Laptop'um Wifi Simgesi Yok

Bu konuyu okuyanlar

Adem Ali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Laptop'um Wifi Simgesi Yok Internetten'de Arattim Ağ Bağdaştiricilari Diye Bi Yer Var Ama Orada Da Wifi Yok Yani Wifi Bağdaştirici Yok Acil

Ekli dosyalar

• IMAG1055.jpg
    IMAG1055.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 158
  • IMAG1054.jpg
    IMAG1054.jpg
    70.5 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen moderatör:

Adem Ali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Reis onlar yok iste hani wifi aygitlari yok internettede cozumu yok

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Laptop üreticisinin sitesinden wifi driverı yükleyebilirsin.

Ayrıca Aygıt yöneticisi - Görünüm - Gizli aygıtları göster'e tik atarsanız yüklenmemiş wifi gözükebilir. En iyi yöntem üretici sitesinden indirmek. Genelde 200 300 mb arası bir şey olur.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Fonksiyon tuşlarında (F1, F2, F3...) Wi-Fi ile ilgili bir buton var mı? Eğer varsa onu aktif etmeniz gerekiyor. Yoksa denildiği gibi WiFi sürücüsü indirmeniz gerekir.
*Ki wifi sorununu çözseniz bile sürücüleri indirin. Bilgisayar için yararlı şeyler.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Fonksiyon tuşlarında (F1, F2, F3...) Wi-Fi ile ilgili bir buton var mı? Eğer varsa onu aktif etmeniz gerekiyor. Yoksa denildiği gibi WiFi sürücüsü indirmeniz gerekir.
*Ki wifi sorununu çözseniz bile sürücüleri indirin. Bilgisayar için yararlı şeyler.
Fonksiyon tuşu uçak moduna alır bağlantı yok simgesi gelir, wifi gider. Ancak aygıt yöneticisinde driver gözükmeme sorunu olmaz.
Ayrıca fonksiyon tuşu haricinde bazı laptopların kasa etrafında çentik tarzı düğme sayesinde uçak modunada alınabiliyor.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Başka bir bilgisayardan driverlarını indirip flash ile at yoksa laptopu ethernet kablosu ile modeme bağlayıp indir driverını.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Fonksiyon tuşu uçak moduna alır bağlantı yok simgesi gelir, wifi gider. Ancak aygıt yöneticisinde driver gözükmeme sorunu olmaz.
Ayrıca fonksiyon tuşu haricinde bazı laptoplarda çentik tarzı düğme sayesinde uçak modunada alınabiliyor.
Ben uçak modundan bahsetmiyorum. Bayağı WiFi tuşu oluyor bazı bilgisayarlarda. Driver olmadığında hiç göstermiyor kendini öyle bir durumda. Benim eski laptopta oluyordu ordan biliyorum.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben uçak modundan bahsetmiyorum. Bayağı WiFi tuşu oluyor bazı bilgisayarlarda. Driver olmadığında hiç göstermiyor kendini öyle bir durumda. Benim eski laptopta oluyordu ordan biliyorum.
Biliyorum bende ondan bahsettim o fonksiyon tuşu uçak modunuda aktifleştiriyor. Farkı bağlanabilir ağlar kısmında kapalı modda takılı kalıyor. Yani ağların gözükmesi engelleniyor. Şu altta bulunan bildirim penceresinde ayarlarin ağların gözüktüğü kısımda wifi özelliği gözüküyor aktif olmak üzereyken tekrar kapatıyor kendini.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Biliyorum bende ondan bahsettim o fonksiyon tuşu uçak modunuda aktifleştiriyor. Farkı bağlanabilir ağlar kısmında kapalı modda takılı kalıyor. Yani ağların gözükmesi engelleniyor. Şu altta bulunan bildirim penceresinde ayarlarin ağların gözüktüğü kısımda wifi özelliği gözüküyor aktif olmak üzereyken tekrar kapatıyor kendini.
Cihazdan cihaza değişiyor demek ki. Benim alette direkt WiFi butonu gözükmüyordu. İlk önce FN ile açardım WiFi tuşu gelirdi. Orada da WiFi bağlanamazdı sürücü indirirdim.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Sorunun çözüldü mü ya denilenlerle bende de sürekli aynı sıkıntılar var da yardımcı olabilir misin