Lenovo Z510 pişmanlığı

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar
Mayıs 2014 tarihinde Lenovo Z510 i7 işlemcili laptop aldım. Gayet memnundum fakat bir sabah aniden bataryası öldü. Daha önce azalarak ölen bataryalara şahit olmuştum fakat ani şekilde ölen bir batarya ilk defa gördüm. Lenovo'yu aradığımda gerekli incelemeyi yaptılar ve teknik destek için laptop'u kargo ile kendilerine yollamamı istediler. Bir iki gün sonra UPS'den yetkili arkadaşlar geldi ve laptopu aldı. (Dipnot: Ankara'da yaşamaktayım ve Lenovo'nun Ankara'da teknik destek veren bir bayiisi olmadığını yeni öğrendim.) Aradan 17 iş günü geçti ve beni arayarak laptop'un bataryasını yurtdışından sipariş ettiklerini, hala gelmediğini, 20 iş günü içerisinde yetiştirememe ihtimalleri yüzünden değişim onayı almak istediklerini belirttiler. Ben de yukarıdaki sebeplerden dolayı markadan soğuduğumu ve para iadesi istediğimi bildirdim. 3-4 gün içinde gelecek olan rapor ile birlikte para iadesi veya değişim yapabileceğimi söylediler.

Şimdi sizlere sormak istediğim konu şu;
İnternet üzerinde biraz araştırma yaptığımda z510 kullanan çoğu kişinin bataryası aynı şekilde bitmiş ve hepsine değişim vermişler (şikayetvar'da okudum) Bu yüzden değişim mi yapsam yoksa para iadesi alıp yeni bir laptop'mu alsam karar veremedim. Para iadesi alırsam 2200 TL alacağım. Şuanda aynı laptop 2570TL civarlarında. Yeni bir laptop tavsiye ederseniz de marka ve model önerilerinize açığım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

MuratCan41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenevo Z710 kullanıyorum ben donanım ve fiyat olarak mükemmel bir cihaz sorunsuz kontrol et derim

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
msi bulabilrisn o fiyatlara tavsiye ederim ;)

O fiyatlara çok zor MSI :) Bu gösterdiğim pc'nin fiyatı hafta sonu düşüyor MSI Max 2900'de kalıyor. Asus v.b gibi bir marka model önerebilir misiniz vatandan ?

Reaksiyon puanı
16,118
değişim iste maceraya girme çok daha kötü olsa direkt üzerine bir bardak soğuk su içerdin.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
O fiyatlara çok zor MSI :) Bu gösterdiğim pc'nin fiyatı hafta sonu düşüyor MSI Max 2900'de kalıyor. Asus v.b gibi bir marka model önerebilir misiniz vatandan ?
dolar kurundan ötürü fiyatlar uçuyor ya geçen sene msi ge60'a 2250tl vermiştik indirimle :)

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
lenovodan çok memnumum istanbuldaki teknik servis sorunsuz. Gönderebilirsin oraya gönder