LG G2 TWRP Recovery Yükledikten Sonra Bozulan Knock Code ve Knock On Çözümü.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Bazı serilerde '' çoğunda bu sorun var '' Twrp recovery yüklendikten sonra knock on çalışmıyor. Ekrana çift tıklayarak kapatabiliyoruz ama çift tıklayarak açamıyoruz, aynı şey knock code içinde geçerli.

Sorun şu: TWRP yükledikten sonra Ekran kapalı olduğu zaman, ekran üstündeki yaptığımız kombinasyonların hiç birini algılamıyor.

Knock code kullanmıyorsanız sadece Knock on'u düzeltmek istiyorsanuz şunu yapmanız gerekiyor;

Telefon numara çevirme kısmına girip şunu azıyoruz 3845#*802# ardından karşımıza bir pencere geliyor ordan Settings'i seçiyoruz en aşağıya iniyoruz orda Update Touch Frimware seçeneğini görüyoruz ona tıkladığımızda 5-10 saniyelik dokunmatikliğimiz çalışmıyor ardından düzeliyor, knock on sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyor.

Knock codeyi düzeltmek için yapmamız gereken verdiğim kernel'i Twrp recovery'den Install kısmına girip telefona yüklemek;

http://www72.zippyshare.com/v/29063549/file.html

V5.7 YENİ SÜRÜM KERNEL: TIKLA

Knock code sorunumuz ve Knock on sorunumuz düzelmiş olucaktır. Eğer kernel yüklemeyi istemeyen + olarak knock code kullanmak istemeyen arkadaşalar yukardaki anlattığım yöntemi yapabilirler.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Eline sağlık, G2 kullanıcıları için gerekli bir konu. Kernel güncellendikçe buraya eklersen daha iyi olur çünkü her geçen gün Kernel daha stabil bir hal alıyor :)

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Şimdi birde bu mu çıktı? :P Bir şey de bir kere sorunsuz olsa da mutlu yaşayıp gidelim. Nerede o dünya? :)

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Eline sağlık, G2 kullanıcıları için gerekli bir konu. Kernel güncellendikçe buraya eklersen daha iyi olur çünkü her geçen gün Kernel daha stabil bir hal alıyor :)

Konuyu takip ediyorum yenilendikçe ekleyecem elbette. Teşekkür ederim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şimdi birde bu mu çıktı? :P Bir şey de bir kere sorunsuz olsa da mutlu yaşayıp gidelim. Nerede o dünya? :)

Bu sorun LGnin kendi Kernelinden kaynaklanıyor, TWRP yükledikten sonra LG Kerneli çozutuyor ve ekran kapalıyken dokunduğumuz herşeyi algılamıyor maalesef.

mu86

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Custom rom dan sonra cihazı nasıl tamamen orjinale çevirebiliriz .

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Custom rom dan sonra cihazı nasıl tamamen orjinale çevirebiliriz .

Eğer yedek almışsanız geri yükleyin.

LG Pc Suite ile yükseltme hatalarını geri yüklede yapabilirsiniz.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Garantiye gönderilecek kadar temiz olur o zaman değil mi?

LG G2'de samsung gibi sayaçtı vs olmadığı için Rootladıktan sonra, Stock rom atarsak yada LG PC Suite ile Yükseltme hatalarını geri yükle yaparsak eski orjinal rootsuz halimize döneriz, garantininde anlaması imkansız.

mu86

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
LG G2'de samsung gibi sayaçtı vs olmadığı için Rootladıktan sonra, Stock rom atarsak yada LG PC Suite ile Yükseltme hatalarını geri yükle yaparsak eski orjinal rootsuz halimize döneriz, garantininde anlaması imkansız.
Bir yerde support tool ile yükleme yaptıktan sonra twrp kalıyor diye zaten mantıklı gelmemişti emin olmak istedim teşekkürler ..

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Konuya kernelin yeni sürümü eklenmiştir '' V5.7 ''

dark3n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V5.7 sürümü indirilemiyor. Düzeltir misiniz ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

V5.7 sürümü indirilemiyor. Düzeltir misiniz ? Arkadaşlar 5.5 versiyonunu yükledim denedim ancak düzelmedi. Telefonu yeniden başlatınca bir süre çalışıyor ancak sonradan tekrar knock on çalışmıyor. Çözümü yabancı bir siteden buldum sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım:

orijinal link bu: http://www.mylgphones.com/how-to-fix-lg-g2-knock-on-not-working-issue.html

Telefon numarası çevirme kısmından 3845#*802# -> Device Test -> AATFull (All Auto Test-Full).

kısmına gelmemiz lazım. ATTFull kısmına tıklayabilmek için arkadaki güç tuşuna basılı tutmamız gerekiyor, dokunmalar ancak o sayede işliyor. Sizi bir donanım testine tabi tutuyor. Sırasıyla kamera, tuşlar vb deniyorsunuz. Sonrasında sizi knock on/off testine tabi tutuyor. 2 kez boş yere tıklayınca led ışıklar renkli şekilde yanmaya başlıyor 2 kere daha tıklayınca beyaz oluyor. Yani renkli yanarken ekranın açık olmasını farz ediyor, beyaz olduğunda da ekranın kapalı olduğunu. Ondan sonrasında da kulaklık testi falan geliyor onları geçseniz de olur. Ben bu testten sonra knock on özelliğinin çalıştığını gördüm.

Eğer işinize yararsa lütfen bunu olabildiğince yayın ve bana dua edin.

Yaymalıyız çünkü bütün çözümleri yabancı sitelerden bulmaktan çok üzüntü duyuyorum, (Türk) müslümanlar onlardan bin kat daha paylaşımcıdır bunları unutmayın.