Leyla ile Mecnun Yayından Kaldırıldı

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Sen devlet kanalında devletin aksine iş yaparsan sonucuna da katlanırsın. Bu da sanırım gezi parkı desteği oluor.

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sabah evlilik programları izleyenlerin bu dizideki komediyi anlayabileceklerini düşünmüyorum.gayet güzel bir diziydi.devlet kanalında devlet politikalarına laf sokmak düşünce özgürlüğüdür.devlet de o zaman düşünecek demekki yanlış birşeyler yapıyoruzki eleştiriliyoruz.ama devletimiz her zaman yaptığı gibi yayından kaldırdı.tam da bu hükümete yakışan bir hareket.tebrik ediyoruz.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
705
Bir tek erdal bakkal'ı özleyeceğim

McKoLpA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geç izlemeye başladığım bir dizi olmasına rağmen, deli gibi bağımlısı oldum... Ama yayından kalkmasına en çok ben üzüldüm..

Kesinlikle TV programcıları siyasi olaylara karışmamalılar..

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar dikta devletin kendi kanalından dizisini kaldırmakla olmaz Özel kanallara sansür yapılırsa olur.Sonuçta bu diziyi trt yayınladı oyuncular yayın politikasına aykırı davrandığı ve halkın büyük bir kısmının tepkisini çektiği için trt yayınlamayacağım dedi. Özel kanallarda şansını dener.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
siyasi bir kararla kaldırıldığını söylüyorsunuz da, dizi ekibi zaten kendileri siyasi davrandılar. gezi eylemlerinde gördüğümde zaten dizi benim için bitmişti. bizi güldürdükleri için kendilerine teşekkür ederim.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Demokrasi mi güldürmeyin beni hangi ülkede demokrasi var :D Kandırmaca
-Almanya çok özgür deriz.Almanyada kafana göre ev yapamazsın tasarımını bile belediye belirler
-Almanyada Heil Hitler de de 3 yıl ye
-Almanya'da köpeğine bile ADOLF ismini koyamazsın(Erman gel oğlum :D )
Şu anda aklıma almanya geldi ama diğer ülkelere bakarsınız aynısını görürsünüz.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Demokrasi mi güldürmeyin beni hangi ülkede demokrasi var :D Kandırmaca
-Almanya çok özgür deriz.Almanyada kafana göre ev yapamazsın tasarımını bile belediye belirler
-Almanyada Heil Hitler de de 3 yıl ye
-Almanya'da köpeğine bile ADOLF ismini koyamazsın(Erman gel oğlum :D )
Şu anda aklıma almanya geldi ama diğer ülkelere bakarsınız aynısını görürsünüz.

Ermeni soykırımı olamamıştır demek bile suç bazı avrupa ülkelerinde:) Gördük zaten son zamanlarda demokratlıklarını!!!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yayından kaldırılmasına ciddi anlamda üzüldüm.

ilk bölümünden bu yana takip ediyordum, kendi mahallemin insanları gibiydiler.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim şu fotoğraftaki tipler ise benim mahallemdeki insanlara kesinlikle ama kesinlikle benzemiyorlar.

BZ2_spot-leyla-direnis.jpg

Ne gerek vardı buna?

Bir tarafa "şirin" görüneceğim derken bir tarafı yakıp yıkmaya ne gerek vardı?

Neyse siyasi görüşleri, ideolojileri ne olursa olsun ben izlemeye devam edecektim, TRT Yayından kaldırdı, artık başka bir özel televizyon kanalına geçerler mi bilmiyorum ama geçerlerse yine izleyeceğim ama artık dizinin eskisi gibi olmayacağını bilerek.

Gülse Birsel'in efsane dizisi Avrupa Yakası'nı hatırlarsınız, o diziden sonra çıkan Yalan Dünya pespayeliğini de biliyorsunuzdur.

Benim korkum Leyla ile Mecnun'un akıbeti de bu olur mu?

TRT'deki kalitesinden taviz verip, ucuz bel altı esprilere kurban gider mi, mahalleden çıkıp ahlaksızlık bataklığına düşer mi?

