LG G2 mi yoksa HTC One mı ?

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Yaklaşık 6 aydır One kullanıyorum söylendiği gibi telefonda aşırı bir ısınma kesinlikle yok bir sürü oyun oynuyorum.Kamera özeliği bakımında g2 daha iyi olabilir ama kesinlikle one kamerasını hafife almayın şarjı 1 gün kesin gidiyor eğer fazla ilgilenmezsen telefonla 2 gün bile dayandığını gördüm.Sağlamlık olarak one nın üstüne 1 tane telefon tanımam inanılmaz sağlam bir cihaz ses kalitesi zaten tartışılmaz.Android 5.0 kadar bütün güncellemeleri alıcak diyede okumustum bir kaç yerde daha başka ne olabilirki bir telefonda.

İstisnalar kaideyi bozmaz. Telefon yere düştüğünde hoparlör kapakları yerinden fırlıyor. Şarjının 2 gün gitmesi için asla internet kullanmayıp telefonu 2 gün bir köşede bekletmeniz lazım dokunmadan. G2 gibi kullan bakalım 1 günü bile çıkarabilecek misin? Alüminyum kasalar her zaman ısınır. Kış soğuğunda elbette ısınmaz. Yazın telefonu tutamazsınız ama.

fatihrednight1

Doçent
25 Ağustos 2013
658
1
0
Daha iyi olsa ne olur g2 ile oneyi yanyana koyun g2 önden şık duruyor one aynı kumanda gibi duruyor uzun ve dar.G2nin zarif durusu hicbir telefonda yok.Diğer konularda eksiği yok fazlası var.Özellikle optimus arayüzü senseden çok daha şık ve kullanışlı iyiken zamanında one almamışım g2 almadığıma pişman olucaktım piyasaya çıkınca ama g2 aldım iyiken one almamışım diyorum.

Kişiye kalmış bir şey usta.Şahsen senin yerinde olsam One alırdım.Alacaktım da zaten,ama kısmet olmadı.(Şimdi Z1 kullanıyorum.) Bir kere One'ın,ses kalitesi ve stabilitesi yeter.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Şu G2 fanboyluğundan ne zaman vazgeçeceksin ??
Harf düzeltmesi içinde saol,kusura bakma telden yazıyorum...

Fanboyluk mu yapıyorum? Bunu ancak telefondan anlamayan ve beni tanımayan insanlar söyler. =) İstediğiniz kadar fanboy diyebilirsiniz. Bu benim fanboyluğum değil, sizin G2'ye karşı olan anlamsız hazımsızlığınızdır.

asi_53

Asistan
18 Mart 2008
274
3
18
İstisnalar kaideyi bozmaz. Telefon yere düştüğünde hoparlör kapakları yerinden fırlıyor. Şarjının 2 gün gitmesi için asla internet kullanmayıp telefonu 2 gün bir köşede bekletmeniz lazım dokunmadan. G2 gibi kullan bakalım 1 günü bile çıkarabilecek misin? Alüminyum kasalar her zaman ısınır. Kış soğuğunda elbette ısınmaz. Yazın telefonu tutamazsınız ama.
Merdivenden düştü takur tukur ekranı bile çizilmedi ayrıca sürekli kullanımda 1 gün bile gitmez demişin telefon elimden düşmüyor ancak hiç 1 günü çıkaramadığını görmedim telefonu haziran temmuz arası aldım çok aşırı ısındığına şait olmadım belki benim şansımadır burasını bilemem tek bildiğim şey daha önce kullandığım telefonlar bir kenara one bi kenara hepsinden kaliteli her yönden bana göre.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Ya çok şanslısınız ya da abartıyorsunuz. One'ın bataryası G2'den daha uzun dayanamaz zaten..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG G2 kesinlike iyi bir telefon bunu tartışmaya gerek yok. HTC One ile karşılaştırma yapılmış. Bütün sayfaları okudum ve tatmin edici bir açıklama bulamadım. Teknoloji öğretmeni olarak bir benzetme yapmak gerekirse(teşbihte kusur olmaz) 2008 yılında özelliklerine kanıp Casper marka bir laptop almıştım. Aynı özellikte bir toshiba marka laptop ile arasındaki fark 800-1000 liraydı. Makineyi aldığımın ikinci haftası bozuldu ve garantiye gitti. Garantisi bitene kadar 3 kere daha aynı işlemle karşılaştı ve sürekli sıkıntı çektim. Keşke verdiğim paraya özellikleri düşük olan bir makine alsaydım diye sürekli pişmanlık yaşadım.

