LG G2, Sony Xperia Z1'den daha mı iyi?

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranı isterse Sonyde artırabilir bu alkışlanacak bir durum değil açıkcası çünkü ekran koymak çok kolay bu tür firmalar için bunun yanı sıra kaba çerçeve hattı dediğiniz şey kullanıcıdan kullanıcıya değişir illa kenarları oval tasarım olunca şık oluyor diye birşey yok G2nin ekran konusunda artısı sadece 0.2inç fazla ekranı kullanabiliyor olması ekranın kullanılabilirliğinin yanında ekran kaliteside önemli bir etken LG kaç telefondur İps ekran kullanıyor herkesin öve öve bitiremediği İPs ekran panelini peki Sony TFT ekran kullanmasına rağmen nasıl daha gerçekçi renk kalitesi sunuyor bu tür şeyleri de irdelemek lazım ? Triliminos teknolojili ve X-reality görüntü motorlu Sony Tvleri bir teknoloji markette incelemenizi tavsiye ederim bunun yanısıra Note 3 ün Türkiyede satışa sunulacak sürümünde Exynos işlemci olacak ve Exynos işlemciler 4k video kaydı ve 1080p 60 fps video kaydını desteklemiyor dolayısıyla Türkiyede satışa sunulacak sürümünde 1080p 30fps video kaydı sunacak bu durumda teknik özellikler aynı ise bakılacak şey kamerada diyafram lens kalitesi gibi unsurlardır. Diyafram olarak f2.0 ile Sony daha başarılı ayrıca Exmor RS sensörü bulunmakta Lensine geldiğimiz zaman ben G lensi kullandığım için söylüyorum çok başarılı görüntü sunan bir lenstir ve genelde profesyonel fotoğraf makinelerinde kullanırlar bu lensi bununda telefonun kamerasında kullanılması önemli birşey bunun yanında BİONZ görüntü işlemcisi var gördüğünüz üzere tam bir fotoğraf makinesi donanımıyla doldurmuş cihazı ve Note 3teki kamera çıkıntısını ve sensörünün z1 e göre oldukça küçük olduğunu düşünürsek tasarım konusunda Sony daha önde ayrıca her şirketin çerçeve konusunda bir politikası vardır LG farkındaysan daha karakteristik yapısını mobil cihazlarda oturtamamış bir firma bir Nexus 4 e bak sonra G ye ardında G2 ye ne kadar farklar var bunun yanı sıra her ne kadar donanımlı bir cihaz olsada renkler amoled ekrandaki gibi abartılı ve çocuksu bir görüntü veriyor arayüzü de Samsunga aşırı benzerlik gösteriyor
Bu işler zevk meselesi açıkçası. Tasarımını beğenmediğiniz Nexus 4 ü kullanıyorum. Her ne kadar yeni nesil sayılacak olmasa da stabillik açısından Android aleminde en stabil cihaz tartışmasız Nexus'lardır. Real Racing 3 de bile satbil 50 FPS veren bir cihaz S600'lü veya Exynos'lu bir Androidi geçiyorsa, burada hem LG 'nin hemde Google'ın çok büyük bir etkisi vardır. LG'nin dengeli bir donanım koyduğu telefonu Google'ın katkısız Sistemi ile birleştirince bana göre en dengeli ve kullanılabilirliği yüksek bir telefon çıkıyor. Ayrıca cihazın duruşu da çok şık. Hem Google hemde tasarım için Nexus 4 aldım. Yoksa ilk başlarda G düşünüyordum hem arayüz hemde tasarımın köşeli hatlarla döşenmiş olması beni Nexus'a daha çok yakınlaştırdı. Ayrıca piyasada bu fiyata daha iyi bir performans veren bir cihaz yok.!? G2 'ye gelecek olursak; Bana göre LG teknolojisini kullanmaya başlamış. İPS panele gelirsek, Amoled kadar göz yorucu değil ama normal İPS paneller kadar da çok beyazımsı renkler sunmuyor. Ayrıca G2'yi ve Z1'i de araştırdım. Z1'de 5" ekran ve cihaz çerçeveleri ile yüksekliği ve G2 de ki 5.2" ekran ve çerveleri karşılaştırdığımız vakit, G2'nin yaklaşık 1.5-2 mm daha kısa olduğunu görüyoruz ki bu bence taşınılabilirlik açısından çok önemli bir unsur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony fanıyım G2yi görene kadar Z1i kafama koymuştum. Ama bu cihazı gördükten sonra buna karar verdim. Z1in ekranının yine Z gibi olacağı hakkında ciddi söylentiler var. Bu geçerli bi sebep olmayabilir ama Z1in 2000 TLden aşağı bir fiyata çıkmayacağını düşünürsek ki öyle görünüyor G2 alınabilecek en iyi telefon