Onun dışında TRT'de yayınlanmış ya da başka kanalda yayınlanmış zerre kadar benim için fark etmez, ama TRT'deki kalitesinden kopup dizi reyting yarışı uğruna her türlü pisliğin sergilendiği bir ucuz komediye dönerse kendilerine yazık ederler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir ekleme daha yapmak istiyorum, zamanında bir televizyon programında Türkiye'nin sorununun ortak iyi insanının olmaması meselesi olduğu vurgulanmış, seyircilerden Türkiye'nin ortak iyi insanı kimdir sorusuna cevap bulmaları istenmişti.

80 milyonluk Türkiye'de her kesimin kabul edeceği, seveceği ortak bir isim bulunamamıştı, Türkiye'nin ortak iyi insanı yoktu.

Bir istisna dışında, bir dizi karakteri en çok cevap olarak gündeme gelmişti, İSMAİL ABİ.

Sağcısı, solcusu, Sünnisi, Alevisi, Türkü, Kürdü her kesimden insan Türkiye'nin ortak iyi insanı olarak aslında var olmayan bir dizi karakteri olan İSMAİL ABİ'yi göstermişti.

İşte bu gezi olaylarında İSMAİL ABİ'nin oradaki görüntüsü bu imaja da ciddi bir tokat attı, artık o sadece gezicilerin İYİ İNSANIYDI!

Yukarıdaki fotoğraf benim dizide sevdiğim, karıncayı bile incitmekten korkan, kimsenin kalbini kırmak istemeyen parlak, renkli ceketli İsmail abim değil, seçimle iktidara gelmiş meşru iktidarı gayrı meşru yollarla iktidardan el çektirmeye çalışan sokağa inmiş bir anarşist.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Devlet kanalı değil, hükümet kanalı olduğunu bir kez daha anladık.

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Troller basmış konuyu

mantıksız yorumlar yazarak konuyu başka yerlere saptırma. ne alakası var. senin bu diziyi komedi olarak izlediğini düşünürsek senin hiç "kaygısızlar" dizisini izlemeye yaşının yetmediği tespit ettim. Allah bilir sen drama dizisi diye "akasya durağını" izliyorsundur. çünkü sen daha "süper baba" 'yı izlememişsindir......

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Dizinin ilk sezonu iyiydi diyenleri anlayamıyorum. Çünkü ben de seyrettim ve ilk 15-20 bölüm inanılmaz sıkıcı ve sıradan. Daha sonraları açılmış. İsmail Abi, Erdal Bakkal karakterleri çok farklıymış. Hemen hemen her komedi dizisinde olduğu gibi önemli karakterler değişim geçirmiş.
Ezgi mi adı ne, baldır-bacaktan öte bir şey değildi. Ruhsuz bir tipti. Sonra giren Leyla'lar doğaldı.
Son sezonun biraz kötüleştiğine katılıyorum; fakat diğer Türk dizilerini toplasan bu dizi etmez.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yemişim ımdb sini.. Şu ülke dışına çık Leyla ile mecnunu sor bakim kaç kişi tanır..: Sadece balon gibi şişiriyorlar sonrada bi toplu iğne havasını indiriveriyor..

Yurt dışına çıkta bide Kurtlar vadisini sor bakalım.

İşte yorum budur.

İmza::4:

Devletin politikalarından hoşlanmayıp bunu söylemek devlete baş kaldırmak anarşizm oluyor ha! Doğru sizin gibi gününün yarısını Drogba'yı öven adamlara göre evet böyledir. :)

Siz hangi rejimde yaşıyorsunuz? Tabikide devlet yanlış bişey yapıyorsa bunu babalar gibi dile getiricem. İster sol ister sağ hükümet olsun farketmez.

Ha bide TRT hükümetin değil devletin kanalı :)

Ezgi gittikten sonra izlemeyi bırakmıştım.

Reytingleri zaten hep kötüydü.

Altında illa başka şeyler arayacak bizim millet.

Unutmayın, her güzel şey bir gün biter.

Tamam da senin Ezgi gittikten sonra izlemeyi bırakman bizimde bırakmamız gerektiği anlamına mı geliyor?

