LG G2 mi yoksa HTC One mı ?

sevket_19

Doçent
17 Kasım 2010
802
0
0
Adam akıllı kullanan birisinden böyle bir yorum geleceğini.biliyordum. Bu arada sizden bir şey rica ediyorum. Saat 10 gibi dışarı çıkın, karanlıkta 1080p video çekin. Kameranın gece nasıl frame atladığını ve buğulandığını görsün G2 sahibi inanmayan arkadaşımız.
Biraz önce çekirdek almaya çıkmıştım yaklaşık 1dklık çektim 1080p 30 fps flaş kapalı buyrun ;
https://www.youtube.com/watch?v=dC6m3GaDAEA&feature=youtube_gdata_player
Bu arada ilk defa video yüklüyorum öle direk telefondaki youtube hesabımdan upload yaptım elimden gelen bu :)

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36

sevket_19

Doçent
17 Kasım 2010
802
0
0
Sizce bu iyi mi, kötü mü?
Bana kötü gelmedi. Gece o ışıkta bi telefon kamerasından ne beklenebilir ki?
Bence ortalamanın biraz altında gene burda daha iyi görünüyor çekerken daha rezalet bir hali vardı :D Ben o kadar anlamıyorum bilenler anlayanlar yorumlasınlar bakalım nasılmış bende merak ettim.

RoyaLDeviL007

Asistan
20 Kasım 2013
122
0
0
ya ne sesı ne kalıtesı arkadas htc one kullanıyorum gunun sonunde ne var hayal kırıklıgı resmen olmus bı batarya satıp g2 alıcam ınsallah

Ben ne anlatıyorumki boşuna ? Burdaki HTC fanboyları kalkmış bana htcyi övüyorlar neymiş sadece şu iki şeyi söylüyorlar '' Sesi çok güzel Kasası cok güzel '' ulan banane kasadan Bataryası Kötü Kamerası Kötü Donanımsal özellikleri kötü G2'ye göre yani her türlü G2 ezip geçiyor ve bu fanboylar kalkıpta bir ses birde kasası cok kaliteli diye telefonu övmekten sıkılmadılarmı anlamıyorum ya. Bu arada kardeşim ben Note 3 kullanıcısıyım ve şu son zamanlarda LG G2nin cok konuşulması üzerine Note3'ü nişanlıma verdim ve G2 aldım, Donanımsal ve bir çok özellik olarak Note 3 G2'yi eziyor fakat Note3 öyle bir telefonki Ağızım telefon demeye razı gelmiyor çünkü bildiğin bilgisayar Kafam kadar ekranı var o yüzden g2 aldım bugun geldi elimde şu anda ve Saat Aksam 7'de aldım saat şu anda Gece 4, Telefonu gelir gelmez şarj'a taktım ve 30Dk fullendi. Şu anda saat 04.04 gece ve %50'de şarj'ı ve acayip hızlı performansı mükkemmel Telefon diyebileceğimiz telefonlar arasında bence en kral telefon LG yapmış, eskide bi b*k yapamıyordu ama şimdi cidden başarmış helal olsun.
Not: Saat Aksam 7'den gece 4'e kadar Ayarlarını yaptım Oyunlar indirdim Oyunlar oynadım bkz: '' Fruit Ninja, CSR Racing '' ve telefonda Gıram ısınma donma kasma hiç bir problem yok bence tamamen performans ve şıklık üzerine kurulmuş bir telefon. Çok başarılı satın almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim bu arada cok ucuz :)
QuadBeat 2 kulaklığı ile '' kulak içi kulaklık '' size birşey diyimmi dışardan 0 ses geçiriyor fakat beynimin içinde müzik sistemi kurulu ve Bass olsun Tizz olsun o bu olsun bence mükemmel bir kulaklık olmuş. Sesi son'a alamıyorum çünkü okadar kuvvetli bir ses veriyorki Nerdeyse beyinim parçalanacak okadar kaliteli ve Yüksek seste dinlemeyi seven arkadaşlara bir 'e bir bir kulaklık olmuş ve zaten ses kartıda telefonun gayet iyi diyorlar. Yüksek ses ile müzik dinlemeyi seven arkadaşlar bile son seste dinleyemeyeceklerine %99 eminim :)

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Sizce bu iyi mi, kötü mü?
Bana kötü gelmedi. Gece o ışıkta bi telefon kamerasından ne beklenebilir ki?