Konumuza gelirsek, günlük hayatta sürekli yanımızda bulundurduğumuz iletişim cihazlarının sağlam olması, haberleşmeyi hızlı bir biçimde yapabilmesi, markanın geçmişte soru işaretleri bulundurmuyor olması gibi amaca yönelik özelliklerinin günümüz şartlarına göre kusursuz olması gerekir. 2 hafta öncesine kadar LG G2 ve HTC One arasında kararımı vermemişken geçmişte yaptığım hatayı tekrar yapmak istemediğimden güven veren HTC firmasının ürettiği cihazı seçtim. Şundan iyi bundan iyi şöyle ezer gibi cümleleri kuracağımıza kullandığımız cihazların olumlu-olumsuz özelliklerini yazmamız gerektiğini düşünmekteyim.

Olumsuz olarak gördüklerim; kameranın htc zoe gibi kaliteli bir uygulaması olmasına karşılık neticede iyi sonuçlar verememesi, Pil ömrünün sürekli kullanımda yetersiz olması

Olumlu olarak gördüklerim; internette gezinirken kullanıcıyı hiç yormaması, htc sense, htc blinkfeed, htc zoe gibi cihaz için özel geliştirilmiş uygulamaların kalitesi(özellikle blinkfeed uygulamasına hayran kaldım), boomsound özelliğini de eklemek gerekir tabiki.

Netice de amaca yönelik kullanımda hangisi size hitap ediyorsa onu seçmeniz gerekir. Ben cihazımdan gayet memnunum.

fatihrednight1

Doçent
25 Ağustos 2013
658
1
0
Fanboyluk mu yapıyorum? Bunu ancak telefondan anlamayan ve beni tanımayan insanlar söyler. =) İstediğiniz kadar fanboy diyebilirsiniz. Bu benim fanboyluğum değil, sizin G2'ye karşı olan anlamsız hazımsızlığınızdır.

Emin misin ?? Ben pek öyle düşünmüyorum ama.Aynı bir fanboy davranışları sergiliyorsun.

murat25

Asistan
23 Aralık 2008
257
4
18
G2 gerçekten güzel telefon ama tüm telefonlar türkiye de biraz pahalıya satılıyor gibi geldi bana.mesela G2 rusya da türk parası ile 16 GB 1250,32 GB 1450'ye satılıyor.ablama 32 GB'lığını aldım.elinden düşürmüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
siz neyin kafasını yaşıyosunuz ya şu alınabilir 3 telefon var iphone5s-z1 ve g2 bu arada htc one ile kıyaslayanlar hiç düşünmeden lg g2 tabi. her yönden htc one dan üstün sadece dış malzeme kalitesi hariç. bi defa şu an en iyi işlemci var s800 artı 2gb ram artı 13mp kamera+oıs onu da geçtim 192khz 24bit lossless müzik formatlarını oynatıyo siz daha neyi soruyosunuz arkadaşım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2 yi aldm telefon budur abi aslada pişman değilim her yönüyle mükemmel tavsiye ederim samsung htc flan boş herkese göre değişir ama lg g2 farktır hayattır :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
G2 çıkana kadar. Evet. G2 çıkmadan önce en iyi telefon Htc One dı.

melik.bck

Asistan
4 Şubat 2013
267
13
18
Performans olarak g2 one dan da s4 den de daha iyi fakat HTC One da arayüz ve özel uygulamarından dolayı avantajlı. Yani ikisine de para verebilirisniz fakat performans arıyorsanız tercihiniz G2 olsun.

