Laptopum Pili Şarjda Görmüyor / Ekran Kartını Görmüyor Ve Kasıyor

Kikuchides

Öğrenci
18 Mart 2017
3
0
1
28
Selamlar,
HP Pavilion Dv6 model laptopumdan sabit 59 fps ile rahatça CS:GO oynamaktaydım. Ancak geçtiğimiz zamanlarda laptopum ekran kartını görmemeye ve kendi raminden görüntü alarak bana 7 fps'lik bir rekabetçi maç kabusu yaşatmaya başladı CS:GO'da. Sistem geri yüklemeye baktım, orada eskiden laptop ekran kartını görüp kasmıyorken bir ara sistem geri yükleme noktası oluşturulmuş kendiliğiden. Ona geri yükleme alarak sorunu çözdüm. Ancak sonradan laptopumu yeniden başlatmalarımda farkettim ki o sistem geri yükleme noktası silinmiş. Açıkçası ortada kaldım. Slim Drivers indirerek ATI Radeon HD 5650 ekran kartımın sürücüsünü araştırmayı denedim, aynen buldu ve indirdi. Ancak kurduktan sonra, yani şuanki haliyle hala kasıyor hatta kasmak ne kelime, 7 fps veren günlere şükrettiriyor. Çünkü hiçbir şekilde oyun açmıyor. Masaüstünde dahi kasıyor. Kısacası ekran kartı yok gibi birşey.
Pil sorunu ise, şarjda olarak gözükmüyorken yine aynı şekilde 7 fps veriyordu. Onu da 5 defa yeniden başlatarak şarjda gösterebildiğimi farkettim. Ancak buna da kalıcı bir çözüm bulamadım.
Lütfen cevaplarınızı bekliyorum..
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekler:
nRr2XB.png

--- Gönderi Güncellendi ---
Ly3Eka.png

Ekli dosyalar

• upload_2017-3-18_15-11-35.png
    upload_2017-3-18_15-11-35.png
    63.3 KB · Görüntüleme: 492

Kikuchides

Öğrenci
18 Mart 2017
3
0
1
28
Aynı sorunu yaşayan, çözümü bilen, okuyan birileri? Gerçekten bakıma verecek durumum yok şu aralar. Oof of.