Ortalama mı? Gece iğrenç bir çekim kalitesi var. Fark ettiyseniz kamera buğulu ve slow mo çekim yapıyormuş gibi. Bir cihaza 1800 tl gibi bir rakam veriyorsunuz ve kamerası gece pert oluyor.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Ortalama mı? Gece iğrenç bir çekim kalitesi var. Fark ettiyseniz kamera buğulu ve slow mo çekim yapıyormuş gibi. Bir cihaza 1800 tl gibi bir rakam veriyorsunuz ve kamerası gece pert oluyor.

Geceleri öyle bir derdim olmadığı için bir şey diyemicem. Varsa bir sorun kitkat ile düzeltilir.

sevket_19

Doçent
17 Kasım 2010
802
0
0
Sonra güncelleme deyince ne yapacan güncellemeye derler.Xperi zde böyleydi ilk zamanlar güncelleme alınca düzeldi bunda da sonynin lensi var demekki buda güncelleme almış olaydı düzelirdi belki.Ama aldığımdan beri sadece safety care uygulaması güncellendi sanki çok kullanıyordumda.:D

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
4.2.2 üzerindeki hatalarla uğraşmak yerine bu hataları 4.4 üzerinde düzelteceklerini düşünüyorum. Diğer markalar gibi mevcut sürümde hata güncellemesi yapıp daha sonra tekrar hatalı sürüm güncellemesi verip sonra tekrar hata güncellemelerine devam etmeyeceklerini düşünüyorum. Eğer kitkat hatasız gelirse (elbette kusursuz yazılım dünya üzerinde hiçbir cihazda, hiçbir sistemde yok da rakiplerine kıyasla hatasız gelirse), bugün bu yorumları yapanlar yazdıklarından utanacaklardır. =)

sevket_19

Doçent
17 Kasım 2010
802
0
0
4.2.2 üzerindeki hatalarla uğraşmak yerine bu hataları 4.4 üzerinde düzelteceklerini düşünüyorum. Diğer markalar gibi mevcut sürümde hata güncellemesi yapıp daha sonra tekrar hatalı sürüm güncellemesi verip sonra tekrar hata güncellemelerine devam etmeyeceklerini düşünüyorum. Eğer kitkat hatasız gelirse (elbette kusursuz yazılım dünya üzerinde hiçbir cihazda, hiçbir sistemde yok da rakiplerine kıyasla hatasız gelirse), bugün bu yorumları yapanlar yazdıklarından utanacaklardır. =)
Umarım dediğin gibi olur utanan ben olayım bişey olmaz lg bir kere de bizi utandırsın zaten dediğin gibi olmazsa sattığı son telefon olur lgnin gerçi adamların çokta umrunda sanki adamlar televizyondan vurmuş parayı zaten :D

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Öyle tabi. Bir de şöyle düşün, bu diğer malum markalar sürekli güncelleme veriyor ama hâlâ G2 kadar ek özelliklere ve ekstra özelleştirmelere, kolaylıklara sahip değiller. Çok çok basit bir örnek vereyim: Samsung uygulama çekmecesini düzenlemek için "Klasör oluştur, Düzenle, Kaldır" işlemlerini ayrı ayrı yaparken, G2'de sadece köşedeki ayar tuşuna basarak hepsini aynı anda yapabiliyorsun. Yani bu en basiti. Üstelik bu diğer malum markalar yine sorunsuz da değiller.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samimiyetle söylüyorum one almak için çıktım g2 ile döndüm. ama one ın tasarımı ve malzeme kalitesi her yönden on basar.

v2beta

Asistan
18 Ağustos 2013
131
0
0
bak işte bunda kararsız kaldım :S bence yazı tura at dostum ikiside fena cihaz ama lg g2 fiyat olarak daha makul.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Htc One m8 s800 işlemciyle çıkacakmış. Yani m8'den de bir şey beklemeyin. O zamana diğer markalar s805'e geçmiş olur.
Htc One m7 ise ocak ayında 4.4 alacağı söyleniyor.

