LG G3 Çok Yavaş Şarj Olmaya Başladı!

Bu konuyu okuyanlar

EnderKpn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 2-3 Ay Önce LG G3 Aldım 1 hafta kadar önce ise telefonumun sarjını %100 bitirdim daha sonra sarja taktım sabah çıkarttım okuluma gittim eve geldiğimde tekrar sarja taktım sarjını bitrmiştim %30 vs idi ancak çok yavaş şarj oluyordu 7 saatte filan sarj oldu normalde %100 sarj en fazla 100 dakikada bitiyordu dakika başına %1 sarj yapıyordu sonraki gün dedimki sarjını %100 bitireyim adam akıllı sarj edeyim (amacım batarya kalibrasyonu idi.) ki yaptımda ancak ozamandır beri eve gelip sarja takıyorum telefon 5-7 saat arasında sarj oluyor çok büyük bir fark var ancak sarjda kullanım süresi eskisi gibi gayet normal geliyor , sorunun adaptördede olabileceğini düşünüyorum ama böyle bir hata nasıl olabilir ki , ne yapmalıyım ?

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Farklı şarj aletleriyle denedin mi ?
Pilinde her hangi bir sıkıntı olabilir yeni bir pil ile denemelisin...
Bunlar'da olmadı garantiye yollamanı tafsiye ederim, yazılım sorunu da olabilir...

EnderKpn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Farklı şarj aletleriyle denedin mi ?
Pilinde her hangi bir sıkıntı olabilir yeni bir pil ile denemelisin...
Bunlar'da olmadı garantiye yollamanı tafsiye ederim, yazılım sorunu da olabilir...
Elimde Orj. General Mobile Ve Çakma Samsung sarj cihazı var ikisindede amper farkı var güvenip takmak istemedim sorunun pilde yada sarj cihazında olduğunu anlamanın bir yöntemi yokmu telefona başka sarj cihazı yada batarya almadan ? Telefonun 1 yıl kaskosu 3 yıl garantisi var Teknosa'dan aldım ancak yollarsam 1 ay bekletecekler ki bunuda hiç istemiyorum :/