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
LG'nin diğer telefonlardan bir farkını göremedim. Sony'nin ekranı küçük olmasına rağmen kamerası ve su geçirmez özelliği onu daha alınabilir kılıyor bence.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sony fanıyım G2yi görene kadar Z1i kafama koymuştum. Ama bu cihazı gördükten sonra buna karar verdim. Z1in ekranının yine Z gibi olacağı hakkında ciddi söylentiler var. Bu geçerli bi sebep olmayabilir ama Z1in 2000 TLden aşağı bir fiyata çıkmayacağını düşünürsek ki öyle görünüyor G2 alınabilecek en iyi telefon

Tft değil ekran, X-reality adında bir teknolojisi var. Tıpkı superlcd, amoled, retina, Ips gibi. Buna bir de Bravia ve Triluminos Teknolojileri eklenince bayağı kaliteli bir ekran çıkıyor.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Tft değil ekran, X-reality adında bir teknolojisi var. Tıpkı superlcd, amoled, retina, Ips gibi. Buna bir de Bravia ve Triluminos Teknolojileri eklenince bayağı kaliteli bir ekran çıkıyor.

Kardesim z1 muhtemelen 2000 tlden girecek su anda z bile bazi yerlerde g2 dan pahalı ... ekran kalitesi acisindan g2 tartismasiz birinci bunu [MENTION=2]Troy[/MENTION] da dile getirmisti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony ve lg ne yapsada samsung gibi degil. bir xperia z nın orjınal bataryası bile zor bulunurken lg telefonda kapak bile sorun oluyor. tamam cihazlar on numara ama yanlıslıkla telefon yere dustu camı kırıldı yaptır hadi orjınal camı bulabilirsen fırmalardan. bu konuda en yeterli marka samsung ve hiçkimsede bunu yadırgamaz.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kardesim z1 muhtemelen 2000 tlden girecek su anda z bile bazi yerlerde g2 dan pahalı ... ekran kalitesi acisindan g2 tartismasiz birinci bunu [MENTION=2]Troy[/MENTION] da dile getirmisti

Fark ettiyseniz ben Lg den daha iyi demedim :) Sadece oradaki bir hatayı duzelttim :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
forum üyelerinin %70i yanyana koysak hangisinin ips,tft yada amoled olduğunu ayırt edemez ama şimdi bişi bellemişler ya TFT'yi 37 ekran İPS'i led tv kalitesinde sanıyorlar. Ee telefonu arkadaşları beğenmediğin için okula götürmek istemeyen gençliktende fazlasını beklemek hata.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
forum üyelerinin %70i yanyana koysak hangisinin ips,tft yada amoled olduğunu ayırt edemez ama şimdi bişi bellemişler ya TFT'yi 37 ekran İPS'i led tv kalitesinde sanıyorlar. Ee telefonu arkadaşları beğenmediğin için okula götürmek istemeyen gençliktende fazlasını beklemek hata.