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Htc One m8 s800 işlemciyle çıkacakmış. Yani m8'den de bir şey beklemeyin. O zamana diğer markalar s805'e geçmiş olur.
Htc One m7 ise ocak ayında 4.4 alacağı söyleniyor.

Yalnız onun işlemcisinin mimarisi farklı. 200 mhz daha hızlı çalışıyor, grafik Kartı daha hızlı çalışıyor.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Arka planda 13 uygulama açıkken ram 233mb boşta benchmark değeri bu şekilde. Üstelik aldığımdan beri hiç kapatmadım cihazı, hiç yeniden başlatmadım.

u2usa9e2.jpg
y2uju8us.jpg

giskur11

Profesör
9 Eylül 2012
3,606
160
243
Htc one alan alır beyler niye alana enayi muamelesi yapıyorsunuz o zaman herkez g2 alsın çoluk çocuğun eline düşsün ne anlamı kaldı g2 kullanmanın.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Komiksiniz yemin ediyorum. =)) htc one ayrıcalıkmış. Ne ayrıcalığı bu acaba? Gittiğiniz mağazalarda size özel indirim mi yapıyorlar? Gittiğiniz lokantada ekstra özel hizmet mi alıyorsunuz? Bir ortamda fazladan hürmet mi görüyorsunuz? =))
Arayüzü diyorsunuz ki bana göre tırt bi arayüz ama malesef optimustan sonraki en güzel arayüz olsa da. Hoparlörü diyorsunuz, G2nin hoparlörü kulağımı yeterince doyuruyor. Alüminyum kasa dediğin şey telefonda olması gereken en son şey. Hadi bu dediklerinizi bir üstünlük saysak bile bunlar telefonu ayrıcalıklı kılamıyor malesef. Adam gibi ses istiyorsan ses sistemi alırsın telefonu bağlarsın. Tabi bu konuda da G2 ezici üstünlüğe sahip kaliteli ses desteğiyle yine öne çıkıyor. =)

AngreRisinyu

Asistan
17 Ağustos 2013
362
0
0
Komiksiniz yemin ediyorum. =)) htc one ayrıcalıkmış. Ne ayrıcalığı bu acaba? Gittiğiniz mağazalarda size özel indirim mi yapıyorlar? Gittiğiniz lokantada ekstra özel hizmet mi alıyorsunuz? Bir ortamda fazladan hürmet mi görüyorsunuz? =))
Arayüzü diyorsunuz ki bana göre tırt bi arayüz ama malesef optimustan sonraki en güzel arayüz olsa da. Hoparlörü diyorsunuz, G2nin hoparlörü kulağımı yeterince doyuruyor. Alüminyum kasa dediğin şey telefonda olması gereken en son şey. Hadi bu dediklerinizi bir üstünlük saysak bile bunlar telefonu ayrıcalıklı kılamıyor malesef. Adam gibi ses istiyorsan ses sistemi alırsın telefonu bağlarsın. Tabi bu konuda da G2 ezici üstünlüğe sahip kaliteli ses desteğiyle yine öne çıkıyor. =)

Kedi uzanamadigi cigere pis dermiş

AngreRisinyu

Asistan
17 Ağustos 2013
362
0
0
Sende haklısın kardeşim boşuna yılın telefonu seçildi.;) tekrar dan sana söylüyorum benim sana anlaticaklarim senin anlayacağım kadardır.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Sadece gülüyorum. Bi de demiş kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş falan neşeme neşe kattı sağolsun. =)))))