TURKER

Profesör
4 Eylül 2013
1,114
11
0
Performans olarak g2 one dan da s4 den de daha iyi fakat HTC One da arayüz ve özel uygulamarından dolayı avantajlı. Yani ikisine de para verebilirisniz fakat performans arıyorsanız tercihiniz G2 olsun.

One malzeme kalitesi ve ses konusunda g2 den daha iyi bir cihaz evet.

mehmetturk

Öğrenci
29 Ocak 2014
2
0
0
(Bir telefonu kullanmadan yorum yapmayın. Ortalığı savaş alanına çevirmişsiniz. Bir sürü çöp mesaj var. Faydalanmak isteyenler kaybolur gider burada. Kullanarak yorumlayanlar müstesna.)

2 gündür G2 kullanıyorum... Telefon konuşması tam bir hayal kırıklığı!

1. Sesim karşıya boğuk gidiyor. (Birkaç kişi ile görüşerek teyit ettik. Banyoda mısın, dedi biri.)

2. Kulağıma gelen ses (konuşmada) cızırtılı. Sanki telefonun arka yüzeyinde bir tel varmış da gövdeye çarpıp titreşir gibi ya da patlak hoparlör gibi.

3. Ayrıca ses konuşma esnasında sanki sinyal kesiliyormuş gibi kesintiye uğruyor. (Bugün Turkcell müşteri temsilcisiyle konuşurken görseniz özürlü gibiydik. Defalarca tekrar ettim adama cümlelerimi.)

4. Şebeke sinyali çok dengesiz. Bir bakıyorum tam, bir bakıyorum tek çizgi! (Bunda belki hata benimdir. Zira sim kartı kendim keserek micro yaptım ancak biraz gevşek kaldı. Bu bakımdan orijinal sim alana kadar beklemeliyim.)

Not: Bataryayı merak edenler için söyleyeyim: İlk geldiğinde tam şarjla geliyor. Ben onu bir günde bitirdim kurcalayarak. İlk şarjından sonra şu an 36. saatte ve kalan enerji %46 yazıyor. Hiçbir program ve oyun yüklemedim. wifi ve bluetooth bazen açıktı. Ancak bir saat kadar süreyle bluetooth ile müzik aktardım eski telefonumdan. Ekran parlaklığı gün boyu /50 idi. Bazı sensörler kapalı vaziyette. Kullanım durumu bu.)

El netice:

HTC One ile arasında kalıp iki gün evde, bir saat de mağazada düşünüp nasıl olduğunu anlamadan aldım G2'yi. Özellikle batarya performansı beni cezbetmişti. Ayrıca hızı ve One'ın daha eski olmasından dolayı güncelleme desteğinden endişe duymam sanırım beni bu telefona itti. (Sanki güncelleme olmasa ya da gecikse çökecek telefon.)

Ancaaak.... Şu, konuşmadaki ses transferindeki rezalet beni pişman etti. Telefon nedir? Adı üzerinde: tele-fon... Sesi uzağa ileten alet! Zaten biz de konuşmak için telefon kullanıyoruz en başta. Yoksa gidip yarı fiyatına tablet alırdık değil mi? Eee, konuşmada sıkıntı yaşıyorsam neden alayım G2 diye iyice bir düşünün. Ben adam gibi ses alışverişi isterim derseniz ve HTC anlatıldığı kadar iyi ise gidin HTC One alın. LG 2013 yılında hâlâ mono hoparlörlü telefon yapanlardan. Hele Nokia'nın Express Music versiyonlarından geçiyorsanız benim gibi işiniz zor.

Ben, gidip değiştireyim dedim, baktım aldığım mağazada (Vatan) One 1900 TL olmuş. (Ben G2 alırken One 1650 TL idi.)

