Led Ampul Sürekli Patlıyor.

Bu konuyu okuyanlar

burak2222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Geçen eve led ampul aldım bir sürü. yıllardır evde tasarruflu kıvırcık veya mum şeklinde lamba kullanırdık. ve 1-2 sene dayanırdı. led ampul aldık markası duracell di. taktım. 3-4 gün sonra pıt pıt yanıp sönmeye başladı. fabrika hatası olduğunu düşündüm. diğerini taktım ilk 2 gün sıkıntı yoktu. ardından yanmamaya başladı ama alltan yukarı doğru bastırınca yanıyodu. 5 gün önce daha kaliteli bir markadan 8 tane led ampul aldık tekrar. ikisini salona birini oturma odasına birini çocuk odasına ve birini tuvalete taktık. bugün salona taktığımız led in biri çıt dedi ve patladı. 10 dakika sonra diğeride patladı.normal ampuller patlamıyorken sadece led ampulun patlamasının sebebi nedir.
TEŞEKKÜRLER.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
622
Kablolarda veya duyda sorun olabilir mi?

HÜDHÜD

Dekan
Reaksiyon puanı
6,412
Lambaya gelen tesisat kabloları yüksek sıcaklıktan erimiş olmalı, bir elektirikçi ile kontrol edilmeli, eğer kablolar erimiş ise sıcak olunca kablolar kısa devreden dolayı lambalar patlar... Bu sorun varsa eğer ne takarsan tak hepsi patlar.

led ampul olarak philps, vestel, tekfen ayrıca öneriim. Bu saydıklarım hem ucuzdur hem uzun ömürlü ve kalitelidir.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
4,528
Evinizdeki elektrik akımında bir problem olduğu aşikar. Herhalde akım gücü led ampulün sınırını aştığı için dayanamıyor.