Hangi reytingler? Şu şikeli reytingler mi? :)

Merak etme olayın başka boyutu var bunu nerden anlıyoruz? -Burak Aksak kaç bölüm daha yazmış bi araştır istersen :) Neden yazdı eğer reytinglerden dolayı biticekse? :)

Yemişim ımdb sini.. Şu ülke dışına çık Leyla ile mecnunu sor bakim kaç kişi tanır..: Sadece balon gibi şişiriyorlar sonrada bi toplu iğne havasını indiriveriyor..

Yurt dışına çıkta bide Kurtlar vadisini sor bakalım.

İşte yorum budur.

İmza::4:

Yemişim IMDB sini diyip acaba hangi filmi izlesem derken top 250 ye bakmak... :D

komiksiniz be olum. Vallahi bak. Millete demokrasi demokrasi diyorsunuz içinizdekini hazmedemiyorunuz daha :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Şimdiye kadar pek izleme fırsatı bulamasam da bu dizi Türkiye'nin en iyi dizilerinden birisidir..
Yakında başka bir kanalda babalar gibi de yayımlanmaya devam eder.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hükümeti eleştirebilirler buna kimse karışamaz. Sevmek zorunda değiller sevmezse sevmez ama devlete karşı çıkarsa orda duracak. Tamm sevdiğimiz insanlar ben izlerdim hatta en sevdiğim şarkı başrolde ki insanın ama devlete karşı gelme be abi. Ve burda kapanmasına sevinenler niye sevindi anlamadım sevmiyorsan izlemessin kimse sana zorla pazartesi saat 8 de trt yi actirtmiyodu değil mi ???? Yoksa aç yada biber gazi sikarim mi diyolardi ????

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Leyla ile Mecnun , Fox TV İle anlaştığı söyleniliyor ;

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yakında başka kanala geçer çatır çatır eleştirisini dalgasını komedisini yapar neden bu kadar kasiyorsunuzki birilerinin kapısında el pençe divan olan kapıkullu askeri sahibi firavun da olsa sahibine laf söylermi yada söyletirmi tarihte her zaman gücün peşinde koşan menfaatciler de var zalim sultanın yüzüne doğruları söyleyen asiler de boş verin.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
LEYLA İLE MECNUN BAŞKA BİR KANALA MI TRANSFER OLUYOR?

“Leyla Mecnun” dizisinin TRT ile yolları kesin olarak ayrıldı. Dizinin yeni bölümleri başka bir kanalda olacak mı?

790_0282c.jpg

TRT, “Leyla Mecnun” sayfasını kapattı. Bir gerekçe sunacaktı, onu da yaptı. Şimdi “Leyla Mecnun” ne yapacak? Yeni bölümleri başka bir kanalda olacak mı?

Gelen bilgiler böyle bir projenin olmadığı yönünde. Eflatun Film yeni bir dizi çalışması içinde. Onun üzerine yoğunlaşmış durumda. El sıkışma aşamasına gelinmiş. Yapmcı, ağırlığı bu projeye vermiş.

“Leyla ile Mecnun”un yeni bölümleri sanırım olmayacak. Bir sürpriz ne olabilir?
Bir film projesi belki. Sanki bu konuyu düşünüyorlar gibi geldi bana. “Leyla ile Mecnun” filmi yani.

TRT eski bölümleri yayınlamasın, ayıp olur

TRT, elindeki “Leyla ile Mecnun”un eski bölümlerini yayınlayacağı yönünde sinyaller verdi. Ayıptır, yayınlamasın. Bu dizinin yeni bölümlerinin yayınlanmamasının nedenleri belli. Diğer gerekçeler ise onun sosu. Bu soslu halinde alıp da sanki bir şey olmamış gibi “Buyrun ille de “Leyla ile Mecnun” isteyenler izlesin” diye ekrana getirmek gerçekten yakışık almaz. Kurum hiç olmazsa bu anlamda dürüst davranmış olur.

SİNA KOLOĞLU / MİLLİYET

Kaynak

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
mantıksız yorumlar yazarak konuyu başka yerlere saptırma. ne alakası var. senin bu diziyi komedi olarak izlediğini düşünürsek senin hiç "kaygısızlar" dizisini izlemeye yaşının yetmediği tespit ettim. Allah bilir sen drama dizisi diye "akasya durağını" izliyorsundur. çünkü sen daha "süper baba" 'yı izlememişsindir......

Tamam..