(Daha önce de bir LG dizüstü bilgisayarı dandik ses yüzünden iade edip üzerine para vererek JBL hoparlörlü Lenovo almıştım. Ses konusunda sabıkalandı gözümde LG. Bu son LG cihazımdır artık.)

Umarım bu ses sorunu sadece benim cihazda mavcuttur.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
(Bir telefonu kullanmadan yorum yapmayın. Ortalığı savaş alanına çevirmişsiniz. Bir sürü çöp mesaj var. Faydalanmak isteyenler kaybolur gider burada. Kullanarak yorumlayanlar müstesna.)

2 gündür G2 kullanıyorum... Telefon konuşması tam bir hayal kırıklığı!

1. Sesim karşıya boğuk gidiyor. (Birkaç kişi ile görüşerek teyit ettik. Banyoda mısın, dedi biri.)

2. Kulağıma gelen ses (konuşmada) cızırtılı. Sanki telefonun arka yüzeyinde bir tel varmış da gövdeye çarpıp titreşir gibi ya da patlak hoparlör gibi.

3. Ayrıca ses konuşma esnasında sanki sinyal kesiliyormuş gibi kesintiye uğruyor. (Bugün Turkcell müşteri temsilcisiyle konuşurken görseniz özürlü gibiydik. Defalarca tekrar ettim adama cümlelerimi.)

4. Şebeke sinyali çok dengesiz. Bir bakıyorum tam, bir bakıyorum tek çizgi! (Bunda belki hata benimdir. Zira sim kartı kendim keserek micro yaptım ancak biraz gevşek kaldı. Bu bakımdan orijinal sim alana kadar beklemeliyim.)

Not: Bataryayı merak edenler için söyleyeyim: İlk geldiğinde tam şarjla geliyor. Ben onu bir günde bitirdim kurcalayarak. İlk şarjından sonra şu an 36. saatte ve kalan enerji %36 yazıyor. Hiçbir program ve oyun yüklemedim. wifi ve bluetooth bazen açıktı. Ancak bir saat kadar süreyle bluetooth ile müzik aktardım eski telefonumdan. Ekran parlaklığı gün boyu /50 idi. Bazı sensörler kapalı vaziyette. Kullanım durumu bu.)

El netice:

HTC One ile arasında kalıp iki gün evde, bir saat de mağazada düşünüp nasıl olduğunu anlamadan aldım G2'yi. Özellikle batarya performansı beni cezbetmişti. Ayrıca hızı ve One'ın daha eski olmasından dolayı güncelleme desteğinden endişe duymam sanırım beni bu telefona itti. (Sanki güncelleme olmasa ya da gecikse çökecek telefon.)

Ancaaak.... Şu, konuşmadaki ses transferindeki rezalet beni pişman etti. Telefon nedir? Adı üzerinde: tele-fon... Sesi uzağa ileten alet! Zaten biz de konuşmak için telefon kullanıyoruz en başta. Yoksa gidip yarı fiyatına tablet alırdık değil mi? Eee, konuşmada sıkıntı yaşıyorsam neden alayım G2 diye iyice bir düşünün. Ben adam gibi ses alışverişi isterim derseniz ve HTC anlatıldığı kadar iyi ise gidin HTC One alın. LG 2013 yılında hâlâ mono hoparlörlü telefon yapanlardan. Hele Nokia'nın Express Music versiyonlarından geçiyorsanız benim gibi işiniz zor.

Ben, gidip değiştireyim dedim, baktım aldığım mağazada (Vatan) One 1900 TL olmuş. (Ben G2 alırken One 1650 TL idi.)

(Daha önce de bir LG dizüstü bilgisayarı dandik ses yüzünden iade edip üzerine para vererek JBL hoparlörlü Lenovo almıştım. Ses konusunda sabıkalandı gözümde LG. Bu son LG cihazımdır artık.)

Umarım bu ses sorunu sadece benim cihazda mavcuttur.

memnun kalmadıysanız 7 gün içinde birebir değiştirme hakkına sahipsiniz.

