Yardım laptopuma Windows 7 kurmak istiyorum usb yi görmüyor

Zakuyaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
arkadaşlar merhaba ben eski laptopuma windows 7 kurmak istiyorum eskiden kalan bi iso yu rufusla yazdırıp bilgisayarı açtığımda biosda usb yi görmüyor ama windows u açınca görüyor biosda görmediği için kurulum yapamıyorum yardımcı olur musunuz?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Yeni bir ISO ile denemeni öneririm.

Archley

Elektrik & Elektronik
Reaksiyon puanı
20
Eski bir ISO? Kinghaze nin özel yeni güncelleme ve driver entegreli ISO ları var onlara bak.

bogac41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Rufus'ta Disk Bölümü Düzenini MBR seçip dönüş yapar mısın? Geçen eski laptobuma kurdum çünkü flash tan Win 7 yi

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
arkadaşlar merhaba ben eski laptopuma windows 7 kurmak istiyorum eskiden kalan bi iso yu rufusla yazdırıp bilgisayarı açtığımda biosda usb yi görmüyor ama windows u açınca görüyor biosda görmediği için kurulum yapamıyorum yardımcı olur musunuz?
Laptobunuzun özellikleri nedir?

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
kinghaze ve fuulcülerin isoları hep hatalıdır, orjinal olup eski dahi olsa güvenilir isoları kullanın, sonradan güncelleme dosyalarını kurun ama dosyaları bulmak biraz zor olabilir, uzun zaman öncesi win 7 çünkü.

Archley

Elektrik & Elektronik
Reaksiyon puanı
20
kinghaze ve fuulcülerin isoları hep hatalıdır, orjinal olup eski dahi olsa güvenilir isoları kullanın, sonradan güncelleme dosyalarını kurun ama dosyaları bulmak biraz zor olabilir, uzun zaman öncesi win 7 çünkü.
Kinghaze arkadaşımdır hiç bir hata yok. Eski cihazımda W7 kullanıyorum sorun yok hata yok ağ driverları entegre telemetei updateleri entegre değil msdn ye göre kat kat daha iyi. Kinghaze güvenilir değil kanısına nerden vardın? Bilgisiz olduğunu bu kadar belli edemezsin güncelleme kataloğundan istediğin güncellemeyi yazıp indirebilirsin.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Kinghaze arkadaşımdır hiç bir hata yok. Eski cihazımda W7 kullanıyorum sorun yok hata yok ağ driverları entegre telemetei updateleri entegre değil msdn ye göre kat kat daha iyi. Kinghaze güvenilir değil kanısına nerden vardın? Bilgisiz olduğunu bu kadar belli edemezsin güncelleme kataloğundan istediğin güncellemeyi yazıp indirebilirsin.
bozacının şahidi şıracıdır :)

adwaita

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
119
Siteyi ve yazılımlarını biliyorum. Virüs ve hata gibi iftiralar hep atılıyor lakin imajlarında herhangi bir şey yok. MSDN ISO indirmek her zaman daha mantıklıdır lakin boş yere laf atmaya da gerek yok. Zira programları elle kurup, gerekli sistemi hantallaştıran özellikleri elle de kapatabilirsiniz.

Zakuyaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Yeni ISO lazım eski olmaz
eski dediğim 2014 kasım ayından aslında çokta eski değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunla çok işin yoksa linux kur
linuxda kurdum windows a göre daha çok donma takılma oluyor

Rufus'ta Disk Bölümü Düzenini MBR seçip dönüş yapar mısın? Geçen eski laptobuma kurdum çünkü flash tan Win 7 yi
mbr den başka birşey seçemiyorum zaten

Laptobunuzun özellikleri nedir?
intel i7 3. nesil geforce 620m olması lazım heralde 6gb ram ve 250gb ssd

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
i7 3.nesil bir bilgisayar windows 10 bile kaldırır, 6 gb rem de yeterli. İşletim sistemlerini kurarken bir yerde hata yapıyorsun sanırım.

i7 3.nesil bir bilgisayarda win 8.1 fıstık gibi çalışıyor, benim bildiğim.

Biosdan foto atmalısın, usb nerde onu bulmalı öncelikle..

Zakuyaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
i7 3.nesil bir bilgisayar windows 10 bile kaldırır, 6 gb rem de yeterli. İşletim sistemlerini kurarken bir yerde hata yapıyorsun sanırım.

i7 3.nesil bir bilgisayarda win 8.1 fıstık gibi çalışıyor, benim bildiğim.

Biosdan foto atmalısın, usb nerde onu bulmalı öncelikle..
windows 8.1 gayet güzel evet ama arayüzü ve kullanımı çok kötü windows 10 da da bi hatadan işlemci 1ghz çalışıyo ben usb den format atarken bu uefi kurdu kendi büyük ihtimalle sorun orda ama bıraktım artık uğraşmıyom

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Bilgisayarcıya 50-100 tl ye temiz format attır windows 10 olanından. uğraşma sen. :)

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Dosya atımı hatalı ya da usb attığın bilgisayarda usb virüsü var. (şu kısayol yapan virüs) temiz bir pcden atarsan bence sorunun çözülür.

eski ise cd/dvd ile de atabilirsin.