Laptopta Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar öncellikle

bilgisayarım bi voltaj mağduru olup 32 volt yedi ve bunun sonuncunda servise gitti geldi ama laptopta eskiden high seviyelerde oynadığım oyunları oynamıyorum başlarda kasma yok ama bilgisayar oyun açıldıktan 2 dk sonra el yakacak kadar ısınıyor ve bunun sonuncundaa fps 2,3,4 görüyor bu olay olmadan önce sıkıntısız her oyunu oynayabiliyordum bi kaç kişiye gösterdim ısınmadan dolayı kasma oluyor dediler servise götür fan temizliği ve termal macun yapsınlar düzelir dediler servisten aldım ama hala laptopta aşırı ısınma sorunu devam etmekte ve ısınmadan dolayı kasmalar söz konusu laptop soğutucuda mevcut büyük ve kaliteli olmasına rağmen ama oda pek fayda sağlamıyor ısınmaya bu konuda nasıl çare bulunabilir

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Pilini çıkar öyle dene. Gelişmiş biosa sahipsen biosu bir defaulta çevir fan devir ayarıyla oynanmış olabilir. Başka şarj aleti dene. AIDA64 Extreme ile sıcaklık değerlerini bize raporlarsan elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Oyun oynama bundan sonra sorun çözülene kadar eline alırsın anakartı yoksa

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimde şimdi kullandığımdan başka şarj aleti yok dediğiniz gibi bataryayı çıkarttım programıda indirip resimlerini atıcam

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zEGXNO.png

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Öncelikle kontrol et bakalım fan çalışıyormu diye bendede aynı sorun vardı bir baktım fan çalışmıyor sonra yeni fan alıp taktım şimdi canavar gibi

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aksak çalışıyor bazen fanın oraya tutuyorsun elini belli bile olmuyor çıkan hava

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
fan cıkışlarındolmuş demekki temizlenmesi gerek

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Tozdanda olabilir ama ben pek tozdan olacağını sanmıyorum o fanın ömrü dolmuş yenisi ile değişmesi gerek bence. Yada olmazsa fanı cıkarıp makine yağı ile yaglarsın giriş yerlerini olur biter tabi bu gecici cozum kesin cozum yeni fan ancak tozdan olma ihtinalide var

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fan temizliği ve termal macun işlevini yapılalı 1 hafta olmadı tozdan değil bu 32 volt adaptör takmışlar laptopa o yüzden devrelerin zarar görmesinden korkuyorum önceden sıkıntım yoktu ısınsa bile ama fan eskiye göre ölmüş gibi çalışıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada bilgisayarım acer aspire 5745G

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
32volt nasıl vermişler? kim verdise yenisini almaya zorla elektronikte yüksek volt devre elemanlarının zarar görmesi demek geri dönüşü yok anakart,cpu ölmüş kabul et yeni al ama bu sefer başka şarj taktırtma kimseye elletme geçmiş olsun.

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
servisten geldi oyunları açıyor ama sadece çok ısınıyor eli yakıcak şekilde oyunu ilk açtığında hiç bişey yok ama 1 dk sonra falan kasmalar feci şekilde artıyor oynanamıcak şekilde

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
servisten geldi oyunları açıyor ama sadece çok ısınıyor eli yakıcak şekilde oyunu ilk açtığında hiç bişey yok ama 1 dk sonra falan kasmalar feci şekilde artıyor oynanamıcak şekilde
Dostum sorun fandan kaynaklanıyor ilk oyunu açtığın zaman parçlar soğuk olduğu için sıkıntı çıkmıyor ancak zamanla ısınıyor ve artık 90 lı derecelerden sonra ısının daha çok artmasını engellemek amaçlı performansı düşürüyor PC yani fan eski günlerine geri dönerse sorun kalmaz dikkat et cok ısınırsa parçlalar zarar görebilir.

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benden bundan korktuğum için bilgisayarı fazla zorlamıyorum ama içime oturdu bu durum paraya mı yanıyım yoksa bu duruma gelmesine mi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
garanti devam ediyor mu? varsa garantisi yanmasına izin ver sonuçta onların da hatası var nasıl fark etmedin? derse klavye takıp oynuyordum fark edemedim zaten kapanması gerekirdi buna önlem niye kapanmadı? diye çıkış servise girdi çıktı haşatı çıktı ...

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benden bundan korktuğum için bilgisayarı fazla zorlamıyorum ama içime oturdu bu durum paraya mı yanıyım yoksa bu duruma gelmesine mi

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Grantisi çoktan bitti makinanın servista olmadı bu olay zaten

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sorun yazılımsal gibi geldi bana çünkü ısınma sorunu yük altındayken oluyormuş yani yüksek güçte çalışırken fana tam güç verilmiyor. Ama donanımsal olabilir fan bozuktur. Ama fanlar genelde ölü veya çalışır durumda oluyor ortası ben hiç görmedim.

HardPlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
servise ver en iyisi. bu işi tam bilenlerin yapması daha mantıklı

medeniozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
servise götürdüğüm yerler sıkıntı bi fiyat biçiyorlar ondan sonra fiyat arttırıyorlar malzeme 5 gün önceden geliyor hiç oralı olmuyorlar saldım saçak iş yapıyorlar tanıdığım bir bilişimci var bizim şirketin ona göstericem en son oda bi baksın