Örnek veriyorum: Vatan'dan Zyxel Access Point aldım 200 liraya, evde 2 gün denedim baktım ihtiyacımı karşılamıyor, götürdüm verdim bu işimi görmedi daha iyisi varsa onu alayım dedim. Cisco AP önerdiler, bendekini teslim ettim yenisini 150 liraya aldım. Evet daha iyi ve daha ucuz neyse üstüne bir de aradaki farkı çek olarak verdiler (50tl) Cisco'dan da bazı memnuniyetsizliklerim olsa da genel olarak işini çok iyi yapıyor bu arada. AP almayı düşünüp bu mesajımı okuyanlara da ayrıca fikir vermiş olayım.

Ses sorununa gelince, bende böyle bir sorun yok. Şöyle yok; karşıdan ses mükemmel geliyor diyebilirim bazen boğulur gibi oluyor ancak bunu karşıdakinin telefonu tutuş şekline bağlıyorum. Peki neden karşıya bağlıyorum bu sorunu? Çünkü bazen karşıdaki bana sesin çok derinden geliyor diyor. Telefonu daha düzgün tutunca (düzgün işte size göre düzgünlük nasılsa öyle) tamam şimdi düzeldi diyor. Yani yaptığım tek şey telefonu avucum içinde oynatmak oluyor.
Bunu neye bağlayabiliriz bilmiyorum. Eğer mikrofonda sorun olsa hep boğuk gider sesim. Ayrıca bu boğukluk da nadir olan bir şey..

smnfrkn

Profesör
11 Temmuz 2012
1,283
11
218
Stabilite ile donanım arasındaki bağ da hoşmuş hani. :D Donanım, ekran boyutu, performans gibi kağıt üzerindeki özellikler için G2, ses kalitesi, yazılım kalitesi, kasa, şıklık gibi diğer zevk vermeye yönelik özellikler için One derim.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Stabilite ile donanım arasındaki bağ da hoşmuş hani. :D Donanım, ekran boyutu, performans gibi kağıt üzerindeki özellikler için G2, ses kalitesi, yazılım kalitesi, kasa, şıklık gibi diğer zevk vermeye yönelik özellikler için One derim.

G2'nin sesi kötü değil yav. Tamam htc daha iyi ama G2'nin sesi de iyi yani. =)

mehmetturk

Öğrenci
29 Ocak 2014
2
0
0
G2'nin sesi kötü değil yav. Tamam htc daha iyi ama G2'nin sesi de iyi yani. =)

"Ses" derken hangi sesten bahsediyoruz? Telefondan müzik dinlerken hoparlörden çıkan mı, konuşurken kulağımıza gelen mi, karşıdakine giden mi yoksa kulaklık takıp müzik dinlerken mi? Bunları ayıralım.

Telefonun müzik dinlerken hoparlörden çıkan sesi fena değil. Pek üzmez.

Kulaklık takıp müzik dinlerken duyduğunuz ses de gayet iyi.

Ancak konuşmada çuvallıyor. İnternette bu konuda epey şikayet okudum.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
"Ses" derken hangi sesten bahsediyoruz? Telefondan müzik dinlerken hoparlörden çıkan mı, konuşurken kulağımıza gelen mi, karşıdakine giden mi yoksa kulaklık takıp müzik dinlerken mi? Bunları ayıralım.

Telefonun müzik dinlerken hoparlörden çıkan sesi fena değil. Pek üzmez.

Kulaklık takıp müzik dinlerken duyduğunuz ses de gayet iyi.

Ancak konuşmada çuvallıyor. İnternette bu konuda epey şikayet okudum.

Sorununuz genel değil. Çevremden ahize konusunda şikayet almadım. Ama olabilir yani fabrika hatası vs. geri vermeyi deneyin.

melik.bck

Asistan
4 Şubat 2013
267
13
18
Fakat HTC yi güncelleme konusunda pek başarılı bulduğumu söyleyemem ben açıkçası.