb kullanıcısıyım. telefonu şarja takmıştım. bir ara bakayım dedim ne kadar dolmuş diye. sonra ekran kilidini açmak istedim ama dokunmatik çalışmadı. bir süre sonra kendini kapattı ve açtı ama dokunmatik sıkıntısı devam ediyordu. bir ara dokunmatik düzeldi. ekran kilidini açtım. "system yanıt vermiyor. kapatılsın mı?" uyarısı verdi. ondan sonra 2-3 dakika sorunsuz kullandım. dokunmatik yine dondu. ne yapmam lazım. Garanti süresi bitti. lütfen yardım edin. aciliyeti var

kelebce01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar. bu gün telefonum lg g3'ü 6.0 marshmallov sürümüne lg pc suite üzerinden güncelledim. telefon açıldıktan sonra; (Durdu: ne yazık ki LDB) hatası vermeye başladı. telefona hard reset attığım halde hata düzelmedi. şuan telefonu kullanamıyorum hata sürekli ekranda. bu konuda acil çözüme ihtiyacım var. yardımcı olmanızı umuyorum..

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
selamlar. bu gün telefonum lg g3'ü 6.0 marshmallov sürümüne lg pc suite üzerinden güncelledim. telefon açıldıktan sonra; (Durdu: ne yazık ki LDB) hatası vermeye başladı. telefona hard reset attığım halde hata düzelmedi. şuan telefonu kullanamıyorum hata sürekli ekranda. bu konuda acil çözüme ihtiyacım var. yardımcı olmanızı umuyorum..
kdz ile güncelleme yöntemi var. Onu araştırın.
Yaparsanız sorun çözülecektir büyük ihtimalle.