Hocam şöylece ekranlara tarafsız baktığımda Sony nin ezildiğini hep gördüm. Dik olarak bakacak olursak tamam, güzel ama 3 cm yana çevirmeye başlayınca ya da parlaklığı artırınca renkler canlanmıyor, beyaza dönüyor. Bi LG de, Samsung ta , HTC de yok bu. Sony nin yeni ekran teknolojisi ile bu açık giderildi.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

Discoverynin ekrani ile s3 un ekranini karsilastiedigimda bile discoverynin ekrani cok daha kaliteli duruyor ...ki s4 g pro xperia z ekran karsilastirmasinda gene xperia z en altta kaliyordu bunda da degisen bisey olacagini sanmıyorum aradaki ekran kalitesi farki bir gerçek

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
forumun %70inin liseli olduğunu sanmıyorum.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Hocam şöylece ekranlara tarafsız baktığımda Sony nin ezildiğini hep gördüm. Dik olarak bakacak olursak tamam, güzel ama 3 cm yana çevirmeye başlayınca ya da parlaklığı artırınca renkler canlanmıyor, beyaza dönüyor. Bi LG de, Samsung ta , HTC de yok bu. Sony nin yeni ekran teknolojisi ile bu açık giderildi.
Xperia Z de söz ettiğin durumdan biraz vardı fakat Xperia Z1 ve Z Ultra da bravia engine 2 nin üzerine triliminos ve x-reality koyarak görüş açısı farklılığındaki renk kaybı gibi sorunları önlediler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardesim z1 muhtemelen 2000 tlden girecek su anda z bile bazi yerlerde g2 dan pahalı ... ekran kalitesi acisindan g2 tartismasiz birinci bunu @Troy da dile getirmisti
Ekran kalitesine neye göre karar veriyorsun kardeşim ? Triliminous ve X-reality oynatan hiç Tv baktınmı acaba sen ? TFT ekranın ipsden daha düşük performans verdiğini biliyoruz fakat bu teknolojiler İpsten daha kaliteli ekran sunuyor ha verirsin vermezsin 2000tl orası kimseyi ilgilendirmez ama ekran kalitesinde Sony daha iyidir sana tavsiyem bi ara teknoloji marketin birinden incelemen bu 2 özelliği bulunan bir Sony Tvyi incelemen birde işin şu tarafı var 1600lirayı vermeyi gözen alan insan 1900 filanda rahatlıkla verebilir bence sizin söyleminiz İphone u aldıktan sonra ios a para vermek istememek gibi yani araba alıp benzine para vermemekle eşdeğer

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
G2 benim hoşuma gitti.teknosa da önsiparişini de verdim.25 eylülü beklemeye başladım.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
[video=youtube_share;A4deZztM01Q]http://youtu.be/A4deZztM01Q[/video]

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Diğer özelliklerini bilmem ama şu sony tasarımı nasıl bir şeyşe diğerleri yanında çin malı gibi dandik duruyor resmen, z1 çok büyük diye düşünüyordum ama g2 te hiç aşağı kalmamış yanında. g2 fiyatı için tercih edilir gerisi boş.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Diğer özelliklerini bilmem ama şu sony tasarımı nasıl bir şeyşe diğerleri yanında çin malı gibi dandik duruyor resmen, z1 çok büyük diye düşünüyordum ama g2 te hiç aşağı kalmamış yanında. g2 fiyatı için tercih edilir gerisi boş.

Dış tasarım iyi dr ön taraf fail olduktan sonra pek bi albenisi yok bence. 5 inç ekranın 0.2 inç i zaten sanal tuşlara gidiyor. Kaldı sana S3 kıvamı bir ekran. Alttaki kocaman boşluk da ayrı bir kötü duruyor. Alt tarafı 1 cm kırpsalar, oralara samsung gibi dokunmatik tuş koysalar daha iyi olurdu. Bkz Lg G2 ye mesela, ekran 5.2 ama sanal tuşları hesaplayıp 5 inç bir ekran koymuşlar kullanıma. Bu günlük Xperia Z kullanıyorum, telefon arızalı, kaskoda. O boşluk gerçekten kötü duruyor, telefon elimde küçülüyor adeta.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
lg optimus 3D nin ekranına hayran kalmıştım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki multitouch olmamasi uygulamalarda bir eksiklik olarak hissedilmeyecek mi?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şu konuyu niye hortlatıyorsunuz kardeşim yaa. Şimdi yine yüzümüze vuracaklar terlik lastiğinden telefonumuzu. =))))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Drop testte de gördüğümüz gibi plastik kasa paramparça oldu, ne kadar da adi plastik. =)))

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Takipçilerim doldurmaya başlamış tekrardan konuyu :)