LG G2 Root + TWRP + Custom Rom+ Stock Rom'a dönüş.

Bu konuyu okuyanlar

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Tüh ne güzel düzenlemiştim telefonumu, keşke kontrol etseydim düzenlemeden önce. :biggrin: Tek yapmam gereken flashtool ile 20c yi flashlamak di mi o zaman gider o yazı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam flashtool ile yükleme yaparken dil ekranı geliyor ya republic korea yazıyor altı boş onun altına Türkiye'yi işaretleyip mi devam edeyim onunla alakalı olabilir mi rooted yazısı?

Onunla alakalı değil direk ok de geç bu arada senin cihaz paralel mi yoksa tr olduğuna emin misin ?

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer tr cihazı değilse ve başka bir rom attıysanız rootlu olarak görünür cihaz :)
Hocam ben sizin verdiğiniz linke tıkladım eşittirden sonra kendi imei numaramı girdim D802TR romu indi ama. Öyle kurduğum halde rooted yazıyor yani.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Cse flash ile mi normal flash ile mi yüklediniz

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Hocam yedeğinizi alp cse flash yapn :) yedeği unutmayın herşey silincek tertemiz bir sayfa :p

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yedeğinizi alp cse flash yapn :) yedeği unutmayın herşey silincek tertemiz bir sayfa :p
Yedek alınmış çoktan, whatsapp günlüğü kalsın da gerisi gitse de olur whatsapptaki mesajlar giderse telefonu ağzıma sokacak birisi var. :biggrin: CSE ile flash yaparsam farkı ne oluyor ki acaba.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Yedek alınmış çoktan, whatsapp günlüğü kalsın da gerisi gitse de olur whatsapptaki mesajlar giderse telefonu ağzıma sokacak birisi var. :biggrin: CSE ile flash yaparsam farkı ne oluyor ki acaba.

Romu atp hard reset atıyor :)

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Yaptım yine rooted yazıyor ilginç birşey ya. :biggrin: Bende şüphelendim şimdi tr cihazı olup olmadığı konusunda. Nasıl anlarım tr cihazı olmadığını. :biggrin:

Ayarlar / Genel / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri program versiyonu satırında tr yazmalı

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
O zaman tr cihazı böyle yapmaması lazm bide normal flashtool ile denermisin ?

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah Allah çok ilginç ya olması lazmdı bu sefer
Bende anlamadım hocam olmadı vallahi. Bir yerlerde dolaşırken bir fikir belirdi aklımda;

Towelroot uygulaması varmış bunu yükledim bununla root yapıp supersu kuruyormuşuz marketten ve rootlu oluyormuş cihaz. Bu iki adımı uyguladıktan sonra rootlu oldu sonrasında ise unrooter diye bi uygulama kurdum download modundaki rooted yazısını unrooted yapıyormuş. Unrooter ile download modundaki kırmızı rooted yazısını hallettim ve sonrasında supersu ya girip root kaldırma yaptım en sonunda da root kalktı mı diye root checker basic diye bi uygulamayı indirip denedim ve şu an root yok telefonda pcsuite falan görüyor download moddaki kırmızı yazı da düzeldi. Saçma bir yöntem ama işe yarar mı ki güncellemelerde sıkıntı yapar mı yani?

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Valla bilemicem denemek lazm eğer çok denemek istersen 20b yi kur 20c ye güncellemeyi dene :)

ordulum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende anlamadım hocam olmadı vallahi. Bir yerlerde dolaşırken bir fikir belirdi aklımda;

Towelroot uygulaması varmış bunu yükledim bununla root yapıp supersu kuruyormuşuz marketten ve rootlu oluyormuş cihaz. Bu iki adımı uyguladıktan sonra rootlu oldu sonrasında ise unrooter diye bi uygulama kurdum download modundaki rooted yazısını unrooted yapıyormuş. Unrooter ile download modundaki kırmızı rooted yazısını hallettim ve sonrasında supersu ya girip root kaldırma yaptım en sonunda da root kalktı mı diye root checker basic diye bi uygulamayı indirip denedim ve şu an root yok telefonda pcsuite falan görüyor download moddaki kırmızı yazı da düzeldi. Saçma bir yöntem ama işe yarar mı ki güncellemelerde sıkıntı yapar mı yani?

konunun takipçisiyim bende cevabınızı bekliyorum :)

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla şu an denemem pek mümkün değil internet kesildi evde. :D ama internet gitmeden önce pcsuite ile yükseltme hatasını sıkıntısız yaptığıma göre guncellemeleri sıkıntısız yapabilirim siye düşünüyorum zaten rooted yazısını hallettim bir şekilde. :D

ordulum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptığın işlemleri daha ayrıntılı anlatabilir misin ya da faydalandığın bir site varsa paylaşabilir misin. bende rooted yazısını kaldırmaya çalışıyorum da.

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptığın işlemleri daha ayrıntılı anlatabilir misin ya da faydalandığın bir site varsa paylaşabilir misin. bende rooted yazısını kaldırmaya çalışıyorum da.
Hocam önce 20cyi kurdum düzgün bir şekilde kalkmadı yazı ondan sonra towelroot.apk indirdim bunun ile root yapıyoruz telefondan ondan sonra google play'den supersu indiriyoruz supersu da kurulduktan sonra unrooter diye bir uygulama var bu uygulamayı indirdikten sonra telefona kurup unroot ediyoruz çok basit bi program internette bulabilirsiniz bununla unroot yaptıktan sonra telefona reset atıyoruz kontrol edin önce unroot yazdığına dair download modda, eğer unrooted olmuş ise önce root checker basic uygulamasını indirin google playden bu telefonun rootlu olup olmadığını kontrol ediyo bunu indirdikten sonra supersu ayarlarda root kaldırma yapın bütün programları kaldırın root checker basic kalsın ona girin root checker basicte bi seçenek var tek bi tane var zaten ona tıklayın eğer kırmızı yazılı birşeyler çıkmışsa rootu da kaldırmış oluyoruz şimdi hem rootu kaldırmış olduk hem de unroot yaptık telefonu temiz bi şekilde hard reset attım ben bunların hepsinden sonra. Aynı adımları uygulayın yapamazsanız tekrar mesaj atın yardımcı olucam.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Bu unroot uygulamalarını kullanmayın gözünüzü seveyim rootu kaldırmak istiyorsanız stock rom flashlayın